Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 10 perc futás egy tempóba...

Napi 10 perc futás egy tempóban segít súlyt veszíteni?

Figyelt kérdés

Nagy súlyfelesleg (31 kg) esetében a 10 perc elegendő a súlycsökkentésre? Vagy ennyitől még nem történik semmi?

Sokan mondják egyébként, hogy akinek a BMI-je 30 felett van, annak nem ajánlott futni, mert károsodhat a térde. Van valaki, vagy ismerőse valakinek, aki ennek ellenére futott, és nem lett semmi baja?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. aug. 26. 23:15
 1/5 Osynho ***** válasza:
100%
Fogyni elsősorban helyes étrenddel lehet. Kalória pluszban mozoghatsz bármennyit, nem fogsz.
2015. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni. Kiindulásnak ez is elég, csak ne add fel.
2015. aug. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Én nem futnék ekkora túlsúllyal, egyrészt a 10 perc semmi, másrészt az ízület szent, nem éri meg kockáztatni az épségét, amikor annyi más mozgásforma is van. Szobabicikli, elliptikus trainer, lépcsőzés, aerobik...

De ha ragaszkodik ehhez a mozgásformához, akkor inkább napi 30-40 perc tempós sétát javaslok, az kíméli az ízületeket, és többet is ér, mint a 10 perc kocogásnak nevezett valami.

Én anno 27-es BMI-vel se mertem futni, féltettem a térdeimet és a bokáimat.

Azóta lefogytam, ma már 10-20 km-eket futok rendszeresen jó cipőben, de nem mertem volna ezzel kezdeni.

2015. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oroszrulett, vagy tönkre megy a térded, vagy nem... Szerintem nem érdemes kockáztatni...

Fogyni meg nem a futástól fogysz, azzal a szíved és érrendszered egészségét őrzöd... Fogyni attól fogysz, ha az étrended indokolja a fogyást.

2015. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

Semmiképp ne fuss. Tempós séta kell vagy szobabicaj.

A 10 perc úgyis csak arra lenne elég, hogy leizzadj, haszna nem sok lenne, csak a térded nyírod ki vele esetleg.

2015. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!