Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Leszeretnék fogyni nagyon...

Leszeretnék fogyni nagyon kövér vagyok, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

120 kg vagyok, futni nemtudok, jövöhónptol járunk haverokkal konditerembe. Szerintetek hogyan lehet leadni ilyen nagy sulyt? Milyen edzést csinálljak hogy lemenjen?

Nem kérek megalázó válaszokat, tudom kövér vagyok, de leakarok fogyni.

23/L



2014. dec. 17. 06:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Viszont a sétának semmi értelme, az nem edzés"


dehogynem. Kifejezetten eros aerob jellegu edzes lehet, plane ha az ember 120 kilos.

2014. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Regebben nem jartam sehova, csak ettem, aztan mar kb 4 honapja nemeszem amit nem szabadna, igazabol minden nap setalok 2 km et, futni nemtudok mert hamar kifulladok. Nemvoltam orvosnal, de szerintem nem is kell, mert felelotlenul eltem es viselkedtem magammal. :) koszi mindenki a tanacsokat .
2014. dec. 17. 10:05
 13/21 anonim ***** válasza:

"minden nap setalok 2 km et"


Keves. Vidd fel egy orara az idotartamot, es szepen mindig emelj a tempon is. Egy ora alatt 4-5km talan realis cel.

2014. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Te tudod, Kérdező.


Na jó, 59%-kal egyetértek abban, hogy nem kell értelmetlennek tekinteni a sétát. De akkor is csak kiegészítő edzés. :)


És Kérdező! Az anaerob edzésnek az az egyik lényege, hogy kifulladsz közben. Sajnos az élet nem abból áll (illetve nem jó ha abból áll) hogy mindig komfortzónában vagy. Úgy fejlődsz, ha ennek a határát ésszel tologatod kifelé. Na most a futás egy nőnél nem mindig ésszerű határfeszegetés, mert oké, hogy izommunka, csak közbe gondolni kellene az ízületekre is. És ez nem csak túlsúly esetére vonatkozik, karcsú lányokra is igaz. Én viszont mostanában gondolkozom valami futáson, rövid sprintek esetleg az erdőben. De így is arra gondolok, hogy inkább ilyen összehangolt kéz-láb munkának, levegőbe boxolásnk lenne több értelme (már amikor nem tudok normálisan zsákolni).


Erdőben sem vagyok biztos benne, hogy futni kellene vagy erősítő típusú mozdulatsorokat végezni anaerob tartományban, dinamikusan. Talán már néha az agyamat kapcsolnám ki edzés közben, ezért vonz kicsit a futás 5lete. De ez én vagyok.

2014. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha az lelkileg többletet ad Neked akkor menj a többiekkel a terembe és használd először a futópadot. Fokozatosan emeld a tempót, így kontrollálni tudod a fejlődésedet. Erőt ad a további edzésekhez ha látod: mindig egy kicsit többet tudsz elérni.
2014. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

szerintem a diéta és az edzés együtt menjen :) főleg, ha van rá lehetőséged, hogy barátaiddal együtt sportolj, ne hagyd ki.

kezdőként először teljes testes átmozgató edzést végezz, majd egy-két hónap után térj át az osztott edzéstervekre.

ezeken kívül (!), és nem helyett pedig menjen az aerob típusú mozgás, amivel egyrészt plusz kalóriát égetsz ( a zsírégetés kifejezést nem szeretem, mert nem pontos és össze-vissza használják áltlaában), másrészt pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy a szív-érrendszered, és a tüdőd is alkalmazkodjon a szokatlan megterheléshez. Később pedig ahhoz kell, hogy megelőzd a különböző kardiorespiratorikus betegségeket, amiknek egyik legnagyobb rizikófaktora a terhelés hiánya.


edzésterveket tlaálsz pl a shop.builder honlapon, látom már belinkelték előttem, illetve ha tlaálsz jó személy edzőt (vagy a barátaid közül valaki ért hozzá), az még jobb. (vigyázz ezzel is, mert sok teremben vannak hozzá nem értő edzők, akik mellett nem igazán fogsz fejlődni)

viszont az elején meg kell tanulnod szabályosan végrehajtani a gyakorlatokat, ha máshogy nem, nézz róluk videókat :)


a kaja: átlagosan a tápanyagok, amire szükségünk van heti 3-4 intenzív edzés mellett:

-2-2,5 g/ttkg fehérje

-2-6 g/ttkg szénhidrát- ebben van a legnagyobb eltérés egyéntől függően, hogy kinek mennyi az, amitől már fogy, vagy éppen hízik

-1-1,5 g/ttkg zsír, nagyobb arányban legyen a telítetlen


-viszont! mivel gondolom eddig vagy egészségtelenül ettél, vagy nagyon nagy mennyiséget, valószínű, hogy ha hirtelen nagyon kevés ch-t kezdesz bevinni, azzal nagyon legyengülsz, és edzeni sem fogsz tudni rendesen. szóval, ebben tényleg azt tanácsolom, hogy kérd ki egy edző, esetleg dietetikus tanácsát. a fogyni vágyók leggyakoribb hibája, hogy egyszerűen nem, vagy iszonyú kevés ch-t kezdenek enni, amivel nem lesz jobb a helyzet. meg kell találni azt a mennyiséget, ami pont jó. viszont ezt én nem tudom neked látatlanban elmondani.


azért fontos, hogy legyen edzés is, meg diéta is, mert a sporttal alapvetően fel fog gyorsulni az anyagcseréd, ami jó, illetve ha sikerült egy kicsit izmosodnod (ami kezdőknél még lehetséges az első hónapokban súlyvesztés mellett is), könnyebben fog lemenni a zsír.


hajrá :)

2014. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A diéta mellet kezdetnek az is megtenné ha gyalog vagy biciklivel járnál dolgozni.
2014. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért egy 120 kilós leánynak fogyáshoz ritkán fog kelleni 2-6 g/ttkg ch.


Jó az 50-100 grammnak is a gyakorlatban :)

2014. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
igen, pont ezért írtam, hogy ez egy standard, és hogy keressen fel hozzáértő embert. de szerintem ha rögtön 50-100-ra lecsökkenti, az nagyon drasztikus lenne. de ugye nem tudjuk, hogy eddig mennyi volt. én 60 vagyok, és én is 120-at eszek :)
2014. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Lefogytam. 70 kilo vagyok.
2019. jan. 3. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!