Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek ez mennyire lenne...

Szerintetek ez mennyire lenne jó kezdő deszka?

Figyelt kérdés

[link] Cruiserre gondoltam, mert inkább közlekedni szeretnék vele, mint trükközni (bár azt is szívesen megpróbálnám, csak őszintén szólva nem érzek magamban potenciált ahhoz), na és ebbe, amit linkeltem, teljesen beleszerettem. Az elmúlt napokban sok mindennek utánanéztem egyébként, szóval ez már egy előszűrés utáni állapot.


És ha már kérdezek, felmerült még bennem pár dolog. Ha huszonéves vagyok már, és alapvetően nem túl tapasztalt sportok terén, vajon lenne-e értelme elkezdeni a deszkázást? Semmiképp nem komoly szinten gondoltam, tényleg inkább arra használnám, hogy többször kimozduljak, és ha ezt megteszem, akár a közlekedésem is gyorsítsa.

Továbbá: ha csak gurulnék, mindenképp kell ahhoz is deszkás cipő? Vicces lenne mindig váltócipőt vinnem magammal:D



2021. máj. 12. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Az csak most tűnt fel, hogy a nose/tail részek nem igazán vannak meghajlítva. Ez nagy hátrány lehet?😕 Főleg a tail aggaszt, mert annak funkciója is lenne.
2021. máj. 13. 00:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tök jó lenne ez a deszka igazából. Nekem trükkdeszkám van, de egyszer kipróbáltam egy ismerős Globe blazerjét és király volt, jól ment a manuál vele kb jobban mint a trükkdeszkámmal, és tök jó volt vele gurulni.


A Globe márkát nagyon tudom ajánlani, azzal nem nagyon tudsz mellélőni. Pl az outsider is jónak tűnik még ugyanúgy a stégről, nagyobb is mint a blazer egy kicsivel, van egy kis nose és tail is.


Amit még találtam az Dusters culture cruiser kellően nagy, hogy elférj rajta de nem túlságosan.


Mindkettő 6 ezerrel drágább a Rad-nál.


Összességébe nem túl nagy baj ha nincs tail, bár engem lehet zavarna. Könyebb manuálozni taillel, meg még pár trükköt.


Cipőnek meg elég ha kényelmes, nem túl nagy és érzed benne a deszkát, valamint nem árt ha rendes talpa van amivel tudsz fékezni.

De arra kell figyelni, hogyha nem olyan sokat de néha fékezéstől kopni fog a talp.

Vagy másik lehetőség amúgy se kéne váltócipő, hanem csak a deszkás cipőbe lennél aztán abba mennél haza is :D Esetleg egy decathlonos cipő is megtenné annak.

2021. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszi a részletes választ!! A Globe deszkákról egyébként én is csupa jót hallottam, és most a te tanácsodra újra megnézegettem őket a stégnél (meg máshol is, de elég hasonló a kínálat). Igazából csak annyi a problémám velük, hogy a dizájn nem igazán tetszik sajnos. Mondjuk azt tudom, hogy lehet griptape-et cserélni, meg átfesteni a deszka alját, de azért nem azzal kellene kezdeni valószínűleg. :D [link] Ezen gondolkodom még, mert a kis növényke egészen szimpatikus, a deszka paraméterei meg tökéletesek.

Meg arra is rájöttem közben, hogy a pintail talán mégsem annyira szerencsés így elsőnek, mert ahogy írtad is, könnyebb kezelni a tailes deszkát, ami egy kezdőnek előny lehet.

Szóval továbbra is gondolkodom még, de köszönöm a válaszod, sokat segítettél!

2021. máj. 15. 12:35
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, azért azt a fent linkelt pintailt is észben tartom még, mert tényleg gyönyörű..🥺 Épp az előbb néztem egy pintailes-trükközős videót (bár az longboard volt, nem cruiser), és azzal is lehet azért ügyeskedni.
2021. máj. 15. 13:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Közben találtam egy remek facebook csoportot is, ahol megoszthatom a további dilemmáimat✨ "Minden magyar deszkás" a csoport neve, ha bárkit érdekelne az idetévedők közül:)
2021. máj. 15. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét. Persze mondom a Rad is jó, egyébként egy ismerős decathlonos cruiserét is próbáltam már és azzal is tökre éltem pedig kb 15 ezer körül lehetett. Szóval igazából célnak mindegyik megfelel. Annyi, hogy csak a gumipogácsát érdemes ott kicserélni de az 3 ezer forint és onnantól nincs rá gond.


Jutottál azóta valamire? :D

2021. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, végül az előbb megrendeltem ezt a virágos deszkát, hozzácsaptam egy csomag soft gumipogit is, szóval most egy pár napos izgatott várakozás következik. Tényleg köszönöm a terelgetést, nélküled nem jutottam volna dűlőre!:DD
2021. máj. 16. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na tök jó örülök akkor, :D Majd mesélj ha megjött kíváncsi vagyok a tapasztalatokra :D
2021. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma meg is érkezett! Csodálatosan siklik sima talajon, jók ezek a nagy kerekek❤ Az eredeti gumipogácsák pedig épp olyanok, mint amit pluszba rendeltem, szóval egyrészt tök büszke vagyok magamra, hogy jól választottam típust, másrészt meg legalább lesz tartalék.

A ráállással azért még óvatosan bánok, tényleg most álltam deszkára először, szóval csak lassan próbálgattam, fal mellett. Abba már egészen belejöttem, hogy a deszka szélére lépve íveljem a menetirányt. A kezdők apró örömei:DD Sok mindenre rá kell még jönnöm, de egyelőre nagyon tetszik.

2021. máj. 19. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!