Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin és wing tsun!...

Kyokushin és wing tsun! Hasonlóságok, különbségek részletezésére vagyok kiváncsi. Valamint szerintetek milyen dolgok vannak a kyo-ban, amit pl egy wing tsun edzésen hasznosítani tudnék?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon szomorú vagyok, hogy még mindig vannak ilyen kérdések, pedig próbálok minden embert a helyes útra téríteni! Nem baj, leírom századszorra is a VALÓSÁGOT!

Ne kezdd el egyiket sem, ugyanis mind a kettő "stílus" egy kategória: egy pénzlehúzó marketing parasztvakító kamu baromság!

Kyokushin karatét akarsz tanulni? Akkor utazz el Japánba, mert ott csak ott van valódi és eredeti karate! Itt nálunk csak egy sportkarateként eladott hazug ökörség van!

Wing tsunt szeretnél tanulni? Akkor menj el Kínába, a Leung TIng-Máday Norbert féle pénzhajhász átverő hamis rendszert pedig kerül el jó messziről!

Ki se próbáld őket, nem éri meg! Csak átmossák az agyadat, beszippantanak az ócska marketing szövegeikkel és legombolják a lóvédat! Ezek a stílusok nem adnak semmi reális harci értéket, csak hamis önbizalmat! Nagyon elfogod majd hinni, hogy a te rendszered a "világ leghatékonyabb harcművészete, ezzel gyilkolni lehet, az utcán nem lesz ellenfelem ha csinálom pár évig, stb."! Ezek hazugságok, amiket beadnak neked, te pedig ha naiv vagy, akkor elhiszed!

Az ilyen parasztvakító stílusok az emberek befolyásolhatóságát támadják, hogy aztán elszedjék az egyének pénzét! Hiába leszel te akármekkora Kyokushin bajnok vagy wing tsun mester! Egy tényleges konfliktusban a magamfajta telepi trógerek vagy a sittes agresszív cigányok másodpercek alatt szétkapnak!

Ne akard, hogy kizsákmányoljanak és megvezessenek!

Annyi igaz küzdelmi rutint adó küzdősport/harcművészet van Magyarországon (ökölvívás, thai box, savate, birkózás, judo, bjj)! Ezek közül válassz, a hamis reklám stílusokat pedig felejtsd el!



#USBORNE

2014. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az igazság az hogy már nagyon hosszú ideje kyo-zom. Amikor elmentem egy másik városban egy kyo edzésre, akkor nagyon meglepődtem mert nagyon béna volt. De ahová én járok ott nagyon kemény.

Persze gondolom ez edző függő.


És én nem mint magyarországi parasztvakításra kérdeztem rá, hanem az alapstílusok különbségére és hasonlóságára.

2014. jún. 12. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Így konkrétan nem lehet leírni két teljesen ellentétes stílus pontos különbségeit! Teljesen más mozgáskultúra, más támadási rendszer, más védekezési formák, stb.! Nem lehet egy komplex korrekt választ adni erre a kérdésre!

Nem tartom valami sokra a a kyokushint, de ha már évek óta csinálod, akkor folytasd, ha annyira akarod!

Viszont ha nem akarod, hogy kifosszák a pénztárcád és hogy hamis önbizalommal dobjanak meg, akkor felejtsd el a wing tsunt még most idejében!



#USBORNE

2014. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat :)

nem felejtem el amit mondtál de megnéznék egy edzést és ha úgy van ahogy mondod,nem engedem magam átverni...de mindenképpen szeretnék tapasztalatot szerezni minél több küzdősportról...

15 éves (lány) vagyok, szóval még ráérek választani. :D

2014. jún. 12. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Elnézést kérek, hogy ilyen puritán stílusban beszéltem, nem tudtam hogy hölgy vagy!

Nem veszítesz semmit, hogy ha nem mész le edzésre, ugyanis hidd el, hogy semmit sem veszítesz! Nagyon gyorsan rád mennek és igyekeznek a használhatatlan "elveikkel és filozófiájukkal" behúzni a csőbe, úgyhogy nagyon vigyázz! Amit az önvédelemről, a harcról, az utcáról magyaráznak, azok hazugságok! Az ilyen "Bruce Lee is ezt tanulta, Jackie Chan is, leghatékonyabb harcművészet, pár év után nem lesz ellenfeled a bunyóban" című kamu marketing dumák csak parasztvakítások!

Lányként különösen figyelj arra, hogy nehogy átvágjanak, ugyanis nőket előszeretettel próbálnak meg befolyásolni és megmérgezni az ócska reklámszövegeikkel!



#USBORNE

2014. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

semmi baj :)

rendben, értettem, figyelni és vigyázni fogok!

2014. jún. 12. 14:17
 7/9 anonim válasza:

Akkor végül is mit érné meg csinálni?


kick box? judo? jitsu?...stb

2014. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

A Kick-box hazánk legnagyobb része csak egy aerobikkal egyenértékű akrobatikus fitnesz táncikálás és nem küzdősport! Persze van egy-két hely, ahol korrekt edzés folyik (Esztergom, Nyergesújfalu), de a kick-box inkább felejtős!

A Judót hazánkban szinten mindenhol remekül oktatják! Szívóssá teszi az embert, jó állóképességet ad és valódi küzdelmi rutinnal ruház fel!

A jiu-jitsuból tulajdonképpen kettő létezik: van a japán és a brazil jiu-jitsu!

Ha találsz egy olyan mestert, aki képes jó színvonalon oktatni a japán jitsut és minden tréningen kemény sparring van, akkor az nagyon hasznos tud lenni!

A brazil jitsu is többségében korrekt, azonban nem olcsó! Előnye, hogy talán az összes stílus közül ez képez ki a leginkább a tényleges földharcra!



#USBORNE

2014. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
43%
Szia :) ajánlom neked a shaolin kung fut (persze ott is figyelni kell hogy hol kezded a tanulást) ..
2014. júl. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!