Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Étkezés és sport közötti idő?

Étkezés és sport közötti idő?

Figyelt kérdés

Reggel 7-kor kelek, este 21-ig vagyok fent (általában).

Mivel nagyon vacak az állóképességem, ezért a napi "edzés adagomat" csak 5-6 részben tudom teljesíteni.

Naponta 5-ször eszem.

Milyen viszonyban legyen a mozgás és az étkezés. Előbb egyek utána mozogjak vagy fordítva? Mennyi idő teljen el a kettő között?


2014. ápr. 30. 22:44
 1/2 ShapeShifter ***** válasza:

Azért a 5-6 részben teljesítés nem hangzik túl jól. Fejleszd az állóképességed. Milyen gyakorlatokat csinálsz? Vagy túlsúlyos vagy és ezért nem megy? Akkor főképp, hogy adjál bele mindent, mert nem indul be a zsírégetés. Kezdésnek 2 miniedzést ajánlanék, pl reggel-délután 20-20 perces intervallumokba.

Edzés előtt és utánna is egyél. Az embernek magának kell kitapasztalnia, hogy mi neki a legjobb. Edzés előtt másfél órával jó idő szerintem, edzés után pedig rögtön (1 órán belül mindenképp), bár ez a céltól is függ.

2014. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon gáz vagyok, tudom. Igen túlsúlyos vagyok. Mióta leérettségiztem nem mozogtam semmit és lassan feljöttek a kilók. Elhanyagoltam magam. És persze az állóképességem is vacak. Össz. 30 kilót szedtem magamra. Most már csak kb. 10 van, de azt a 20at is az étkezésre figyelve dobtam le másfél év alatt semmi mozgással.

Nem hazudok, hogy amikor észbe kaptam nem tudtam megcsinálni 5! normális felülést vagy guggolást. Nemrég kezdem el a mozgást. Nem várok el magamtól csodákat rövid időn belül, csak fokozatosan.

2014. máj. 1. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!