Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet ajánlját...

Melyik harcművészetet ajánljátok nekem?

Figyelt kérdés

Oké kezdem azzal, hogy tudom ez egy hülye kérdés. De évek óta foglalkoztat a dolog de csak mostanság szántam rá magam hogy komolyabban kezdjek el foglalkozni a témával. Leszögezem, hogy semmit de semmit nem tudok róla évekig úsztam és aztán versenyszerűen kajakoztam 10 évig szóval gyerekkoromban a közelében se jártam semmi ilyesminek.

Összetudnátok nekem foglalni hogy mik az egyes ágazatoknak az előnyei és hátránya? Hogy abszolút kezdőként így felnőtt fejjel mivel érdemes elkezdeni foglalkozni?

Ja igen, 21 éves vagyok kemény 163 centi és a női nem képviselője.


Ui. Kérlek ha nem akarsz segíteni csak tekerj tovább.



2018. máj. 27. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Thai-box, abból sok edzés van egy héten, karaték se lennének rosszak csak kevés az edzés, így ha otthon nem gyakorolsz nem ér sokat, meg ott a küzdelemre nem nagyon mennek rá, bár ütni ott is megtanulsz, de ami tetszik, nézz utána, én még csak karatéztam, csak hát időm úgy adta hogy elkopott :/
2018. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg milyen edzések vannak a közelben. És válaszd azt, ahol van full-contact küzdelem is.


Amiket érdemes lehet választani: box, thai-box, kick-box, savate, bjj, birkózás.


Ha pedig mindenképpen keleti harcművészetnél szeretni maradni, akkor is mindenképp olyat keress, ahol van küzdelem. Ez a legfontosabb.

2018. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 palilaci ***** válasza:

Box:

+ A legjobb kezzel. Megtanit mozogni, elhajolni, fejleszti a reflexeket es kivalo eronletet ad.

- csak okollel kuzd


Kick-box:

+Ugyanaz mint a box, csak vannak benne rugasok a karatebol es egyeb harcmuveszetekbol. Tobbfele szabalyrendszerben "jatszik", a legjobb a full kontakt K1. Tobb a nő az edzeseken mint a boxnal (legalabbis itt Nyiregyen)

-Lassabban lehet benne fejlodni, minimum heti 3x kellene


Savate:

+Ugyanaz mint a box, csak itt foleg talpalnak, cipoorral is rugnak es hosszu nadragban kuzdenek.

-Keves helyen van sajnos, ugyanaz igaz ra mint a kick-boxra. Kell a tobb edzes.


Thai-box

+ A box uteseit kombinalja a tradicionalis muay thai sipcsontos rugasokkal, jo a belharca, van klincseles, konyokhasznalat es brutalisat tudnak terdelni.

- Statikusabb, kell a heti min 3 edzes, nagyon kemeny kuzdosport (ami inkabb elony), sok a kokler edzo.


Ashira vagy shidokan karate

+ Nagyon jok onvedelemre, van bennuk testfelkemenyites, testharc, kemeny utesek es rugasok, igazi kemenyvonalas japan harcmuveszetek megujitva, rengeteg fele ember jar rajuk.

- Keves helyen van ezekbol a karate agazatokbol dojo, nagyon osszetett, tobb ev mire hasznalni tudod.


Judo(cselgancs)

+ Olyan technikakat hasznal, amikkel egy gyengebb testfelepitesu ember egy sokkal nagyobb ellenfelet artalmatlanna tud tenni. Tehat gancsol, dob, fojt, kart feszit. Elsosorban kuzdosport, de nehany helyen ramennek az onvedelmi alkalmazasra is. Megtanit esni, gurulni, tompitani, dobasokat elvezetni, kivaloan fejleszti a mozgaskoordinaciot. A harcok Giben fojnak, de mivel utcan is pl: pulcsiban, kabatban maszkalnak az emberek igy ott is meglehet dobni egy tai otoshit, akar csupaszon is, nemi modositassal. Az ovrendszer plusz motivacio.

- Ha nem vagy testharcos beallitottsagu, nehezen fog menni, sajnos sok helyen inkabb csak a kisebb korosztallyal foglalkoznak ha kezdokrol van szo.


Birkozas

+ Mint minden testharcos stilus, ez is kivaloan megerosit, a foldrevitelek kiralya.

- Nokent nehezebb dolgod lesz egy erosebb tamadoval szemben, ugyanaz igaz mint a judora: keves helyen foglalkoznanak veled.


BJJ

+ Foleg a judora alapszik, azt kiegeszitve nehany, mas harcmuveszetbol atvett elemmel. Kuzd Giben es nelkule. A bjj azert lett megalkotva, hogy egy nagyobb ellenfellel szemben legyen eselye egy kisebb, gyengebb harcosnak, ergo foldon lehet igazan hasznalni. Nagy divatja van, nagyon vegyes a korosztaly es az emberek. Versenyzotol a hobbistaig mindenki megtalalhato ott.

+Judos szemmel nezve esetlenul dobnak, kb behuzzak guardba az ellenfelet, ramennek a bokara vagy alapbol a foldon kezdik, igy onvedelemre nem igazan ajanlott, kiveve ha jo az edzo vagy pedig keresztbeedzel mas kuzdosportot.


Amik egy nagy nullak onvedelem szempontjabol mert a full kontakt sparringot hirbol sem ismerik es alapbol szar a mozgasrendszeruk, tulbonyolitott vagy hibas a technikai repertoarjuk:

Shotokan karate, wing tsun kungfu, ninjutsu, WTF taekwondo (mondjuk ebbol az ITF iranyzat lehet jo).

2018. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen a testalkatod, hány kiló vagy? Ezek fontos, tényezők, a harcművészetek szempontjából, de így általánosságban aikidot, japán ju jitsut, egy wing irányzatot tudnék ajánlani.
2018. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel nő vagy így erőn alapuló harcművészetet nem érdemes választani ha az a célod, hogy megvédd magad.

Hiába tanulsz meg tökéletesen rugni combost ha egy nagyobb férfi támad meg semmit nem ér, a hagyományos box ütések sem hasznosak számodra.

Már 10 kg súlykülömbség is áthidalhatatlan.

Olyat válassz ami szeretsz csinálni és ragadj meg a realitásoknál.

Térképezd fel h mi van a környéken és látogass meg minél több edzést.

2018. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Ööö testalkat? Azt hiszem átlagos, bár sose voltam a törékeny virágszál vagy az első fuvallat feldönt típus. 10 évig kajakoztam szóval szép nagy hátam van, de rengeteget futottunk is szóval azt se tudom mondani hogy nincs arányos testalkatom, ugyan ennek köszönhetően a monotonitástűrésem az egekben van. Bár amióta egyetemre kerültem többet veszítettem az izomzatomból mint amennyit szerettem volna. 16 éves koromban erősebb voltam mint most...


Még egy kérdés mi a véleményetek az aikidoról? A sulim közelében van egy szimpatikusnak tűnő hely.

2018. máj. 31. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben egy kick-boxxal megpróbálkozhatsz még. Az aikido stílus jó, de valamivel ki kell egészíteni. Egy ütő stílussal érdemes. A magyarországi oktatása. fele arányban jó.
2018. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 palilaci ***** válasza:
Az aikido-t mar kb. sehol nem oktatjak normalisan, inkabb tanc mint valodi harc, az edzeseken nincs full kontakt kuzdelem, tehat onvedelem szempontjabol egy nagy nulla. Ha tetszik az izuletmanipulacio, akkor erdemes egy probat tenned a japan jujitsuval. Sok aga van, a Nihon tai jitsu es a Kelemen Ryu nem rosszak, sparring van rendesen.
2018. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A ju jitsu valóban jobb választás lenne, de egyébként a kettő egymás kiegészítő stílusa, úgy tervezték.
2018. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!