Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktatok futni?...

Ti hogyan szoktatok futni? Fel a nyúlcipőt és irány az országút vagy követtek edzéstervet?

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a kérdésem, hogy töbsször kezdtem újra a futást, de sose tudtam, hogy kéne helyesen csinálni. Kéne edzésterv vagy sem... Azok, akik rendeszeresn futnak, mondjuk ultrások, maratonisták vagy hosszútáv futók, ti hogy szoktatok meg mennyit futni? :) Mindenki válasza érdekel, még az is, aki esetleg "kiegészítésként" fut vagy csak hobbiból kocog.

2015. dec. 12. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én hobbifutó vagyok. Én sem tudtam sokáig, hogy hogyan is kellene. Na most az évet futó szempontból két részre tagoljuk. Van egy alapozó időszak meg van egy sebességnövelő időszak. Az első időszak ősz-tél, a másik meg tavasz, nyár eleje. Alapozásnál kilométer gyűjtés folyik fokozatosan. Érdemes elmenni 5 kilométerig. Tavasszal rövid távok és gyorsulsz. Alapozásnál nem kell loholni, ott csak hosszabb távokat megtenni. Sebességnövelésnél, tejsav tolásnál rövid távok és fokozott tempó.


[link]


Ez a honlap kifejezetten jó, ezt a cikket olvasd is el a témáról.

2015. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És én most kezdtem, egyenlőre 2 kilométer a cél, ma 1700 méter volt meg, tavasz elejéig szeretnék minimum 5 kilométert kipréselni magamból.
2015. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én csak "kiegészítésként" futnék, mert mellette küzdősportolok, és edzőm szerint inkább intervallt kéne tolni, mert vacak az állóképességem.


Régebben az öt is ment, de legutóbb (ez múlt vasárnap volt) már ziháltam 2,5-en, úgyhogy alaposan visszaestem. Ezek szerint most jobb, ha mondjuk -most hasra ütök -, megalapozom magam tavaszig 7-8 kmre(csak hasra ütök), és mondjuk márciusban már tolhatom a lassú-gyors váltást? Engem mondjuk jobban vonz a hosszútáv, de ha ez kell a meccsekhez, hát ez kell.

2015. dec. 12. 23:27
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a cikket meg a gyors válaszokat. :) Mindenkinek ment a zöld kacsó.
2015. dec. 12. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!