Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném a sprintelé...

Hogyan növelhetném a sprintelési sebességem?

Figyelt kérdés
Szerintem nem vagyok lassú de úgy érzem hogy azért még tudnék gyorsulni. Hogyan tehetném ezt meg kondi gépek meg ilyen dolgok nélkül?
2016. ápr. 8. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

kutyával.

elmész a félpályáig,ha odaértél a spanod elengedi a rottweilert és azt mondja-csibész!-.

rekord sebességgel fogsz besprintelni az öltözőbe.

bezárkózol miközben a kutya marcangolja az ajtót,utána a haver befogja a kutyát és kezditek elölről.

következő edzésen pedig közelebbről engedi el a kutyát.

2016. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Intervallumfutást próbáltad már?
2016. ápr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam de nem is nagyon értem a teknikáját:/ ha esetleg letudnád egyszerűsíteni azt megköszönném:)
2016. ápr. 9. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs annak nagyon technikája. Annyit jelent csak (amit a neve is mutat), hogy intervallumokban futsz. Valamennyi ideig lassút, valamennyi ideig gyorsat (lehet csináltál már ilyet sokszor, csak nem így hívod). Lehetőleg érezhető legyen a sebességkülönbség. 2-2 perc az szerintem teljesen jó. A gyorsnál olyan sebességet érdemes belőni, amit nem tudnál tartani huzamosabb ideig (mondjuk 10 percig). Ez valamennyire kardiós edzés is, köszönhetően a gyors részének, éppen ezért ezt sem lehet ész nélkül csinálni a végtelenségig. Ha úgyis edzett vagy, akkor szerintem 30-40 percig simán csinálhatod. Természetesen ez csak egy durva sacc, attól is függ, hogy milyen sebességet lősz be, milyen edzett vagy, milyenek a képességeid.


Ha nagyon-nagyon sport ember vagy, fontos számodra a dolog nagyon, akkor esetleg egy terheléses teszt, hogy biztosra menj (ami sajnos pénz). Én ilyenen még nem voltam, de tőle esetleg tudsz kérdezni (úgy láttam, hogy azért szokott válaszolni), ha gondolod:


[link]

2016. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyon sportember csak nagyon élvezem azt a lendületet/sebességet amit nem biciklivel vagy motorral érek el.
2016. ápr. 10. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!