Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az ideális...

Istuu1232 kérdése:

Szerintetek mi az ideális kezdés? Futás!

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni futni, fogyás céljából!

Szerintetek mennyivel kezdjem? És milyen időközönként menjek feljebb? És mennyivel? 14 évesen 188 centi vagyon és 95 kiló. Ezzel lehet valamit kezdeni a futással?

Bírom a hosszú futást, tegnap megnéztem, kb. 4 km-t tudtam lefutni viszont meghaltam a végén. Sprintbe is bírok kb. 6-700 métert! Előre is köszönöm!


2015. szept. 9. 18:29
 1/2 anonim válasza:

Növeld kéthetente a heti kilik számát mondjuk, minden napit egy km-el. Pl heti 3-4x 5km (Közepesen->lassan)

6-7-8... km-re. Utána belehet iktatni még több edzésnapot érzésre. Lassíts a futásaidnál (Ne letudni próbáld) hanem olyan iramba fuss amin még tudsz gondolkodni. Ha pedig sprintelni akarsz mondjuk akkor pár hónap múlva beiktathatsz intervall típusú edzést (pl: 8*300m stb...)

2015. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 11. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!