Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények mellett...

Ilyen körülmények mellett milyen mozgással szabaduljak meg nagy súlyfeleslegtől?

Figyelt kérdés

160 centi vagyok, körülbelül 90 kiló. Természetesen mindenhová jutott a feleslegből, de a legproblémásabb a combom.

Az étkezést már átgondoltam és meg tudom oldani,de a mozgással gondban vagyok. Edzőteremre sajnos nem futja, így arra lennék kíváncsi, hogy itthon miként tudnék hatékonyan mozogni?

(A futás problémás dolog számomra, akit érdekel, hogy miért, privátban szívesen megírom neki.)

Akinek van hasznos tippje és meg is osztja velem, annak nagyon köszönöm előre is!



2016. jan. 7. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg nem jön valaki hozzáértő, írok én.


Saját testsúlyos edzést, sőt súlyzós edzést is simán végezhetsz otthon (egy pár kézisúlyzó nem kerül sokba, de végső esetben csinálhatsz is, sőt súlyzó nélkül sem vész, bár nekem az lenne, szeretem őket) s persze kismillió más mozgást. Gondolom, az ugrálós dolgokat kihagyod, én is azt tettem, nem szerette őket a térdem, a futást pedig az Achillesem, bár nem sokszor próbáltam, nem szeretek futni.


Ha van rá időd és szereted, kiegészítésként túrázhatsz vagy power walkingot is nyomhatsz, a gyaloglás nem éget sokat, de egy kis fél napos hegyi túra a fagyban azért odatesz :D Ez persze nem helyettesíti a teljes testes edzést, azt magamnál alapnak tartom, bár nem tudom, a te célod mi. Nekem fogyás és izmosodás és erősödés és hosszú, fitt élet, nagyjából ebben a sorrendben.


De elsősorban az étrenden fog múlni.

2016. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a power walking érdekesen hangzik. Szerintem beszerzek akkor egy pár súlyzót is.:) Köszi a választ!
2016. jan. 8. 10:47
 3/3 kovpet ***** válasza:

Súlyfelesleggel ne is fuss. Sétálj sokat, tempósan persze. 130-körüli pulzus mellett.

Vagy szobabicajozz.

2016. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!