Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nálatok lehet inni (küzdősport...

Aikiboxer kérdése:

Nálatok lehet inni (küzdősport) edzés közben?

Figyelt kérdés

Annak idején karatén Isostart kortyoltunk randori menetek közben... De a boxedzésünkön például nem engedik a versenyzőket inni edzés közben, pedig nagyon durva az edzés... Már 5x3 perc zsák alatt meghal az ember... Max annyit lehet, hogy a zsák és a ring közötti szünetben egy kis vízzel a szájukat öblíteni. Ennek mi az értelme?


A gyerekeim judo edzésén is tilos nekik inni, igaz, kisgyerekeknél szétverné az edzésen a fegyelmet, ha állandóan kiszaladnának inni meg pisilni.


De azért én nem tartom jónak, hogy nem lehet inni. Judo edzésen is kortyoltunk.


Szerintetek?



2016. jún. 7. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá lehet szokni.


Nálunk judon most, hogy bejött a meleg, a gyerekeket egyszer kiengedik inni, úgy az edzés 2/3-ánál. Akkor is csak 1-2 korty, ne lötyögjön a hasukban.


Régebben nekem is hiányzott, ma már nem. Igaz, edzés végén rengeteget tudok inni, sőt, még éjszaka is felkelek néha.


Amikor viszont a hűvösebb időben nem százas az ember torka (nem fáj, nem beteg még az ember, de nem is tökéletes), akkor én is ki-kimegyek inni, leginkább azért, hogy nedvesen maradjon a nyálkahártya.

2016. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bunyónál a menetek közben, de amúgy természetesen lehet. Tatabányán Csernoviczkyéknál is többször ihatnak edzés közben. Igazából akiket ismerek ott lehet, ha nincs is külön megszabbva rá idő (nálunk van), akkor is ki lehet menni inni.
2016. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig az edző mondta meg, hogy mikor lehet inni. Edzésenként pár alkalommal.
2016. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy én össze is balhéztam egy edzővel birkózó edzőtáborban ezen. Felnőtt ember vagyok majd eldöntöm, hogy mennyi vizet iszom edzés közben.

Egyébként azért csinálják, hogy kilépj a komfortzónából, hogy ezzel is keményebbé válj, csak pont nem a víz terén kéne keménynek lenni, hanem akkor a szilárd étkezésben, vagy az edzést meghajtani.

Bár én alapból nem bírom, ha beleszólnak, mennyit iszom. Azzal is volt balhém edzőkkel, hogy megmondtam, hogy a súlyrendezést nem mennyiségi táplálék- és folyadékmegvonással fogom intézni, hanem bediétázom magam, ami nem 3 nap.

De egyébként nem mondanám általánosnak ezt a jelenséget edzéstapasztalataim alapján (birkó, grappling, judó).

2016. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Régimódi edzőim vannak, ami amúgy csúcs szuper, csak van pár szintén régimódi furaságuk, amelyek leginkább az étkezést érintik. Például a táplálékkiegészítőket ellenzik, az edzésen nem lehet inni; meg hisznek abban, hogy van helyi zsírégetés.
2016. jún. 7. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vannak az edzésben pár perces szünetek, a klönböző blokkok után. akkor lehet inni, pisilni, öltözködni, stb.


én nyáron néha 4-5 kilót is fogyok egy tréningen, mégis kibírom innivaló nélkül. A folyamatos mozgás miatt amúgyse lehet sokat inni, csak zavarna bunyó közben. Edzés végén viszont rengeteget iszom, öltözés, zuhanyozás végére már visszatöltök 1-2 litert.

2016. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kötelező lenne inni. Edzés közben a folyadék az izületek közül távozik leghamarabb, igy belátható a folyadék utánpótlásának a fontossága. Ha nem is szomjas edzés közben, akkor is inni kell egy két kortyot.
2016. jún. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Én wing tsunt tanulok és ott lehet inni meg wc-re menni (mármint aki érti a poént nem wing chunba XD) bármikor ha kell de enni tilos
2016. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálunk birkó edzésen van 1 perces vízszünet általába mindenhol meg engedik hogy igyál
2017. márc. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Wing tsun edzésen persze, hogy lehet. Mert a mókusboxtól nem fog felkavarodni a gyomrotok. Bár fura, hogy megszomjaztok, amikor még sem izzadtok...
2020. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!