Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok Pesten a XIII. kerület...

Tudtok Pesten a XIII. kerület környékén jó Thai box edzést?

Figyelt kérdés
Évek óta boxolok de úgy döntöttem hogy megtanulnék rugni is.. és a Thai box nagyon tetszik mivel egy kifinomult sport.. kérlek segítsetek mert neten nem találok normális helyet és ti hátha tudtok:)

2014. márc. 26. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan thai edzést nem tudok.


De mondjuk a 13. kerületben van (igazi) kungfu edzés, gondolom mégis közelebb áll a kifinomultsághoz és a rúgástechnikák oktatásához mint a thai box. De ez csak egy tipp.

2014. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pontosan hol van ez az edzés?
2014. márc. 26. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:

A Jász utcában van "A Terem"

[link]


A Fáy utcánál meg nemrég nyílt a Giants Gym, bár ők inkább MMA-sok, legalábbis a plakátokon az van.

2014. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tehát én azt a nézőpontot képviselem, hogy normálisan megtanulni rúgni harcművészet edzésen lehet, mivel a rúgások közelharc technikák


Maguktól értetődő kitételek

- lehet olyan edző és edzés, aki ért hozzá és nagy hangsúlyt fektet a jó rúgásra, ő bármelyik küzdősport edzésen taníthat jól rúgni. Természetesen.

- nem színvonaltalan, magyaros divatot követő harcművészeti képzésekből indulunk ki, tudjuk hogy sok edzés van ahol nem tanítanak jól rúgni.


Én azt gondolom, hogy egy thaibox edzésen van körülbelül kétféle rúgás plusz térdelések, és itt kimerül a lábtechnikázás. Ez adott esetben elég is lehet ringbe/utcára is, másfelől szerintem a rúgások ott kezdődnek, hogy térdmagasságig valaki jól bánik a lábával. Van ennek miértje, márpedig egyszerűen az, hogy előbb tanuljon meg az ember könnyebben kivitelezhető (biztos) viszont hatékony rúgásokat kivitelezni. A mély rágúsok tipikusan ilyenek, nem látványosak viszont jól alkalmazva nem engedik a másik embert rendesen megállni a lábán, a térdficam/törés pedig destruktívabb mint a kibírható combrúgás.


Ezek mondjuk kungfuccsos technikák, persze lehet nélkülük élni, csak abban semmi meglepő nincsen hogy valaki nem ért ilyenekhez. Egészen más ha valaki gyakorlott ilyenekben.


Másik tippem az, hogy azért egy thaibox edzés alatt ritkán gyakorol be az ember igazán jól rúgásokat. A thaiboxot is inkább egy szintnek tekintik, használható-használható, de nem biztos hogy a legerősebb. Miért nem a legerősebb? Úgy kell csinálni a dolgokat hogy a legerősebb és a leggyorsabb legyen, ehhez viszont a mozdulatokat nem árt tényleg aprólékosan kidolgolgozni. Szerintem ebben a frangepán utcánál a wudang edzésen nagyon sokat segítenek, ott mindenhez megmutatják a helyes csípő fordítást, hogyan kell felépíteni egy mozdulatot hogy tényleg benne legyen az az erő amit egy rúgás/ütés megérdemel. Személy szerint ezt érdekesnek és hasznosnak tartom.

2014. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
fasz tudja mit csináljak.. inkább megyek gyúrni azt jól van:'D de tényleg nem tudom mit csináljak://
2014. márc. 26. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ki több dolgot, akár egymás mellett akár x ideig ezt, x ideig azt.


Keresgéled a saját stílusod, megfelelő edzőt stb. a keresgélésnek is megvan az ideje.


A gyúrással viszont talán a legkevésbé fejlesztenéd magadat. Mármint, rúgni is úgy tűnt azért tanulnál meg mert új képességeket szereznél, többé és jobbá válnál.


Na pusztán az izmaid erősítésével - ami voltaképp inkább csak az izmaid méretének növelése nem érnél el többet. Néhány év gyúrásra fordított idővel már sokat javítanál a mozgásodon, tanulnál új dolgokat, tapasztaltabb lennél. Még thaibox edzéssel is. Gyúrással viszont nem hiszem hogy több lennél, az pont ilyen időhúzásra jó, csinálsz valami sportot de semmi konkrét. Persze lehet másképp látod.

2014. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mi legyen.. gyúrni semmiképp sem akarok, csak poénbol írta.. túl sok gondolat kavarog a fejembe.. alszom rá egyet és meglátom:) köszönöm a segítséget:D
2014. márc. 26. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg köszönöm annak a válaszolónak a válaszát aki konkrétan a kérdésedre válaszolt :D
2014. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!