Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Minden napos mozgás + hosszú...

Minden napos mozgás + hosszú haj. Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni aktívabban edzeni napi szinten, de legalábbis hetente többször. Erre többnyire csak reggel munka előtt van lehetőségem, de ott is korlátozott az időm. Ha nekiállok intenzívebben a tornázni, baromira leizzadok, a hajam tocsog az izzadtságtól. Derékig érő hajam van, tehát elég nagy tortúra volna minden reggel megmosni, szárítani, és nem is tenne jót neki. Csatakos fejjel meg nem mászkálhatok egész nap. Úszást hasonló okokból zártam ki a sorból egyelőre.

Ti hogy oldjátok meg? Mit javasoltok erre a problémára?


2016. márc. 3. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is találd meg a fő problémát: a fő probléma az, hogy intenzívebb torna után a hajad tocsog az izzadtságtól.

Ezt a nap bármely szakában csinálod, ugyanaz lesz a végeredménye, vagyis mindenképp mosnod kell. Ha nem akarod ezt reggel, próbáld úgy átszervezni a napodat, hogy munka után megoldható legyen és/vagy fazonigazíts: vágasd rövidre a hajad.

2016. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Hát iktasd be a napi programodba ezt a rutint... Az ilyen csak reggel van időm sztoriknak mindig az lesz a vége, hogy abbahagyják mert lusták... Nem hiszem el, hogy napközben nincs időd...

2. Vágasd le a hajad a derékig érő haj nem szép...

2016. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Este 8-ra érek haza, épp elég baj, hogy még vacsorára is csak ilyenkor jut időm. Este azért sem jöhet szóba, mert evés után nem tudok edzeni, se este 10-kor vacsizni. (Előtte meg nagyjából 4-kor lenne időm enni utoljára, szóval sehogy sem sem jó az este).

Azt meg hadd döntsem el én, hogy szép-e a hajam vagy sem.

2016. márc. 3. 11:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és napközben meg mivel dolgozom, szintén nincs rá idő, hogy edzek.
2016. márc. 3. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire időhiányban szenvedsz, én nőként is sajnos csak azt tudom javasolni, mint a többiek: vágasd rövidebbre a hajad. Annyira, amit mindig könnyen rendbe tudsz tenni a reggeli edzés után.
2016. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mostanában már kezd jó idő lenni. Próbáld ki, hogy nyitott ablaknál tornázol, hátha úgy nem izzadsz meg annyira. (Azért meg ne fázz, a napsütéses tizenfokos időjárásra gondoltam.)

Esetleg használj néha száraz sampont. Vagy végső esetben keress valami nagyon kímélő napi használatra tervezett sampont. Egy fodrász biztos tudna valamit ajánlani, valószínűleg nem a tévében reklámozottak közül lesz ilyen.

2016. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy reggel 6-este 8 ig dolgozol minden áldott nap...

És ha mégis így lenne de tuti nincs... Akkor ne lenne időd akár munkában edzeni egyet...

Nem te vagy ám az első aki ezzel a kifogással kezd már az elején... Csak akkor tudnám minek akarsz bármit is, ha neked egyszerűen nincs önmagadra időd...

2016. márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kifogást mindig fog találni aki akar.


Közel 20 éves tapasztalatommal a komolyabb testmozgásba azt tudom mondani, hogy aki igazán akar, az tud edzeni. Este akkor vacsora előtt elmész futni, és otthon lehetőségeidhez mérten edzesz, ez max 1 órát vesz el az életedből. 9kor fogsz vacsizni, ez van.

2016. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!