Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat csináljak...

Milyen gyakorlatokat csináljak, hogy ne szakadjon be a derekam?

Figyelt kérdés
180 cm-es vékony testalkatú lány vagyok és ha sokat kell állnom egyszerűen szétszakad a derekam a fájdalomtól. Egy biztonsági őr mondta nekem, hogy erősíteni kell hogy sokat tudjak állni, de nem tudom, hogy milyen izomcsoport van ott és, hogy hogyan. Köszi a segítséget.
2008. szept. 12. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

szerintem inkább a tartásoddal van a baj, azon kellene változtatni. Ha egyenesen állsz, ahogy az a csontrendszernek ki van találva, akkor derék izmai szinte alig terhelődnek. Az, hogy neked az ácsorgás derékféjást okoz, az vagy azt jelenti, hogy valami szét van menve a derekadban, vagy azt, hogy rosszul tartod magad.

Ha első, akkor egy kis edzéssel még ronthatsz is a dolgon, ha a második, akkor meg nem fog használni.


El kellene menni egy szakorvoshoz, megnézetned magad.

2008. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel!


Mi innen nem tudjuk, hogy mi lehet a bajod, vizsgáltasd ki magad!

Egyébként az is igaz, hogy a helytelen testtartás is okozhat fájdalmat, mert ilyenkor a rossz tartás miatt bizonyos izmokat túlterhelsz. Ez okozhat fájdalmat. Egyébként a törzs stabilizálásában nagyon fontos szerepet játszik a hasizom, valamint a gerincfeszítő izom. Ha ezeket erősíted, abból bajod szerintem nem lehet, de azért a biztonság kedvéért nézesd meg magad, hátha valami fiziológiai elváltozás miatt fáj a derekad!

2008. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt és fáj mindig. Ha sokat állok, ülök, fekszek, mindegy mit csinálok. Az orvosom kideritette, hogy porckorong kopásom van és speciális személyre szabott gyógytornát irt elő. Ezekkel a gyakorlatokkal a has és a törzs tartó izmait kell erősitenem. Sajnos nem mindig használ. De mindenképpen menj orvoshoz, met ha elkezdenél tornázni, lehet többet ártanál vele.
2008. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bár nem hiszem, hogy 24 évesen valami elváltozásom lenne.
2008. szept. 13. 00:51
 5/7 anonim válasza:
Én sem tudok sokáig állni. Ha menni kell, akkor az más tészta, voltam példul túrázni az alpokalján, amit én bírtam a csapatból az egyik legjobban, de az egy helyben ácsorgás nem igazán megy. 13 éves koromban derült ki, hogy van egy enyhe gerincferdülésem.
2008. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem hinnéd hogy 24 éves korodban valami csontproblémád lenne? Közel sem olyan ritka mint gondolnád. Menj el egy orvoshoz, lehet hogy csak a táplálkozásoddal van baj, lehet hogy ez a fájdalom valami komolyabbra figyelmeztet. Jobb biztosra menni, akárhogy is, a doktor bácsi majd rendberak.
2008. szept. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy mindenki orvoshoz akar küldeni, de a kérdésem nem az volt, hogy mi lehet a bajom hanem, hogy milyen erősítő gyakorlatot csináljak, mert a mélyhátizmom gyenge megtartani a felsőtestemet. Amúgy megnéznék bárkit 180 centin akinek nem fáj a háta.
2008. szept. 28. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!