Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék egy kicsit erősödni,és mellette megtanulni megvédeni magam.

Nagyon gondolkozok,hogy kondizzak,vagy heti 3 küzdősport.

A kűzdősport mellett szól,hogy van edző így biztos nem csalnám el a dolgokat.Rengeteg ismerősöm birkózik,boxol évek óta és nem azt mondanám rájuk,hogy izomállatok,de látszik rajtuk,hogy sportosak és ha kell akkor durván odab*sznak pedig nem mondaná meg róluk szinte senki.

A kondi ellen az,hogy akkor tényleg nagyon fontos lenne a normális kaja,illetve biztos vagyok benne,hogy lesném az alkalmakat,hogy akkor éppen miért ne menjek. Illetve a célom,hogy magabiztos legyek,meg tudjam magam védeni,és aztán hogy izmosodjak.

Persze nem zárja ki a heti 3 küzdősport és heti 1-2 kondi egymást.

Illetve,hogy milyen étrendet ajánlanátok kűzdősportolónak,illetve hogy ebben a sportban mennyire fontos a helyes táplálkozás. Szóval tudom hogyan néz ki egy normál kondis étrend,meg látom is ismerőseim körében hogy folyamatosan zabálnak,míg a birkózók,boxolók nem annyira követik véleményem szerint az étrendet mégis látszik rajtuk az izom, persze a kettő összehasonlíthatatlan.

(Utolsó néhány mondatban a kezdő/amatőr mozogni vágyó emberekről beszéltem,nem pedig a versenyzőkről)



2016. jan. 27. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha gyúrni mész, akkor pont annyira fogod tudni megvédeni magad, mint egy golfozó. Küzdősport mindenképpen. Én a Thai Boxot mondom. Annak vagyok a függője. :D De, ha Boxolni mész, akkor önvédelemre az is elég. Amit te jónak látsz a küzdősportok között, azt válaszd, mert úgyis abban leszel a legjobb, amit szívvel-lélekkel csinálsz.
2016. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedvey Kérdező !

A kettő nem üti egymást.

Otthon is tudsz erősíteni, ha nem akarsz testépítéssel foglalkozni, csak erősödni, akkor a fegyencedzés is bőven elég.

Megvédeni magadat ? Ez egy netszes kérdés volt mindig is. Én 18 év harcművészet és küzdősporttal a hátam mögött az mondom, hogy a legjobb önvédelem a gáz vagy paprika spray és egy gumilövedékes vagy gázpisztoly.


Ha pusztakezes fajtáját választod az önvédelemnek érdemes 1-2 év boxal kezdened, illetve később ezzel párhuzamosan csinálni egy olyan stílust ami konkrétan az önvédelemmel foglalkozik. Ilyen lehet egy jó instruktorral a krav maga, defendo a ju jitsu, az ökölvívás viszont fontos, az ökölharc szinte mindenhol előjön, érdemes azzal kezdened.

Megjegyzem az hogy valamilyen önvédelmi eszközt tarts nem zárja ki, hogy mellé pusztakezes harcot is művelj. Mivel nem tűnsz gyereknek a birkót nem ajánlom, felnőtekkel nem igazán foglalkozik itthon Bárdosiékon kívül senki.


Ami még egy jó választás lehet, a kali(eskrima), ami megtanít bánni a késsel, bottal, és így védekezni is megtanulsz ellene. ( máramennyire egy kés ellen lehet). De ez elé/mellé is kell az ökölvívás, jó kondit és erős alapot ad, amire később tudsz építeni.

Az étrended minél fehérjedúsabb legyen, próbálj kevés szénhidrádot enni.

2016. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.Persze mindenképp olyat választok amit szívesen csinálok.. Itt gyk-n amúgyis csak a 150 kilós gép előtt ülős emberkék hassonlítgatják a kűzdősportokat,meg szólják le,hogy melyik miért sz@r.
2016. jan. 27. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:

:) ameddig nem kezd el személyeskedni az egyik fél, lehet normális vitát csinálni. A szeméyeskedésnek meg mindig az a vége, hogy mindenki felhúzza magát.

Kicsit ez a monitor hátránya, én biztos vagyok benne hogy élőben senki nem engedne meg ilyen hangnemet a másikkal szemben. Én legalábbis biztos nem hagynám :)

2016. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Magyar Honvéd,köszönöm a választ.

De mint te is tudod az utcai verekedések,balhék,lökdösődések,kötözködések kezdeményezői töbnyire olyanok,akiknek foggalmuk sincs a verekedésről.

Meg persze tudom,hogy rengeteg múlik a körülményeken és sokszor a szerencsén is.

De valahogy mégis aztmondom,hogy 1-2-3 év küzdősportal (direkt nem írok fajtát/stílust mert szinte mindegy)

a sz*rjancsikat le lehet csapni.

Persze nem életbiztosítás az,hogy valaki boxol néhány éve de azért szerintem a verekedés kimenetelét nagyban befolyásolja,hogy mennyit bunyóztál előtte.

Illetve én most normál körülményekről beszélek,nem leszámolásról,hogy valaki direkt megvár egy viperával,vascsővel valahol és leüt vele.

2016. jan. 27. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, csak ha a lányommal sétálok és két 20 éves cigánygyerek full betépve belém áll, inkább a rántom a berettát, pedig valószínű, hogy egy ütés vagy egy combos elég lenne

De ha nem egyedül vagy akkor nem érdemes powerkedni. Lehet hogy náluk is van kés vagy ki tudja mi. A stukkertől rendszerint az összes ember visszahőköl, ha nem, hát sajnálom. Éjszaka csoportosan elkövetett súlyoa testi sértés kísérlete. A támadók lábát meg szívből sajnálom.

2016. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem küzdősport mindenképp. Amelyik a két sport közül jobban tetszik és le tudsz járni oda, közelebb van, megfizethetőbb, van edzőtárs stb.


Velem volt, hogy heti 3 birkózóedzést és 2 súlyzós edzést nyomtam. A táplálkozásom pedig a testépítésből átemelt rendszer volt/jelenleg is az, kisebb módosításokkal.

2016. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A dominanciához vezető út az ha jól tudsz verekedni,nem parázol a konfliktusoktól,magabiztos vagy és értesz a nők nyelvén,ezért a küzdősport hasznosabb a konditeremnél.Ha jól verekszel a környezeted tisztelni fog,ettől magabiztos leszel,a magabiztosság pedig bevonzza idővel a nőket.Persze azt hozzáteszem,hogy ha mellé szerzel egy diplomát és lesz egy olyan melód ami havi fél millát fizet,akkor gyík testben is lehetsz te az élet királya,ezért a tanulás legalább annyira fontos,mint a küzdősport ha a dominancia megszerzése a téma.
2016. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!