Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenék erösítése térdproblémával?

Fenék erösítése térdproblémával?

Figyelt kérdés

Egy térdsérülés miatt még hosszabb ideig nem tudok guggolásokat vagy hasonló gyakorlatokat végezni (a térdemet nem terhelhetem jóformán semennyire), milyen fenér-erösítö gyakorlatok léteznek, amiket így is tudnék csinálni?


KÖszi elöre is a segítséget!



2017. ápr. 3. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fenék formáját a gluteus maximus nevű izom adja. Egy izom akkor erősödik, hogyha olyan irányban végzel mozgást, amilyen irányban az ered és tapad.

Sajnos a guggolás, lépcsőzés és társai mind igénybe veszik a térdet; ugyanígy ha kisebb mozdulatot csinálsz, akkor vagy hasztalan, vagy súllyal kell, és megint a térded bánja.

Szerintem, hogyha olyan a sérülésed, hogy nem tudsz miatta guggolni egy ideig (mármint nem csak fáj, és nem akarsz - bár ekkor is butaság lenne -, hanem tényleg nem tudsz - ha jól értettem, akkor ez a gondod), akkor ne görcsölj rá erre. Inkább kíméld a térded és figyelj oda sokkal jobban az étkezésre.

Pontos választ ebben a kérdésben csakis az orvosodtól és egy gyógytornásztól kaphatsz, aki tisztában van egészen pontosan az állapotoddal.


Sikeres felépülést, aztán utána is lehet még kerekebb a popsid! :)

19/L

2017. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, akkor nem sokat tudok egyelöre tenni.
2017. ápr. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!