Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzés lenne megfelelő...

Milyen edzés lenne megfelelő a számomra?

Figyelt kérdés
Eddig gyúrtam, de nem vittem vele sokra. Étrendem nem volt, sokáig topogtam egy helyben, most megindult a fejlődés, de most más dolgok dolgoznak bennem. Állóképességileg zéró vagyok. Oké, hogy futni kell, de szerintem ez kevés. Még kettlebellen gondolkoztam és saját súlyos gyakorlatokon magas ismétlésszámmal. Még mellékesen annyi, hogy korábban herevisszerem volt, tehát valami olyan dolog érdekelne, ami távolabb áll a súlyoktól. A gyúrástól nem lett rosszabb, de azért nem próbálnék ki egy erőemelő szintű terhelést. Tehát nem akarok többet nagy súlyt megemelni, ha lehet, ezért is váltanék. Állóképességre akarok edzeni, esetleg kis súllyal. Könyvek is érdekelnek, ha vannak állóképességi edzésről szóló munkák. Nem baj, ha angolul van. Szeretnék megtanulni 100 fekvőt, 150 felülést, 25 tolódzkodást és 25 húzódzkodást, 100 kettlebell swinget. Célszerű csak ezekre edzeni? Ha igen, akkor milyen ütemben növeljem az ismétléseket? Illetve a célom 5 kilométert lefutni.

2015. dec. 15. 21:58
 1/9 A kérdező kommentje:
És egyébként már megműtöttek 2,5 éve és eddig oké minden ott lent. De mégsem kockáztatnék meg nagy súlyos terhelést.
2015. dec. 15. 22:00
 2/9 aikiboxer ***** válasza:
A Fegyencedzés a te barátod. Vedd meg a könyvet, olvasd el és csináld. Vagy pedig kezdj el valamilyen edzésre járni.
2015. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben fontos, hogy saját testúlyal edz. Kezdj el úszni. Növeli a tüdőkapacitásodat és szinten tartja az erőnlétet. Street workout is jó, aikiboxer írta a fegyemcedzést az is dzuper, ráadásul elég 1x megvenned a könyvet, vagy netről le is tudod tölteni.


Futás viszont akkor fejlődik ha futsz. Kezd el a standard 3200 métert. Heti 2x vagy 3x, aztán növeld a távot, ahogy bírod.

2015. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Kettlebell mehet szerintetek?
2015. dec. 16. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha meg voltál sérülve csak óvatosan. Max 20 kg.
2015. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, az enyém csak 12 kg.
2015. dec. 16. 20:05
 7/9 aikiboxer ***** válasza:
Én úgy tudom, a kettlebellt nem szabad edző nélkül csinálni, mert többet ártasz vele mint használsz. Az ilyen swing típusú gyakorlatoknál meg pláne.
2015. dec. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jah hát ha nem tud kettlebelezni, akkor semmiképp se. De gondolom hogy tud.
2015. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudok, tehát ezzel nem lesz gond.
2015. dec. 17. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!