Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell jól futni hosszú távon?

Hogy kell jól futni hosszú távon?

Figyelt kérdés

Hosszú távon szeretnék futni (nem versenyszinten!), de ahányszor próbálkozom, mindig rosszul veszem a levegőt.


Hallottam, hogy csukott szájjal fussak, csak az orromon vegyek levegőt, ez igaz? De hosszú távon ez azért nem annyira bírható!


Hogy lehet ezt fejleszteni?


2015. febr. 1. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez lehetetlen (én hosszútávfutó vagyok, versenyeztem is régebben, az edzőnk sosem mondott ilyet, hogy orron át vegyük a levegőt, aki ezt mondta neked az hülyeségeket beszélt).

Inkább arra figyelj, hogy nagyjából egyforma időközönként szívd be és fújd ki a levegőt, ne összevissza, mert attól szúrni fog az oldalad.

2015. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Tesiórán még a tanár mondta ezt, persze nem is ment jól sosem a futás.


12 perc alatt kb. 2000-t tudok futni, ami azért elég gáz, és a végére már totál kész vagyok.


Esetleg ha tudsz egyéb jó tanácsot adni, hogy kell jól futni, azt is szívesen fogadom.

2015. febr. 1. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy családtagom is hosszútáv futó, ő is mindig azt ajánlja, hogy orrodon, szádon sőt, ha képes vagy rá, akkor még a segglyukadon is veheted a levegőt, a lényeg, hogy elegendő oxigén legyen a szervezetedben... a tesitanárok nagy százaléka, pedig egy réges-rég elavult dogmákkal teletűzdelt rendszerben tanulta a "szakmáját"
2015. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy fejleszd az aerob állóképességed, vagyis azt kell elérned, hogy aerob tartományban tudj futni. Csinálj aerob edzést is, ami gyakorlatilag tempós gyaloglás, vagy bicikli egy órán át (pulzus 120-140 között legyen). Most se futok túl jól, szinte csak aerob edzést végzek, de kipróbáltam, és sokkal jobban megy, mint régen, amikor csak a futást erőltettem.
2015. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!