Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha acélbetétese van valakinek...

Ha acélbetétese van valakinek akkor önvédelemből azzal sokkal jobbakat tud rúgni, vagy sima sípcsonttal ugyanúgy vagy még könnyebben megy a rúgás mint acélbetétessel?

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem a legjobb bunyóhoz,mert nagyon nehéz.

legalább 1 kiló/bakancs ezért lassú.

amire jó,hogy ha már ökölharcban földre ment az ember,akkor az acélbetétessel megrugdoshatod hatékonyan.

de a rendes rúgásokhoz és az oldalmozgásokhoz túl lassú lesz miatta a láb.

2014. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

megkoccintottam már vele pár sípcsontot.

ha nem vagy kislány, akkor észre sem veszed hogy a lábadon van.

én mindig ilyenben mászkálok.

volt olyan is, aki kiakart rabolni, a sípcsont elrúgása után még elfutni sem tudott, a rendőrök ott a helyszínen fogták el.én meg csak álltam mellette és vártam a rendőröket.

2014. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy egyikőtök bakancsról, a másikótok meg cipőről beszél, vagy hogy más kettőtök súlya?
2014. nov. 3. 00:08
 4/5 kovpet ***** válasza:
Minden helyzet más és más. Korbácsnak igaza van, minél nehezebb valami, annál lassabb. Lehet, rúgsz és a másik már nincs ott, ahova rúgtál. Így meg nem sokat ér az egész. De ha mégis betalálsz, akkor viszont hat :)
2014. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Taekwondós múlttal elmondhatom hogy jó az acélbetétes, egy átlagos embernek. Ha sípcsont eltörésére utazol akkor jó választás, mert az nem nagy távolság és úgy tényleg nagyobb sebzést vihetsz be.

Viszont nekem kb öngyilkosság lenne olyannal kiállni valaki ellen. Ha bunyóra kerül a sor akkor általában a kezeket csak védekezésre használom, és a lábaimmal támadok. Általában fejre kell és nagyon gyorsan, esetleg ugorva szituációtól függ. Az már olyan távolság hogy jelentősen lelassítana. Egyfelől a súlya másfelől a magas szárú és merev kialakítása miatt.

Szerintem annak aki sípcsontra utazik vele jó választás. De ha nem vagy ökölharcos akkor még elfutni is kicsit nehezebb vele. Nekem egy darabig volt, lehet nem a legjobb minőségű, de bár külsőre nagyon tetszett de kényelmetlen és nehéz volt ezért eladtam.

2015. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!