Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan találjak mászótársakat?

Hogyan találjak mászótársakat?

Figyelt kérdés

Szeretnék sziklát mászni, de az imserőseim közül senki sem mászik. Még tavasszal elvégeztem egy sziklamászó-tanfolyamot, de azóta nem másztam. Egyelőre nincs felszerelésem, de majd akarok mindent, csak mászócipőt nem, mert az van.

Az egy dolog, hogy mászóhelyeken többen is vannak, de oda mindenki párban meg csapatban megy, én meg nem vagyok olyan, hogy csak úgy odaállítsak egy bandához egy "Helló, sziasztok! Nincs mászótársam. Ki akarja velem megmászni ezt meg azt az utat? Ki akar velem (egy idegennel) mászni?" szöveggel.

Arra már gondoltam, hogy rábeszélem egy ismerősömet, hogy jöjjön el velem, és próbálja ki, de az nem egészen úgy megy. Arra is gondoltam, hogy megkérdezem az egyesületet, ahol voltam tanfolyamon, hogy ők várnának-e mostanában engem egy mászásra.

De más lehetőségek is érdekelnének, hogy hogyan találhatok egy mászótársaságot, akik nem néznek ki maguk közül, ha nem megyek mászni minden héten. Egyrészt nem érek rá minden hétvégén meg minden második hétvégén, talán havonta egyszer, meg tőlem minden mászóhely legalább száz kilométerre van, tehát az utazás nem olcsó, de legalább hosszú. Az Alföldön igen kevés a sziklamászóhely.

Meg nagyon kezdő vagyok, tériszonyos is vagyok, de a tanfolyamon megmásztam olyan 8-10-12 méteres utakat is.

Tehát szeretnék fejlődni a mászás terén, csak nehézkes az indulás.

Tehát mit tegyek?



2022. aug. 19. 03:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tériszonyosan miért pont ezt a sportot választottad?

Komolyan korlátozni fog az előrehaladásban...


Nézz szét a neten, pár sportegyesület tart "beavató" jellegű csoportos foglalkozásokat...


[link]


[link]



stb stb

2022. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Más műfaj, de via ferratazni egyedül is lehet.
2022. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Valahogy úgy gondoltam, hogyha ki vagyok kötve, ki vagyok biztosítva, akkor nem jön elő a tériszonyom, mert biztonságban érzem magam a kötélen. Csak aztán nem így volt. De attól még jót tett, valamennyire csökkent a tériszonyom.

De köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 19. 12:31
 4/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem a funfit.hu-t. Egy fő esetén 3 óra 25 000 Ft? Elég húzós ár. De még 4 fő esetén is 3 óra 15 000 Ft/fő. Mármint mindegyik 90 Ft-ra végződik, hogy kevesebbnek tűnjön, ne 25 000 Ft-nak meg 15 000 Ft-nak.

De mindegy is, ez eléggé lehúzós dolog. 4 fő esetén 60 000 Ft 3 óra alatt, a kiadás meg szinte csak az oktató bére. Tehát nagyon durva ez az ár.

2022. aug. 19. 14:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Fordítsuk meg...


Ha te ebből akarnál megélni, mennyit kérnél?


Oda kell utaznia, vinni a felszerelést amit saját pénzen vett meg, stb plusz válkalkozási költsegek, adók, felelősségbiztosítás, stb.

2022. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Messze nem csak az oktató bére!!
2022. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, értem, én sem arra gondoltam, hogy szinte ingyen legyen, de akkor is sokallom. Valahogy olyan érzésem van, hogy nem megélni akarnak belőle, hanem megszedni akarnák magukat. A kicsit alacsonyabb ár meg csábítóbb, többen mennek el, és az rögtön kompenzálhatja a dolgot.
2022. aug. 19. 15:20
 8/12 A kérdező kommentje:

*akarják

De hagyjuk is! Az első két választ nagyon köszönöm, de jöhetnek még más ötletek is.

2022. aug. 19. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:

7. Persze... te kívülállóként jibban ismered az üzleti tervet... nyilván....😂😂😂


Már ne is haragudj, de total komolytalan vagy.


Egy üzleti vallakozás alapvető célja a profit.

2022. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ejtsük már ezt a témát! Ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor ne válaszolj!
2022. aug. 19. 15:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!