Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vállfájdalom - tornát javasolsz?

Vállfájdalom - tornát javasolsz?

Figyelt kérdés

Jobb vállízületnél tompa fájdalom, naponta többször, nem állandóan, de gyakran.

Végigalszom az éjszakát, de nem a jobb vállamon fekszem. Ha nem tehermentesítve fekszem, akkor fáj.

Sokat ülök/ültem számítógép előtt, és szinte csak egerezek, valószínűleg görcsösen kezelem az egeret, már régebben is jelentkezett a jobb vállam fájdalma sorozatos hosszantartó számítógépezés után, de pihentetés után mindig elmúlt. Most meg is húzhattam, nehezeket pakoltam, talán ezért állandósult.

Ha előre hajolva végzek tevékenységeket (takarítás...) akkor fáj, ha hátrahajlok, akkor nem.

Ha elöl keresztbeteszem a kezem a törzsem előtt, akkor sokszor elzsibbad a jobb hüvelykujjamtól a vállamig egy "idegszál".

Röntgenen semmit nem láttak.

A kar mozgásterjedelme sehol nincs beszűkülve.


Mire sorra kerülök (csoportos) gyógytornára, egy csomó idő eltelik,


Most mit csináljak vele,

hogy tornáztassam,

mi lehet a gond?


Ha tudsz segíteni, vagy jó cikket, kérlek, írd meg.



2016. jan. 15. 21:55
 1/6 *Glissade* ***** válasza:
100%

A felelősség a tied!Én nem tudom mi bajod van, de találtam egy "válltornát".

Napi torna: hátizom, nyak és váll átmozgatására: [link]

2016. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:
100%

Első körben keress egy jó orvost, a röntgen az bakfitty. Meg egy jó gyógytornászt.


Mozgásnak addig is óvatosan egy Fegyencedzést javaslok, de csak akkor csináld ha nem fáj. Vedd meg a könyvet, és kezdd el óvatosan az alapoktól. Nekem sokat segített. Még többet is, mint a gyógytornász.

2016. jan. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm a válltornát, végigcsináltam ma.


#2: jó orvos, jó gyógytornász: erre én is eljutottam, csak honnan szedjek ilyet? Azért is írtam ide.

Váll-ultrahang érdemes volna? (Gondolom háziorvos írhat beutalót UH-ra.)


Köszönöm, hogy javasoltad a Fegyencedzést, beleolvastam ma, főleg a húzódzkodásról a rotátorköpenyről.

Nekem eddig is szimpatikusak voltak a sajátsúlyos gyakorlatok, nagyon hasznos, értelmes könyvnek néz ki, jó, hogy írtad.

2016. jan. 16. 18:51
 4/6 aikiboxer ***** válasza:

Van még egy szuperjó könyv, Al Kavadlo: Rúdra fel!


De kezdetnek a Fegyencet javasolnám annak fokozatos jellege miatt.

2016. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem fegyenc nem annyira jó...

Bevált a válltorna?

2016. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4: Meg fogom nézni azt a könyvet is, köszönöm.

A Fegyenc 2-ben is olvasom az ízületről szóló részt, és eddig teljesen logikus, amit ír, és használhatónak néz ki a számomra.


#5: Miért gondolod, hogy nem annyira jó, mi az, ami nem annyira jó benne?

Ennyi idő alatt nincs változás, de nem is vártam.

2016. jan. 20. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!