Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen jóga lenne jó nekem?

Milyen jóga lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

Én egy 14 éves, vékony, kb. 164 cm magas lány vagyok. Nemrég kezdtem el talajtornázni. Az éppen jelenlegi gyakorlat mellett szoktam fejleszteni az egyensúlyérzékemet (nagyon rossz), erősítek (nem vagyok valami erős) és fejlesztem a hajlékonyságomat, vagyis nyújtok (iszonyatosan merev vagyok). Tudom, hogy nagyon későn kezdtem, de régebben nem érdekelt (na, jó, csináltam, de kézenállásnál, cigánykeréknél, fejenállásnál, tigrisbukfencnél és majdnem jó angol spárgánál nem tanultam meg többet. Ez olyan 2-3 éve volt, nem annyira sokat foglalkoztam vele, de sokkal hajlékonyabb voltam, mint most. Versenyezni nem szeretnék.


Na, szóval a kérdésre visszatérve szeretném fejleszteni a hajlékonyságomat, és egy nyújtásba jógagyakorlatokat is becsempészni. Legjobban a lábam, a hátam, a derekam és a csípőm kéne nyújtani, hogy pl. tudjak spárgázni, magasra tudjam emelni a lábam, könnyen megtanuljam a hidat. Tehát elsősorban a hajlékonyság fejlesztése miatt érdekel, de az sem baj, ha van benne erősítő gyakorlat. Az meg még plusz pont, ha a léleknek is jót tesz. :)


Várom a javaslatokat, a normális válaszokat előre is köszönöm. ;D



2014. márc. 14. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
hatha jóga.
2014. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Majd utánananézek. De tudom itthon és egyedül csinálni? Ha videokat nézek az jó lesz? Találtam egy fajtát a csípőnyitó jógát. Az nem hatásosabb a hathanál a hajlékonyság fejlesztése, a nyújtás szempontjából?
2014. márc. 15. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól fütt hol laksz, mit tanítanak a lakhelyed közelében.


A jóga nem videóról megtanulható nyújtó gyakorlatok összessége.. ennyi erővel a zumbások is jógázhatnának (nyújthatnának) mégis komoly minőségi különbség van a jóga és egy tinglitangli kis torna között.


Na most nyújtáshoz persze nézhetsz ászanákat videóról is, valóban.


De csípő kilazításához például Pesten van egy 'ín-izom-velő' torna, ez a taoisták 'jógája', nyilván ez is túlmutat a nyújtáson, de kifejezetten a csípő környékének ellazítás, a farkcsonti rész, csípő mozgástartományának növelése az egyik célja.


Ami a léleknek jót tesz, az az a rész amit sajnos videóról nem tudsz a jógában megtanulni, ehhez kell igazi szakértő. A komoly dolgokat hozzáértőltől (tanítóktól) lehet megtanulni. A jóga komolyabb, belső spirituális részéhez ezért gondolom, hogy mester kell.

2014. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!