Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing tsun kung fu vagy Systema?

Dávidmester13 kérdése:

Wing tsun kung fu vagy Systema?

Figyelt kérdés

Mindkettőre van lehetőség csak nem tudom melyiket válasszam és ezért is írom ki ezt a kérdést hogy segítsetek dönteni. A célom a utcai önvédelem.

A wing tsun oktató katona volt aki más katonákat is kiképzett, de a Systema-t viszont az orosz elit kommandó közelharci-rendszere. Annyit még rólam hogy nem vagyok az a nagyon mozgékony és villámgyors típus, nem vagyok az a fajta aki nagyon magasra fel tudna rúgni és egyszerű , hatékony mozdulatokat szeretnék tanulni amit rövid tanulási idő után tudok alkalmazni.



2013. nov. 1. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Altalad felsorolt adottsagok alapjan inkabb a systemat ajanlom.
2013. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

systema az milyen és mennyibe kerül?

melyik város?

2013. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

van nyíregyházán, debrecenben, budapesten, szolnokon és székesfehérváron vagyis én ennyiről tudok most. én nyíregyházi vagyok és még nem vettem fel a kapcsolatot az oktatóval ezért nem tudom mennyibe kerül de az is lehet hogy közös megegyezés alapján dől el ... nem tudom


és köszönöm az eddigi válaszokat és várom a további hasznos válaszokat és véleményeket ! :D

2013. nov. 1. 23:06
 4/16 anonim ***** válasza:
Nos én Wing tsunozok,és nagyon szeretem.A félreértések elkerülése érdekében.Nem tudom,hogy azt,hogy nem tudsz magasra rúgni a Wing tsunra értetted-e.Mert ha igen,ez miatt kár aggódnod.Itt max derék magasságig rúgunk.Nem kíván a Wing tsun hajlékonyságot,és extra erőt sem.Persze a jó kondi nem árt,de ez megszerezhető.Röviden:az a cél,hogy a lehető legrövidebb idő alatt eldöntse a vitás kérdéseket.És ez tényleg így van 2-3 mp és vége.A gyorsaság az pedig fejlődni fog idővel.Itt inkább a technikai része a fontos.Itt egy link,bár ez Wing Chun "demo"de a kettő szinte teljesen azonos. http://www.youtube.com/watch?v=kDnm0YiNfcA Na de itt van a Systema.Hát ezt neked kell eldöntened.Az biztos,hogy respect a systema előtt is.Nagyon komoly harci értéke van ennek is.Nem ismerem az itteni edzés módszereket,de láttam külföldi videókat róla.Hát jó kemény volt mit ne mondjak.Viszont elképzelhetetlennek tartom,hogy polgári edzésen így tanítható lenne,de ha igen akkor kevesen járnának rá.Meg kell nézni egy edzést.Általában az első ingyenes,(legalább is a Wing tsun az)és ez után már könnyebb lesz döntened.Sok sikert!
2013. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 aikiboxer ***** válasza:

A felsorolt két stílus közül nehéz érvelni, hogy melyik lenne a jobb - úgyhogy az döntsön, ahol

- közelebb van a lakóhelyedhez az edzés

- heti legalább három edzés van (még ha csak kettőre jársz, akkor is -- egy kimarad, tudsz menni másnap)

- szimpatikusabb az edző

- jobb a hely atmoszférája

- több a haladó

- szimpatikusabbak az edzéstársak.


A kung-fu mellett szól talán, hogy több helyen oktatják, így ha később elköltözöl, nagyobb eséllyel tudod megszakítás nélkül folytatni.

2013. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem Systema .

Ha választanom kéne akkor én egyértelműen azt választanám.

Egyébként miért vagy te mester :) ?

2013. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Systema, de csak ha jól oktatják. Mondjuk, wingtsunnal szemben mindenképpen az..


Én csak pesti Systema edzésről hallottam egyébként. De nehéz jól csinálni.. amúgy kíváncsi lennék rá.

2013. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
A wing tsun szerintem! Azzal meg tudod védeni magad! Csak a box és a fajtái nem érnek kakit se! De a többi Kung-fu, karate mind jó!
2013. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

bár 10-ből 8x elveri a boxoló a wingtsunost. de ettől még rohadt jó..


értelmetlen elkötelezettnek lenni egy olyan rendszer felé, amiben az itthoni oktatási színvonal keretében nem tanítják meg az igazi technikákat. tehát aki elkötelezett wingtsunos, az valójában nem Wing Tsun kungfut tanul, hanem egy butított verziót, jó drágán. Akkor meg mi értelme hájpolni, dicsérni?


Ez olyan, mintha egy sportkaratés írná milyen jó a karate.. köze sincs az igazi karatéhoz, mégis mit dicsér? A saját sportját? Akkor nem a karatét dicséri, hanem a saját edzését.. ennyi erővel zumbázhatna is, azt is lehet elkötelezetten csinálni. Csak nem önvédelmi rendszer.. :)

2013. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én linkeltem a wing tsun "demo"-t.Az előttem hozzá szóló elég rossz véleménnyel van a wing tsunról.Nyilván van igazsága.Részben igen,részben pedig nem.Írom ezt azért,mert én tapasztalatból beszélek.De,hogy a zumbával hasonlítod össze,az azért erős.Alacsony a színvonal?Van ahol igen,van ahol nem.Viszont,ha komolyan akar foglalkozni valaki vele az megtalálja a módját,hogy fejlődjön.De nem csak ebben,bármiben.Egy boxoló 10-ből nyolcszor győzne.Hagyjuk már ezt a hülye össze hasonlításokat.Semmi értelme nincs.Bele mehetnék egy fölösleges vitába,ami úgy kezdődne,hogy ki a boxoló,és ki a wing tsunos,de értelmetlen lenne.Zumba!Itt egy link egy edzésről,nos ez minden de nem zumba. https://www.youtube.com/watch?v=U-h3U4_125I
2013. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!