Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeintad jó-e a karate?

Szeintad jó-e a karate?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 19:04
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
0%
Szeintam szart sem ér
2010. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
Fél évig jártam, nem szerettem.
2010. jún. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Pontosan mire vagy kíváncsi? Hatékony harcrendszer-e, jó kondíciót ad-e, szórakoztató-e, izmos leszel-e tőle? Pontosan mi a kérdésed?
2010. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon szeretem :)
2010. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%

Az tény hogy a testük egy idő múlva acélból lesz,de az álluk üvegből van.Utcán meg 99%ban fejre ütnek.Én fél évig bírtam és azon kívűl,hogy megtanúltam japánúl számolni 10ig,semmit nem tanúltam.Láttam utcai bunyóban is karatést,kiábrándító.Uh szerintem nem.

A versenyek is nélkülözik az életszerűséget,minden érvényes ütés,rugás után meg kell állni.

2010. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Nekem se tetszett benne, hogy nagyon életszerűtlen. Nincs zsákolás, egymás elleni küzdelem (legalábbis nálunk nem volt), csak a formagyakorlatok, meg a lehetetlen alapállásokból kivitelezett ütéskombinációk.


Mint harcművészet nagyon szép, és ilyen szempontból elismerem, jól meg is mozgatja az embert tetőtől talpig, de önvédelemre véleményem szerint alkalmatlan (kivéve persze, ha valaki évtizedeken át rendszeresen gyakorolja, de egy-két év alatt szerintem nem lehet benne ilyen szintre eljutni).

2010. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Bocsássatok meg, de a válaszaitok meglehetősen általánosítóak. Először is, az, hogy valaki karatézik, nagyon pongyola kijelentés. Ez körülbelül annyit tesz, mintha valakire annyit mondanál, hogy atlétikázik, és a viszontkérdésre, miszerint jó, de mit, távolugrik, rúdugró avgy gerelyhajító, azt válaszolnád, hogy tök mindegy, egyre megy. Hát borzasztóan nem egyre megy a karate sem. A karaténak számtalan stílusa létezik, és ezek nagyon különböznek egymástól. Valóban, valamelyik elég életszerűtlen, talán kicsit elavult is, viszont gyönyörű harcművészet, - köszönöm az előttem választ adó tiszteletet sugárzó megnyilvánulását - ellenben van a karaténak nagyon is életszerű, küzdelemre kihegyezett stílusa is. Hogy kapásból kettőt mondjak: a Kyokushinkai és az Ashihara. Mindkét stílus a nagyon erős fizikumot és a küzdelmet hangsúlyozza. Viszont míg a Kyokushinban e MELLETT ott van a jelentős harcművészeti töltés és eszmeiség, az Ashiharában ennek is már csak nyomai vannak, az csakis az életszerű küzdelemre épít és semmi másra.

Tehát ha csakis utcán is jól alkalmazható küzdelmet akarsz, akkor választhatod e kettő közül valamelyiket ízlésed szerint, ha pedig a művészeti értéke (is) számít Neked, akkor bármelyiket választhatod a számos stílus közül.

Hadd korrigáljak valamit az előző válaszok közül még. Sokféle versenyszám létezik. Amiről a kedves kettővel előttem választ adó írt, az az ún. semi contact, ahol pusztán ez a szabály, hogy minden érvényes találat után meg kell állni, hogy az első ütés/rúgás gyorsaságát hangsúlyozzák. De ez csak egy szám a sokból, az ún. jiyu kumite, vagyis a szabad harc, ami pl. a Kyokushin versenyeken jellemző, nagyon is életszerű, sőt, talán a legéletszerűbb minden közül, ugyanis a herevédőt leszámítva mindenféle védőfelszerelés nélkül, puszta ököllel (!) küzdenek, és a kevés kikötés közül az egyik csupán az, hogy fejre ütni tilos, hogy azért ne torkolljon tragédiába minden második küzdelem, viszont a fejrúgás bevett technika.

Bocsáss meg, 21:14, de nagyon sokan vannak, akik bármilyen okból elkezdték a karatét, és hamar abba hagyták, ez rendben is van. De mindössze fél év után, megfelelő tapasztalat híján messzemenő következtetést levonni nagy hiba. Másfelől, fél év alatt minden küzdősport és harcművészet ugyanannyit ad: szinte semmit. Ahhoz, hogy bérmi jelentőset elérj, évek kellenek, mind a leglenézettebb stílusokban, mind a leghatékényabbnak kikiáltott küzdőrendszerekben. Emellett nincs olyan, hogy a legjobb harcrendszer. Győzött már le thai boxos karatést, wing chunos thai boxost, karatés wing chunost és thai boxost is. A különbségek csakis a harcosok képességei között léteznek, a stílusok csupán kereteket adnak. Ezután mindenki azt a keretet választja, ami szívének való, és úgy érzi, ki tud benne teljesedni. Valakinek ez mondjuk a box, valakinek a karate.

Kedves Kérdező, remélem tudtam segíteni a válaszommal, és ez után megfelelően tudsz majd dönteni a kérdésben.

Sok sikert kívánok!

2010. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Kedves 23.42 21.14 vagyok

Jó érezted a tisztelet hiányát itt már leírtam egyszer az okot is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

19.14 es válasz

A mester kötözködött és teljesen tiszta küzdelemben kapott ki.Másnap összecsődített 20 feketeövest és úgy adta elő nekik,hogy őt csoportosan megverték.A baráti társaságunkban volt egy srác barna öves kyos,elkapták az utcán,neki mokeszosra verték a fejét,hogy mondja el hol lakik a haverom,persze hallgatott.Az eset után ő is ott hagyta a kyot.Az óta ha szóba kerűl a kyokarate,mindenki csak a szégyenteljes vereségre gondol,és az utána következett becstelen viselkedésre.

2010. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy valaki képtelen élesben alkalmazni, amit az edzőteremben már jól tud, egyéni hiba. Ezen lehet változtatni, és kell is. A srác, aki a tanult stílust hibáztatja a vereségéért, nagy hibát követ el. Barnaövesként bizonyára voltak jól használható technikái már. De úgy látszik, a pszichikai tényezők még messze álltak a használhatótól. Az illeő bizonyára megfeledkezett a szellemi oldalról, és az edzés előtt és után, amikor a "kyosok" meditálnak, ő csak csendben, behunyt szemmel ült, de a valódi meditáció, ami éles, utcai harchelyzetben is jól kontrollált, hűvös szellemet ad, elmaradt.

Ettől függetlenül teljesen egyetértek veled, elolvastam az esetet, amit a linken küldtél. Könnyen lehetséges az ilyesmi. Mint írtam az előző válaszomban, mindenki megtalálhatja a keretét, amiben kiteljesedhet. Az ismerősödnek szükségtelen volt előre gyártott keret, mivel a tehetsége megvan és jó módszert választott az ütései csiszolására, így győzhetett a fekete övessel szemben. Ebből a szempontból nincs köztünk vita, mivel én tisztában vagyok vele, hogy bárki lehet jó harcos a maga útján.

Viszont egy vagy néhány ilyen eset miatt leszólni a karatét nagy hiba. Számtalan ellenpélda is van. Csupn figyelni kell rájuk. Tudom, általában az emberek szeretnek csak olyan példákra figyelni, ami az ő igazukat bizonyítja, vagy pusztán tényleg csak olyanokkal találkoztak. De ettől még ott van a többi is.

2010. jún. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Lehet rosszúl fogalmaztam.A barnaöves barátom jelen volt a bunyó alatt,és másnap 20an ezért keresték fel és verték meg,nem független eset.Az meg elég kiábrándító,ha edzéstársaid,edzőid csinálják ezt.Egyébként nem tudom hányszoros bajnok volt 18-20 évesen,és ő se isten se embert nem tisztelt ezért kedveltük:).
2010. jún. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!