Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok jó krav-maga edzőket...

Tudtok jó krav-maga edzőket mondani Mo. -on?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%
Őőő.. nem?
2014. máj. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Sok instruktort ismerek szemelyesen, de egyedul csak Szabo Balazst merem tiszta szivbol ajanlani.
2014. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%

Ne keresd a krav magát! Nincsen jó oktató és nincsen jó oktatás a hazánkban! Ami a világban elterjedt krav maga néven, annak semmi köze nincs az eredetihez, csak egy parasztvakító maszlag! Maga a tradícionális krav maga talán jó volt, talán mondhatni tényleg hatékony volt, de egy-két ember észrevette, hogy mekkora pénz rejlik benne, hiszen az emberek szeretik az ilyen kamu stílusokat, hogy "tökéletes önvédelem az utcára rövid idő alatt" és eladták nagy lóvéért a lebutított marketing krav magát! Te ezt akarod tanulni! Ne akard, ne hagyd, hogy átverjenek, ne higyj nekik, a krav maga egy hazugság! Akármelyik krav maga oktatót megkéseli egy sittes tolvaj cigány vagy akármelyik krav maga instruktort szétkapja egy magamfajta telepi tróger csávó! A krav magának nincs valóság alapja, nem ad reális harci tudást! Te azt hiszed, hogy egy tornateremben heti három edzésen meg tudod tanulni gumifegyverekkel az igazi utcai önvédelmet? Dehogy tudod, a mi környékünkön egy krav magást egybe lenyelünk a "legyőzhetetlen önvédelmi fogásaival" együtt! Nincs ilyen, hogy valódi önvédelem, amíg nem éled át az utcai szituációkat, az éleshelyzeteket, az igazi verekedéseket, addig te hiába tanulod meg a tréningen a sebezhetetlen önvédelmi technikákat, ugyanúgy felfalnak a valóságban, mert sajnos az utcára csak utcai szituációkkal lehet felkészülni! Viszont ha valamit edzel (és most igazi edzésre gondolok, nem krav magára), abból lehet előnyt kovácsolni! Keress egy reális küzdősportot/harcművészetet, ahol megtanítanak igazán támadni, védekezni, elmozogni, szokni a fájdalmat, stb.! Ilyen célra ajánlom az ökölvívást, thai boxot, birkózást, judót és még sorolhatnám! Ha ezeket csinálod keményen, soha nem adod fel, tanulod alázattal, gyakorolsz, sparringelsz és még van ismereted az igazi utcai helyzetekben is, akkor kialakulhat benned egy hatékony önvédelmi rendszer!



#USBORNE

2014. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szabó Balázs ,Lengyel Tibor,meg Pintér Marton.



Menj el próbáld ki. 3 nagyon jo instruktorrol beszélünk.



Ilyen ultra kemény "szétkapós" csavok ra meg ne hallgass neked kell megtapasztalni ,hogy tetszik e az edzés tudod e valamire vinni stb.


De megnézném azért ,hogy ezek a kemény emberek akik szét kapnak bárkit hogy boldogulna egy Szabó Balázs ,stb szintű instruktorral ;). Valszeg sehogy.

2014. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Attól hogy tetszik neki egy edzés, még nem fogja tudni megvédeni magát. A zumbások is szeretik az edzésüket, nem mennek vele semmire.


Az a tapasztalat, hogy az expert instruktorok fizikai képességei (reflexek, gyorsaság, összességében harci készségek) nincsenek olyan szinten mint küzdősportolóké.


Gondolom innen a szétkapós írás, ami nem 1 konkrét személyről szólt, hanem általánosítás amit ahogyan észrevettem sok ember véleménye is alátámaszt.


Részemről azért hihető, mert én Magyarországon harcművészeteket és edzőket ismerek, és látom milyen színvonalú edzéseket lehet megtartani. Illetve én is látom kravmagások mozgását, ami persze nem egyenlő sparring tapasztalattal, de azért megnehezíti hogy el tudjam képzelni hogy ők vernek el bárkit is. Egyszerűen aki nem tud jól mozogni, nem tud jól ütni, az hiába gyakorol magas szintű jujutsuból lopott technikákat, azok egy mozgáskultúrát is igényelnek a kivitelezéshez.


Innen származhat a probléma a kravmagával kapcsolatban, persze ezeket csak feltételezem :)

2014. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

En nem azt mondom ,hogy az összes instruktor atom jo mert en is ismerek párat akinek edzese környékére nem mennek. De ezek akiket felsoroltam valóban jok (közülük az egyikhez jarok jómagam is ) es elhiheted,hogy reakció idő gyorsaság reflex eleg jo neki ;)


Ritka elismerem de van. A masik kettőnek is. Nem csak kravoznak hanem bjj,mma,stb. Akihez en jartam o is ketrec harcolt ,thai box,stb.


Csak ezt a nagyképű dumákat nem bírom h "bárkit szetkapok mert en vagyok a telepi swag gyerek". Menjen el egy Szabó balazshoz vagy lengyel tiborhoz es hajra erre annyit tudok mondani.

2014. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Igen, persze, igaza van az előttem szólónak, ne hallgass rám! Menj csak krav magázni bárkihez, például ehhez a legyőzhetetlen Szabó Balázshoz vagy a halhatatlan Lengyel Tiborhoz! Tanuld a sebezhetetlen krav magát évekig, verj el rá százezreket, menj el szemináriumokra jó pénzért, vedd meg a méreg drága felszerelést, stb., de ha egy kocsmai verekedés során valamelyik csibész bunyós vagy kancigány összepakol, akkor majd gondolkodj el azon, hogy megérte-e a nagymenő krav maga!



#USBORNE

2014. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Azt írta hogy normál küzdősportokkal más a helyzet.


Akkor nem értem mi a gond. Ha küzdősportoló tud verekedni mert küzdősportol, mellette kravmagázik akkor annak az említett készsége tényleg rendelkezésre állnak hiszen küzdősport során megszerzi. Ezt senki nem vitatta, én úgy értelmeztem az lett leírva hogy kravmaga edzésen nem szerez valaki használható tudást.


És ez még mindig nem lett megcáfolva, szerintem is inkább gyakorlatias, készségfejlesztő sparringos küzdősport (vagy harcművészet) edzések alkalmasak.


Azt én is tudtam hogy van nagyon erős kravmagás, hát ő is jujutsumester.

2014. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Egy pillanat, én nem mondtam, hogy akárkit szétkapok okostojás, én csak annyit mondtam, hogy egy vagány krav magásnak semmiféle reális harci tudása nincs! Azért mert jó a reflexideje, még megvédi magát akárki ellen a való világ utcáin? Egy frászt, remélem ezt te sem hiszed el! Azt mondtam, hogy egy krav magás a hazug rendszerével elmehet a sóhivatalba, ha egy vonatállomáson tényleg betalálja őt két bakcigány késsel vagy ha egy diszkóban elkapja őt egy helyi verekedős paraszt csávó! És tudod miért? Mert az "utca emberének" van valódi tapasztalata éles helyzetekben, egy gumikéssel szórakozó krav magásnak viszont nincs! Ezeket meg hagyjuk már, hogy "ne keménykedj, majd szólok az oktatómnak, gyere le hozzá, majd ő jól lerendez téged!" Mi van? Ha te vagy ennyire kemény krav magás, akkor miért nem te hívsz ki engem sparringelni? Ha úgyis akárkit lebontotok a krav magával az utcán, akkor hívj ki te engem! Ne bújj a félisten instruktorod szoknyája mögé! Én is mondhatnám, hogy te meg küzdj meg az MMA edzőmmel, ha ekkora raj csávó vagy, de nem teszem! Amúgy meg szívesen kumitéznék bármelyik sebezhetetlen krav magással, többet ki is hívtam már! Ja hogy nem merték elfogadni az invitációt? Ja, az más!



#USBORNE

2014. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Fhuu bazz neked nagyon nagy baj van az elmeddel.


Mondott akárki ilyet ,hogy "mi mindenkit lebontunk az utcán Krav magaskent"? Szerintem nagyon nem.


Mondott olyat akárki ,hogy gyere es majd az edzőm jol lerendez? Nem.


Azt mondtam , hogy ez a bármelyik Krav maga edzőt szetkapok kicsit nagyon irreális es jöhetsz te nekem azzal a dumaval,hogy te nagyon kemény vagy meg kocsmai verekedések ásza.


Ez az invitálás részedről ,hogy "gyere majd jol szétutlek" style annyira vicces meg szórakoztató ,hogy ebből is látni semmilyen harcos nem vagy. Tudod ismerek pár edzőt 2 Krav maga edzőt ,2 világbajnok Kung fu edzőt aki 20+ éve nyomja kemény mint a beton mire megmozdul az ember a nyaka kivan szedve és tudod milyen a stílusuk ? Hat nem olyan mint a tied. Egyszer nem mondtak hogy en vagyok a nagy szetkapo János stb. Szerények ,kerülik a balhét veszekedést verekedést pedig elhiheted h egy 20-25eve Kung fu s aki ráadásul világbajnok pár perc alatt törmeléket csinál a kocsmából ha mar mindig ezt emlegeted. Ha meg ilyen nagy gyerekkel találkoznának mint te vagy valószínűleg csak eltérítené a támadásod max a földre vinne le es sztem hozzád sem nyulna mert annyit nem érnél neki.


Maga az írásod is cinikus de egyben vicces is hogy pattogsz mint egy kis bolha de nem veszed észre h senki nem vevő erre ..


Na M1. Itt hiába teszed magad meg kritizálsz Krav maga edzőket meg hivsz ki bárkit is verekedésre senkit nem érdekel. Részemről lezárva.

2014. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!