Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kövér vagyok és most ért meg...

Kövér vagyok és most ért meg bennem az elhatározás, hogy változtassak. Sportolni akarok. De mit?

Figyelt kérdés

Nincs pénzem arra, hogy konditerembe járjak. Az otthoni DVD-k, szobabicigli unalmasak. Igazából futni szetenék, de nem birok és a nagy súlyom miatt nem is akarok még.

Viszont arra gondoltam, hogy reggelente elemgyek és 30-40 percet a közeli parkban gyalogolok. Aztán majd ha lemegy pár kiló és birok futni, szép lassan azt is elkezdem.

Jó ötlet vagy találjak ki valami mást?


2008. nov. 1. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szió

nem irtad, hogy hany eves, kiló vagy.


elsosorban en a helyedben meglatogatnek egy endokrinologust, aki megvizsgal, hogy nincs e hormonzavarod. sokszor inzulin vagy pajzsmirigy problema okozza a tulsulyt.


aztan ha mar ottvagy, beszelgess el egy diatetikussal. nem kell hogy barmit felirjon, vagy ilyesmi, csak alapveto taplalkozasi tevhitek, jotanacsok, stb.


aztan életmódváltás. a fogyáshoz keves a mozgas, vagy a dieta, a ketto egyutt kell. jobban mondva en nem dietaztam, csak nem ettem tul magam. pont annyit, amennyit kell, se tobbet se kevesebbet.


es utana jon a mozgas. nagyon jol teszed, hogy nem futsz, nem tenne jot se a labadnad, se a hatadnak. viszont a zsiregetes akkor indul be igazan, ha elersz egy megfelelo pulzusszamot, es azt tartod, szoval a gyaloglas jo, de valami intenzivebb még jobb lenne.


megvalami. segithet, ha veszel egy fuzetet, leirod, hogy aznap mit ettel,es hany kilo vagy (erdemes reggelente ehgyomorra merni,de legalabbis mindig egy idopontban), aztan a hét végén megnezed a valtozast, ez nagy erot szokott am adni.


nem tudom fiu vagy e vagy lány, én lany vagyok, nekunk lanyoknak konnyebb, ha valakivel egyutt csinalod, nem egyedul.


en ezzel a modszerrel leadtam negyven kilot (hozzateszem, nekem kis hormonzavarom is volt, annak a gyogyitasa is segitett, meg az eletmodvaltas is sokat, es nem két perc alatt, hanem két év alatt ment le)


az nem szamit, hogy fiu vagy e vagy lány, a bőrőd miatt, és a méregtelenites miatt heti egy infraszaunat ajanlok, egyreszt relaxálsz, másrészt méregtelenit, es nem lesz csunya a borod a fogyas miatt (a sima szaunat nem birom, de az infrat imadtam)


remelem segitettem valamennyit, ha kerdesed van vagy ilyesmi batran irj privit.


ja, es ne vard a csodat napok, vagy hetek alatt, szepen lassan kell, heti 1-2 kiló fogyas az egeszseges.


(bicikli és nem bicigli :))

(ha lany vagy, sportnak ajanlom meg a heti haromszori hastancot, egyreszt onbizalomnovelo, masreszt hangulatos, harmadreszt megismered a tested, negyedreszt meg jol leizzadsz :))ha fiu vagy, akkor pl taichi, vagy kungfu

2008. nov. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
54%
jó ötlet a 40 perces gyaloglás kb 2 hét alatt rááll a szervezeted és én ajánlom a zöld teát,elősegíti a zsírégetést és sporólj meg magadnak naponta 100 kcal-t, azaz 100 kcal-al egyél kevesebbet. nézz utána a neten a kalóriatáblázatoknak.én is fogyózom és naponta 2 szer eszek és délbe csak levest, igaz én 2 kilótól akarok megszabadulni.
2008. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat.

33 éves nő vagyok. 167 cm magas, 102 kg.

Hormonilag minden rendben, nemrég nézettem meg.

Diétás alapelevek ismerem, diétázom is. Csak most már érzem, hogy mozogni is kellene valamit.

2008. nov. 1. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyors gyaloglas nagyon jo, kesobb majd kezdheted a futast. Nem kell hogy 1 orat fuss, eleg ha 10 percet, gyors gyaloglas, 10 perc futas, gyors gyaloglas...

Mindennap tobbet!

Biciklizes nagyon jo! A biciklid legyen kenyelmes, es kozben hallgathatsz zenet is!

Amikor mar tudsz, akkor ugralokotelezz! Nalunk a konditerembe ezt mindenkinek ajanljak, haaaat... Probald csak ki, nagyon hatasos!

Gyors gyaloglas, futas, biciklizes, ugralokotelezes, ezek ingyen vannak! Sok sikert!

2008. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!