Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwon-dora járok (fekete...

Taekwon-dora járok (fekete öves vagyok) és elakarok mellette komolyaban kezdeni focizni. Szerintetek a két sportot lehet csinálni egyszere? A foci nem tesz kárt a lábbaimba? Mert a taekwon-dora nagyon kell a lább. És megerősödne tőle ha fociznák?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mesterünk mindig óva intett minket a focitól :) szerinte elrontja a rúgótechnikát de szerintem csak azért mondta mert utálja a focit :D ha focista volt edzésen azt szétszivatta mindig. Meg azt is mondta, hogy fociban nagy a sérülésveszély. Zlatan Ibrahimovic is feketeöves amúgy és elég jól rúg, de ha erősödni szeretnél szerintem ne a focit válaszd.
2014. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nagyon jól focizok mindenki mondja több emberen is átviszem egyszere edzők is mondták, hogy leigazolnak csak nem tudom mit csináljak.
2014. febr. 13. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább mellette ökölvívást tanulj, hogy megtanuljál ütni. Vagy valami földharc, például birkózás.

Amúgy WTF vagy ITF taekwondós vagy Kérdező?

2014. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ITF taekwon-do de focizni is szertek nagyon de mma-zok is de a focit elkezdeném rendesen mellete.
2014. febr. 14. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy valamit nem értek. Aki fekete öves taekwondós (ha az vagy egyáltalán Kérdező), aki focizni akar, az mi a kútba fulladt teve f***áért MMA-zik akkor? (Másrészt M.o-on nincsen "mma" edzés, ami van az kamu ketrecbunyós marhulás).


Nincsen összefüggés abban amit csinálsz. Másrészt azt kérdezted, hogy "Szerintetek a két sportot lehet csinálni egyszerre?" Ember HA te "MMA"-zol is a TKD mellett, akkor már eleve kettőt nyomatsz egyszerre nem? Ha már kettőt nyomatsz egyszerre, akkor minek kérdezted meg, hogy lehetséges-e egyszerre két dolgot csinálni. Sőt ha te focizni is akarsz, akkor az már 3 dolog lesz egyszerre. Vagy abba akarod, hagyni az MMA edzést és akkor csak taekwondo + labdarúgás, ez a kettő?

Másrészt, "A foci nem tesz kárt a lábbaimba? Mert a taekwon-dora nagyon kell a lább. És megerősödne tőle ha fociznák?"

De igen, a foci tönkre teszi a lábadat. Hogy a focitól megerősödne-e a lábad? Igen, viszont(!), a foci teljesen másképp erősíti a lábizmokat, mint a TKD. Szóval ha focin meg is erősödne a lábad, attól még a focin szerzett láb megerősödésből lószart sem tudnál hasznosítani egy TKD meccsen. Ellenben a legtöbb focistának teljesen szét van cseszve a lába, fociban sok a sérülés. Egyszer szopjál be egy durva becsúszást, ahol eltörhet a bokád, kificamodhat a térded, leszakadhat a vádlit (egyik focista spanom így járt), akkor aztán a foci ÉS a taekwondo IS kilőve. A focival nagyon rá lehet cseszni, mert egy igen ízületgyilkos sport. A TKD pedig amúgy is egy rúgás-centrikus küzdősport, tudod Te jól, hogy oda egészséges ízületű láb kell. (Én nem taekwondózok ugyan, de thai boxolok egy jó ideje. Tudom, hogy mennyi munka kinyújtani a lábadat úgy, hogy végre tud hajtani a jó rúgástechnikát.)


Másrészt honnan tudod, hogy tehetséges vagy? A magyar foci kb. 30 éve halott, a magyar focisták SEMMI pénzt nem érdemelnek meg, mert a teljesítményük nulla. El tudom képzelni, hogy Te is mennyire "tehetséges" vagy. Itthon Magyarországon ku.rva tehetséges minden focista, de eredmény 30 éve sehol. :D


Letetted TKD-ból a fekete övet (feltéve ha igaz), ami magyar viszonylatban már nagyobb teljesítmény, mint a beképzelt-nyálverő-homoszexuális "sportág" játékosának (focistának) lenni.

Én a Te helyedben nem fociznék, de ez Én vagyok. Te döntesz úgy is. De egy valami fix, szét fogod cseszni a lábadat, erre készülj!

2014. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor a foci marad csak annyi, hogy haverokkal néha összejövünk.
2014. febr. 16. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!