Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van oktatás Kung Fu-ra és...

Van oktatás Kung Fu-ra és Wing tsun-ra is, mi a külömbség?

Figyelt kérdés
Mind a 2re lenne lehetőségem,sima kung fu-zzak vagy wing tsun?
2010. máj. 24. 15:30
1 2 3
 1/21 clint ***** válasza:
100%

a wing tsun a kung fu egyik fajtája..

Ez kb olyan kérdés, minthogy mit vegyek innivalót vagy kólát???

2010. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Kólát!
2010. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Az első válaszoló mondta jól! A Kung-Fu egyik fajtája pl. a Shaolin, Wing-Tsun, stb. Így ha Wing-Tsun-ozol, akkor Kung-Fu-zol. :) Valószínűleg az általad írt "sima Kung-Fu" egy másik ágazat, de ha leírod milyen, talán kitaláljuk és tudunk segíteni.
2010. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
A wing-tsun valóban a kung-fu egyik fajtája. Felkelő napot jelent. Inkább nőknek való kategória,mert könnyítettebb a sima kung-funál.
2010. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 clint ***** válasza:
az első válaszadó vagyok. Az előttem válaszolóval nem értek egyet, igaz, hogy a wing tsunt nő találta ki, de nem feltétlen nőknek való, Bruce Lee is ezt a kungfut használta, és amerikában az FBI-osokat is ezzel oktatják, illetve nem egy titkosszolgálat az ügynökeit, Imádkozó sáska kung.fu, Öt állat kung-fu, tigris kung-fu, skorpió kung-fu stb rengeteg stílus van és mindenhol rengeteg nő tanul.
2010. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mármint ugy értettewm h egyik helyen "Kung fu oktatás" van írva,másikon pedig "Wing tsun"

és melyiket elönyösebb? melyikkel tudok több mindent kevesebb ídő alatt? köszi a válaszokat

2010. máj. 24. 17:33
 7/21 anonim ***** válasza:

ezzel még mindig nem mondtál sokat, a kung fu a kínai harcművészetek gyűjtőneve, több száz irányzattal, a lassú, manapság inkább csak egészségmegőrzésre használt tai chi ugyanúgy kung fu, mint a shaolin látványosabb, akrobatikusabb irányzatai, vagy a wing tsun.

Kérdezd meg a helyet, kung fu oktatás alatt milyen kung fut oktatnak. Aztán gondold végig, mire kell a kung fu (önvédelem/önfejleszés/kondiban tartás/..), és ha az is megvan, akkor már érdemben lehet válaszolni a kérdésedre, hogy erre vajon melyik az alkalmasabb.

Annyit most is mondhatok, hogy a wing tsun elég céltudatos, általában hangsúlyt fektetnek arra, hogy az utcán is alkalmazható tudásod legyen belátható időn belül.

2010. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

nem tudok érdemben hozzászólni a vitához, de a wing tsun biztos h nem kifejezetten női, attől függetlenül h nő találta ki.

Ez itt wing tsun:

http://www.youtube.com/watch?v=kKE4j1Ars7M

2010. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 clint ***** válasza:
a 17:21-es vagyok, sztem ha mindkettőre van lehetőséged és nem egy időpontban van akkor menj mindkettőre, általában ezek a kungfu tanfolyamok heti kétszer vannak és így hidd el lósz...t sem érnek. De érdeklődj utána, hogy a sima kung fu az végülis micsoda is és légyszi ird le mert már kiváncsi vagyok...
2010. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

A két alkalom kevés, de azért nem lesz@rnyi idő. Kérdés az, hogy ki milyen szintre akar eljutni az illető...

Minden más lényegeset már leírtak előttem.

2010. máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!