Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magas pulzusnál (140felett)...

Niceszisz kérdése:

Magas pulzusnál (140felett) tényleg nem ég a zsír? (többi lent)

Figyelt kérdés
Rendszeresen kocogok. Pulzusmérő órát hordok edzésnél. 125átlagpulzusértékkel kocogok 1.5 órát. Így tényleg jobban ég a zsír? Pedig szívesebben futnék gyorsabban, csak akkor felszalad a pulzusom, és nem szeretnék vizet hordani a Dunába.

2016. jún. 18. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
születéstől halálig ég a kalória.
2016. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1) a magas pulzus egyénfüggő, és edzettség függő (tudom, vannak rá ilyen jópofa életkoros képletek, de azok nagyon durva ökölszabályok csak, kb annyit érnek mint a BMI). Más a nagyon magas pulzus érték egy atlétánál, és más egy keveset sportoló embernél. A 140-es érték tehát nem jelent semmit, van akinek ez magas pulzus, van akinek alacsony.


2) Igen, alacsonyabb pulzustartományban jobb az edzés hatékonysága ha csak a fogyás szempontjából nézzük, de ez nem azt jelenti, hogy egy magasabb tartományban 0 fogyás lesz


3) 125-ös pulzussal nem tudom milyen sebességen tudsz futni 1.5 órát, de az emberek nagy részének ez már a gyors séta kategória. Annál azért több kell, 140-150 még a legtöbb embernek nem magas pulzus, bár lásd az 1) pontot, hogy a magas relatív életkortól, edzettségtől függően.

2016. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg van rá mód kiszámolni magamnak azt, hogy valóban mi is számít magas pulzusszámnak egyénre szabva? annyit még megemlítenék, hogy kezdő futó vagyok és túlsúlyos.
2016. jún. 18. 22:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mód rá. Ingyenesen tudtommal nincs. Egy terheléses tesztre lehet érdemes elmenni, az viszont pénzbe kerül. Itt találhatsz róla egy leírást egy lelkes futótól:

[link]


Ha 125-ös pulzust tudsz tartani másfél órán keresztül tényleges futással, az valószínűleg azt jelentheti, hogy nem vagy extrém túlsúlyos. Egy extrém túlsúlyosnak sokkal könnyebben felmenne.


Zsír az nagyjából mindig ég, csak nem mindegy, hogy mennyire, plusz nem mindegy, hogy milyen arányban. Ha mást zabál be a szervezet, mert hirtelen van szüksége nagyobb energiára (pl. sprint), az például nem előnyös fogyásnál. A zsír az, ami sokáig kitart, és viszonylag könnyű visszatölteni. Viszont ez kevés energiát ad, és hosszabb idő kell az ilyen energianyeréshez.


Ha nem tudsz viszonylag kényelmesen beszélni, akkor majdnem teljesen biztos, hogy túllőttél az ideális zsírégető tartományon.

2016. jún. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pontos pulzus zónák meghatározása házi körülmények között lehetetlen, ahogy előző írja ehhez terheléses tesztre kell menni laborba, mikor utoljára néztem, akkor olyan 25 ezer körül volt egy ilyen teszt.


A számolásos módszer (több képlet is van, de a 220-életkor a leggyakoribb) rettenetesen megbízhatatlan.


Még a legjobb ha pulzusmérővel és egy dombbal magad mérsz max pulzust, egyfajta home made terheléses teszt keretében, és onnan próbálsz számolgatni, de nekem például ez is nagyon félrement.


( [link] )

2016. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!nagyon rendesek vagytok!
2016. jún. 19. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom, hogy hogyan mérsz pulzust, de ez a 125 továbbra is nagyon alacsonynak tűnik. Ha pulzusmérővel akkor számolj utána tapintással is, nekem csak lemerült elem mellett volt ilyen pulzusom futásnál, mert ez már-már élsportoló kategória.


(ha meg futógép "rászorításos" pulzusmérőjével, akkor már értem, de ez esetben végképp felejtsd el :))

2016. jún. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
2016. jún. 26. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!