Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mire kell figyelni egy használ...

Mire kell figyelni egy használtan vásárolt görkorcsolyánál?

Figyelt kérdés

Vettem egy rollerblade bio dinamic korit. Szerintem jó állapotban van, de ez nem jelent semmit. Én ugyanis mindössze annyit tudok róla megállapítani, hogy nem használták sokat, karcolások nincsenek a cipőn, a fék mintha sosem érte volna a földet. Viszont régi, poros-koszos volt, évekig egy kamrában állt az eladó szerint.

Lemostam, kimostam, és mivel nem volt otthon más, csak bicikliláncra való kenő-cucc, így a csapágyakat azzal fújtam be (lehet nem jól tettem).

Amint a bélés megszárad, szeretném kipróbálni, de azért a biztonságosság határain belül.

Tudni kell, hogy életemben talán ha 500 métert gurultam már görkorcsolyával (leszámítva 30 éve a cipőre szíjazhatós cuccot :D), szóval lehet, hogy nem is volt jó választás. csak hát olyan szép volt :o



2020. jún. 10. 09:30
 1/6 anonim válasza:
100%
Hát azt mindenképp nézd meg, hogy a kerekek csavarjai nem lazák-e, mert ha úgy kezdesz el gurulni, akkor kieshet, te pedig hatalmasat zakózhatsz.
2020. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos, ez pl nem jutott volna eszembe :D
2020. jún. 10. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:

meg ha a kenő cucc végigfolyik a kerekeken úgy fog csúszni mint állat

ha nem kopott, karcos, akkor azt alig használták

max anyag elöregedés lehet, bár a rollerblade elég tartós

mindkét rollerblade korim már kb 15 éves, és semmi bajuk

2020. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nem vettem észre, hogy folyt volna. Lidl-s spray kerékpárláncra. Mondjuk az is lehet, hogy nem is lesz semmi haszna.

Mivel lehet jól karban tartani a csapágyat?


Annyira nem tűnt öregnek a kori, hogy elöregedjen az anyag. Bélésében a matricák még fehérek, az oldalán (talpa szélén) is még rajta a matrica, nem kezdett lepörögni, szóval még a sima ragasztó sem öregedett el.

[link]

egy pont ilyen koriról van szó. Nem tudom, meg lehet-e nézni valahol, hogy kb mikor gyártották ezt a szériát.

2020. jún. 10. 12:14
 5/6 A kérdező kommentje:

Vagyis nem teljesen, egészen pontosan ő az: [link]

a bélése még száradóban...

2020. jún. 10. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:

a csapágyat? semmivel

veszel újat

de komolyan

anno kisérleteztünk vele

semmi értelme

kerüld a vizet és a homokot

2020. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!