Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Így szobabiciklivel és a napi...

Így szobabiciklivel és a napi étkezéseimmel (mennyit) fogyhatok? 15/L

Figyelt kérdés

Eldöntöttem már megint, hogy lefogyok, kivételesen meg is fogom valósítani.

Majdnem 1 hete kezdtem bele. Naponta 30 perc alap aminek meg kell lennie de tegnap könnyedén bírtam 1 órát 6-os fokozaton (mindig 6-os fokozaton van de majd megyek feljebb), így megpróbálok a hét mindennapján 1 órát. Reggeli keveset szoktam enni, általában mindig valamennyi joghurtot aztán iskolában büfében veszek egy rántott húsos szendvicset, utána addig nem eszek amíg haza nem érek, vagyis negyed négyre hazaérek, eszek utána csak 10 perc tekerés, majd este 30 perc vagy 1 óra.


163 cm és 64,4 kg vagyok, 50-55 kilóra szeretnék lefogyni.



2017. jan. 21. 01:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mellesleg szerdán amikor a mérleget néztem akkor voltam 66,7, tegnapelőtt reggel és ma 66, 4. Csak, hogy ez így tényleg hosszútáv ér-e valamit?
2017. jan. 21. 01:32
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ki kakkantottad magad, az lenne az a minimális különbség. Valamit biztosan ér az is amit csinálsz, de ennyitől nem fogsz fogyni esetleg 1-2 kg ot.
2017. jan. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia,éheztetéssel nem mész semmire.

Jó dolog,ha eddz valaki,de fejlődő szervezet vagy,ezért amint abbahagyod ezt az egészet,ki fogod rámolni a hűtőt,és ugyanúgy visszajönnek a kilók.Szóval én nem írok olyat,hogy kövess étrendet,inkább egyél egészséges ételeket,kerüld a cukros dolgokat stb.Így is lesz eredménye,de én azért ezt a szobabicklit keveslem.

2017. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Akár fogyhatsz is ezzel, akár. De nem tudom hogy vagy vele, én biztosra szeretek menni, semmit nem bízok a véletlenre. A rántotthúsos szendvics délben nem biztos, hogy a legokosabb döntés.

Szóval vegyük az elejéről:

A mozgás az jó ha van, de sokkal eredményesebb volna ha nem csak biciklizésből állna. Van egy halom gyakorlat amit egyszerűen eszközök nélkül tudsz végezni, csak a példa kedvéért: wall sit, guggolás, hasprés, törzsemelés, fekvőtámasz, húzódzkodás stb... ha kell összeszedem neked az összeset. Nem kell félni nem fogod "kigyúrni" magad, de zsírégetés szempontjából nagy hasznát veszed az anaerob mozgásoknak is.

Ha tudsz minden nap egy 45 percet rászánni az egészre az bőven elég, ebben a 45 percbe akár beleférhet a biciklizés is.

A kajálást pedig konkretizálnám. Nyilván nem kell grammozgatni, meg túl szigorúra venni a figurát, elvégre csak 15 éves vagy, viszont ha okosabban válogatod össze a kaját akkor biztosra veheted a sikert. Nem hiszem, hogy magyaráznom kéne, hogy mit kéne enned, ezzel mindenki tisztába van csak nem mindig veszik rá maguk az emberek. Hidd el nekem én sem tudtam elképzelni az étkezésem parizeres zsemle nélkül régen, mégis élek még :)

Szóval a sok zöldség, sovány húsokra kéne a hangsúlyt fektetni. Én iskolában is mindig ételhordóztam, a büfében megmelegítették, és egyáltalán nem volt ciki. Ugyan szokatlan volt, de pozitív volt az emberek reakciója (na nézd meg ez komolyan gondolja). Nyilván ez a Te döntésed én csak a nyilvánvalót írtam le.

A méregetésről meg annyit, hogy heti 1 mérésre korlátozódj. Ha naponta méregeted magad csak saját magad zavarod össze. Egyik napról a másikra ledobhatsz akár 3 kilót is, ha keveset iszol de sokat edzel/dolgozol, de másnap az a 3kg ugyan úgy visszajön ha többet iszol, és pihensz egy kicsit.

2017. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A napi egy óra szobabiciklizés tökéletes aerob edzésnek, szóval nyugodtan csináld csak így tovább!

A diétázásról viszont látom, hogy halvány fogalmad sincs! Reggelire pont nem kell keveset enni, hanem eleget és tartalmasat. A joghurt egy semmire való kaja, egyél inkább tojást! Két-három tojásból tükörtojás és egy szelet puffasztott rizs, vagy rántotta zabbal (nem a cukrozott zabpehellyel, hanem rendes natúr zabbal)! Mellé mehet még zöldség!

Ha nem tudsz magaddal vinni normális kaját az iskolába, és a büfébe is a legegészségesebb (vagy inkább legkevésbé egészségtelen) kaja a rántott húsos szendvics, akkor menjen az, de legalább akkor otthon egyél normálisan; sovány hús (csirkemell, pulykamell, nyúl, marha) vagy hal egy kevés basmati rizzsel és sok zöldséggel.

Evés után nem kell tekerni! Se tíz percet se semennyit!

Este letekered az egy órát, utána ehetsz valamit, amiben csak fehérje van; egy szelet roston sült csirkemellet vagy egy fél tégely sovány túrót!

Nem ártana még ha hetente legalább kétszer, de inkább háromszor valamilyen ellenállásos edzést is végeznél, saját testsúllyal vagy súlyzókkal! Azzal ugyanis, hogy az izmaidat használod a szervezeted nem törekszik majd arra, hogy azokat bontsa le a zsír helyett!

2017. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

-napi 30+ percet érdemes a szobabiciklin tölteni, inkább vegyél vissza a tempóból, de tovább csináld


- az étkezéses ötleted nagyon rossz, a jó diéta inkább a napi 5-6 étkezésről szól, és nem a hosszú koplalásról. Az ilyen sokáig nem evős időszakok után a szervezet inkább raktároz, mint felhasznál.

Első körben szórj ki minden felesleges cukros vackot az étrendből (üdítők, cukros gyümölcslevek, édesség), ebédelj-regelizz rendesen, tízóraira mehet egy joghurt.


A rándott húsos szendvics pl elég rossz fogyókúrás kaja, főleg a büfében, rengeteg zsiradék, olcsó fehérkenyér, minimális fehérje egy lehellet vékony húsban.

Tipikus hízlaló, minimális tápanyagértékű kaja


Inkább próbálkozz olyasmivel, hogy reggelire zabkása, zíróraira a joghurt tökéletes, ebédre kerüld a krumplit, a rántott dolgokat, ugyonnára mehet valami teljes kiőrlésű cuccból egy szendvics, és könnyű vacsora. Ez napi 5 érkezés, de normális kajákból jobban jársz, mint a koplalás+rántotthús.



A 10 perc tekerésnek semmi értelme nincs, nyugodtan kihagyhatod, csapd hozzá inkább az estihez.

2017. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ui: és a legfontosabb! Sok folyadék (leginkább víz, ha nagyon nem megy, tegyél hozzá kis citromlevet), valamint szokj le végre a mérlegről!!!


Nem azt kell nézni, hogy 66.5 vagy majd hízol 20 dekát majd fogysz 30-at, hanem a tükröt. Vékonyodni fogsz akkor is, ha a súlyod nem változik annyit, az ilyen fél kilós libikóka gyakorlatilag az, hogy mennyire van tele a hasad, mennyi folyadék van éppen a szervezetedben, ha nem iszol egy egész napot simán fogsz fél kilót, de ez nem fogyás, csak egészségkárosodás a kiszáradás miatt.

2017. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem éheztetem magam, eddig is így csináltam. Reggelizni más gyerekkoromban sem szerettem, sőt, apám már kérte, hogy egyem meg és csak ezért, most is csak azért eszek joghurtot, esetleg néha egy szendvicset mert akarja illetve mert későn érek haza.

Főtétel minden nap, második nap eszek mert apám csinál, az van vacsira avagy amit találok a hűtőben.


Akkor ez milyennek tűnik (saját lehetőségeimet nézve):



-Reggeli: teljes kiőrlésű melegszendvics nagyon kevés vajjal, müzli vagy joghurt. (maxumom ezekből valamelyiket tudom reggelire megenni)

-Ebédre csinálok magamnak salátát + 1-2 főtt tojás (magyarán egészségeset és laktatót).

-Vacsorára ami van (nem csupa zsír, cukor, liszt stb) de nem sokat.

-Naponta 2 liter víz.

-Mindennap 45 perc szobabicikli.

-50 guggolás (később több).

-50 felülés (szintén később több).

-5 fekvőtámasz (1 normálisat nem bírok úgyhogy csoda ha megbírok ennyit csinálni).

-10 lábemelés.

-60 karkörzés.


Így jó lenne?

2017. jan. 21. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebédre is nyugodtan egyél normálisan húst, de inkább csak roston sütöttet, natúr szeletet, ne rántott dolgot.


Túl sok az edzés, adj magadnak pihenőnapot. És inkább variáld az edzésformákat.


Pl hétfő szobabicikli, kedd erősítés (gugolás, és társai), szerda pihenő, csütörtök bringa, szerda péntek erősítés, szombat bringa, vasárnap pihenés.



Legalább 2 pihenőnapot érdemes beiktatnod az elején, ne aggódj, ez nem hátráltat, hanem pont, hogy segít.

2017. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

szia kell egy megfelelő étrend elsősorban amelyben 2g/teskilógramm állati fehérje szerepel és 1,5-2g szénhidrát, ha 2vel nem fogysz akkor másféllel fogsz.

Továbbá 40perceket tekerj beszédtempóban.

Ezt olvasd el :)

[link]

2017. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!