Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kombináljam a fegyenced...

Hogyan kombináljam a fegyencedzést a body-building-el?

Figyelt kérdés

Volt nekem itthoni kondi-gépem, de oda kellett adnunk másnak. Kicsit használtam, de nem rendszeresen. Most itt vagyok gép nélkül és erősödni szeretnék. Olvastam a Fegyencedzés c. könyvet. Szeretném növelni az izomerőmet is (ahogy a Fegyencedzés kifejezetten erre megy rá), de az izom-tömegemet is. Vékony srác vagyok, és szeretném, ha minél hamarabb látszana. Persze tudom, h ez nem hipp-hopp, a testépítés évek munkája.


A másik dilemma, amit nem tudok hova tenni: a gépekkel való edzés lényege, h egy max 1 órás intenzív edzést csináljunk, mondjuk hetente 3-4 alkalommal. És közvetlen edzés után ugye shake, amik közvetlenül, gyorsan felszívódnak. A fegyencedzés viszont mást mond. Azt, hogy az edzés ne legyen olyan intenzív, ne fárasszuk le magunkat, hanem az edzés végére inkább erősebbnek kell, hogy érezzük magunkat.


Szóval nem tudom, h konkrétan a fegyencedzés lépéseit kövessem, vagy annál intenzívebbeket? Vagy csinálhatom ugyanúgy a fegyencedzést, csak sokkal többet és intenzívebben (mint mondjuk ahogyan egy súlyzós edzés után érzed magad), mint ahogy írja?


Vagy választanom kell, h most izmot akarok növelni, és akkor intenzívebb edzés, vagy izomerőt, és akkor a fegyencedzés alapján?



2016. júl. 6. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

elkezdheted a fegyencet.

gépek nem kellenek,de idővel beszerezhetsz kézi súlyzókat,amikkel tudsz majd a fegyenc mellett oldalemelni 3 irányból,vállvonogatást végezni,bicepszet,tricepszet külön edzeni és mondjuk serleg guggolást.

2016. júl. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:

"Azt, hogy az edzés ne legyen olyan intenzív, ne fárasszuk le magunkat, hanem az edzés végére inkább erősebbnek kell, hogy érezzük magunkat."


Ezt nem tudom, honnan vetted. Az elv teljesen ugyanaz mind a kettőnél: olyan nehézségű gyakorlatot csinálsz, amelyből 10-15-öt tudsz megcsinálni egyhuzamban. Csak a súlyzóknál nagyobb súllyal; a fegyencben pedig nagyobb terheléssel éred el ugyanazt.

2016. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát onnan vettem, h könyv írta. Ha kondizol súlyokkal, akkor ugye általában 3 izomcsoportot mozgatsz meg. És az sokkal intenzívebbre kell, hogy a végén fáradj el. Persze úgy, hogy szabályosan meg tudd csinálni az összes eltervezett sorozatot és ismétlés számot. De pl. mikor én kondiztam, akkor ott elfáradtam a végére. Ott nem éreztem erősebbnek magam, mint amikor nekiálltam. A fegyenc meg azt írja, hogy érezd magad erősebbnek, mint amikor elkezdted. Persze valamennyire fáradj el, de ott nem szabad nagyon. Hogy így a szervezet megszokja az egyre nagyobb terhelést. Bár már régebben olvastam a fegyenc könyvet, de hát ott ez volt az egyik alapelv
2016. júl. 6. 21:47
 4/5 aikiboxer ***** válasza:
Az izomerősítés és -építés elvei ugyanazok – akár súlyokkal, akár saját testsúllyal csinálod. A fegyenc könyvben sok a marketing duma, de a végeredmény ugyanaz. Ha rendesen szeretnél edzeni, többféle gyakorlattal rendesen meg kell dolgoztatnod az izmaidat.
2016. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk a fegyencedzést nézzük, akkor abból mennyit csináljak? Ugye az áll 6 szekcióból: guggolás, fekvő, húzódszkodás, ézállásfekvő, híd, lábemelés. Ha még kezdő vagyok és most kezdek el edzeni, mennyit csináljak mennyiből naponta? Mind a 6 gyaokrlatot minden nap?
2016. júl. 13. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!