Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megéri-e elkezdenem cselgáncso...

Megéri-e elkezdenem cselgáncsozni és foglalkoznak-e velem (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Jelenleg 20 éves vagyok és 7 éve hogy Wado-ryu karatézok. Kérlek titeket ne kezdjétek el szidni a karatét meg mondani hogy egy boxoló vagy thai boxos (muay thai-os) kiütne. Tudom és aláírom és elismerem hogy Magyarországon 80-85% ban kamukaratét oktatnak aláírom és hogy őket bárki megverné meg hogy nagyon verseny centrikussá vált. Én viszont olyan helyen tanulok ahol igazi karatét és nem kamut oktatnak és kérlek ne vegyétek nagyképűségnek amit írok csak azért teszem hogy ne az legyen hogy a karate szidásáról szól és nem a kérdésemre válaszoltok de boxolókat, thai-boxosokat is simán megvernék ezt mások is mondták már akik értenek hozzá még az utcán is megállnám a helyem. Ennyit erről

Jövőre 20 évesen levizsgáznék az 1Danra ez csak azért fontos nem nagyképűségből mert ha sikerül és Senpai (tanító) leszek nem kell havidíjat fizetnem és gondoltam elkezdenék egy földharc dobás alapú stílust a Judot viszont ezt csak akkor tudom megtenni ha sikerül a Dan vizsgám mert egyszerre 2 nem tudok finanszírozni nem tudok 2 helyre havidíjat fizetni ruhát venni újat EZ CSAK AZÉRT FONTOS hogy értsétek.

Mit gondoltok megérné-e elkezdenem judozni hogy a korom ellenére foglalkoznának velem. Nekik sem lenne rossz ha elmondhatnák hogy más stílus képviselői is járnak hozzájuk nem?

Számomra a fontos hogy minél többet tudjak a fontos számomra a tudás és hogy ezt szeretem imádom a harcművészeteket az edzés az életem ez tesz boldoggá. Nem MMA-zni akarok csak mondom.

Nincs a közelemben Brazil vagy Japán jiu-jitsu edzés sajnos mert mondjuk rájuk szívesebben járnék.


Mit gondoltok foglalkoznának velem a koromtól függetlenül

Előre is köszönöm a válaszokat és tudom kicsit hosszúra sikeredett.



2015. dec. 9. 10:39
 1/8 aikiboxer ***** válasza:
Ha a közeledben lévő klubban azt mondják, hogy foglalkoznak Veled, akkor igen, feltétlenül megéri! Igazából egy jó judós tud jó lenni földharcban is, szóval a BJJ annyival nem nyújt többet, hogy emiatt bánkódnod kellene. Csak nehéz judo edzést találni kezdő felnőtteknek.
2015. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van a közeledben judo, akkor szerintem egy kérdést megér.
2015. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen van
2015. dec. 9. 12:53
 4/8 aikiboxer ***** válasza:
Ha van, akkor mindenképpen járj, nagyon hasznos lesz! És még fiatal vagy, 30 éves korodra meg lesz a fekete öv abból is. :)
2015. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak hogy vettétek a fáradtságot hogy értelmes válaszokat adtatok. Természetesen mindenki aki ír annak megy a zöld és köszönöm. Remélem lesz még válasz.
2015. dec. 9. 14:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hozzá tenném hogy nem az öv végett csinálom hanem mert szeretem és boldoggá tesz és ez az életem és egyszer majd én is szeretnék tanítani és addig minél több tudást beszívni hogy minél többet tudjak és ezt majd tovább adhassam. Számomra 2 nagyon fontos szeretnék tanítani az önvédelmet és a harcművészetek legfontosabb jellemzőjét a jellemformálását. Itt gondolok arra hogy szerénység, alázatosság, tisztelet, szorgalom, becsületesség. Akkor a vereség elfogadását és az ebből való felállást megtanulják és sose adják fel és sose hátráljanak meg

Az utcán persze tudom én is hogy nincs szabály, bíró, pontok, orvos és védőfelszerelés.

2015. dec. 9. 15:14
 7/8 Glacierous ***** válasza:
Ha találsz jó edzést,ahol foglalkoznak veled,akkor megéri.
2015. dec. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld
2015. dec. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!