Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet betörni futócipőt?

Hogyan lehet betörni futócipőt?

Figyelt kérdés
Van egy olyan gondom, hogy töri a sarkam a futócipő. Vagy túl szűk, vagy túl erős benne a merevítés, és 100km után most már meg is fájdult tőle a sarkam (enyhe Achilles tok gyulladás) rendesen a legutóbbi edzésen. Van bármi esély rá, hogy megtákoljam akár a merevítés levágásával, vagy jobban járok, ha eladom féláron, azt veszek egy újat? Nem vagyok eleresztve anyagilag, másra kell a pénz, futni viszont szeretnék heti 50kmt.

2015. júl. 11. 04:35
 1/3 anonim ***** válasza:

BETÖRNI sehogy - vegyél OLYAN cipöt, ami kezdettöl kényelmes és a te lábadra való


Egy futócipö vásárlásakor akár 10-15 különbözö cipöt is célszerü felpróbálni, mire megtalálod a megfelelöt.

2015. júl. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan, amit szó nélkül kicseréltek, kiderült, hogy ferdén állt benne a merevítő, mindig törte a lábam (csak az egyik).

Jó cipőt nehéz venni, főleg ha nem átlagos a lábformád. És mostanában azt is látom, hogy a méretezés is csak tájékoztató jellegű...

2015. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát én 30-at kipróbáltam, ez volt a tökéletes. Mint kiderült mégsem. Szerintem vagy formai hibája van a sarkának, vagy a mérete túl kicsi. Futás közben leérkezésnél mindig odaüt a sarkamnak. A jobb lábam egy nagyon picit nagyobb, mint a bal, azért az jobban fáj. A balon is éreztem intenzívebb futás után, hogy nincs rendben az Achilles vagy ízületi tömlő vagy mifene. Később már a talpamon futó ín is elkezdett fájni, úgyhogy inkább úgy döntöttem, hogy futok a csillapítás nélküli 15 éves cipőmben, még az is jobb élmény, mint ez. Asics-et sem veszek többet. A méret tényleg tájékoztató jellegű, és nem érdemes teljesen passzentosat venni, mert könnyen így járhat az ember, mint én. Jobb az egy számmal nagyobb, azt mondják. Hát nem tudom, a másik is ugyanekkora méret, de mégis 15 éve koptatom, már gyakorlatilag szétesik darabokra. Lehet marad az, és nem veszek újat, a mezítlábas futóstílusnál úgyis mindegy, hogy van e sarokcsillapítása. Ezzel az asics-el meg nem tudom mit csinálok majd. Gondolom eladni nem lehet, legalábbis mások is panaszkodnak rá fórumokon.
2015. okt. 14. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!