Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportokban gyakori a...

Küzdősportokban gyakori a végleges gyógyíthatatlan sérülés?

Figyelt kérdés
Ha valaki intenzíven rendszeresen edz, minden héten sparringol, idővel versenyezni jár, akkor sok precedens van rá, hogy valaki véglegesen lebénul mondjuk deréktól lefelé? Vagy rosszul esik beveri fejét és meghal? Vagy hasonló
2022. dec. 6. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"sok precedens van rá, hogy valaki véglegesen lebénul mondjuk deréktól lefelé? Vagy rosszul esik beveri fejét és meghal?"

Jézusom, dehogy. Még szerencsére profi szinten is ritka a bénulás vagy a halál, nemhogy amatőr versenyeken.

2022. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából ma elsöpörtek, és eléggé ráestem a csípőmre. Fájt nagyon, de egy fél perc után folytattam, edzés után meg hazasétáltam lazán. Igazából csak egy rövid ideig fájt. Már lefeküdtem most kicsit érzem a derekam mintha sajogna, de simán mozgok meg rugok amilyen magasra csak tudok. De érzem azért a derekam. Mondjuk 10/2 3 a fájdalom. Nem us nevezném annak. De áh most parázok mivsn ha valami tényleg eltört vagy nem tudom, és hogy reggelre lebénulok xD
2022. dec. 6. 22:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval igazából mivel ilyen még nem volt, beütött az erős hipochondriám, hogy menni kéne kórházba v nem tudom. XD de tuti semmi amúgy
2022. dec. 6. 22:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes, engem is rúgtak meg többször csipon, sokáig tud fájni, de nem lesz maradandó, de ha nagyon félsz akkor nézeted meg orvossal, abból baj nem lehet
2022. dec. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lett semmi :D túlaggódtam
2022. dec. 7. 08:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Annak arányában, hogy milyen sokan űznek különféle küzdősportokat nagyon ritka a bénulás, vagy a halálest. Szerencsére. Legdurvább küzdősportokat is beleértve.


Ha a csípőcsontod repedt , vagy tőrt volna az nagyon nagy fájdalommal járna.(a csípőcsont a keresztcsonthoz kapcsolódik, amin a gerinc támaszkodik)


Nem valószínű, hogy talpra tudnál állni, a mozgás irtózatos fájdalommal járna, vagy egyáltalán nem lennél rá képes.


Leírásod alapján "de simán mozgok meg rúgok amilyen magasra csak tudok" a csípőízületed sem sérült, mert az is brutálisan fájna főleg ha rúgsz, oda csatlakozik a combcsont felső részének gömb ízülete.

Lebénulni szerintem biztos nem fogsz, azokkal a tünetekkel amit leírtál.

Valószínűleg zúzódás, de arra is oda kell figyelni(gyulladás tud kialakulni)

Ha fájdalom erősödne, vagy időnként kiújulna mindenképp nézesd meg orvossal. Fejet és nyaki részt ért külső (beharás) ütés rúgás az egyik legveszélyesebb remélhetőleg megfele edzőhöz jársz és ,normális terembe edzel. Jó sportolást . Gyors felépülést.

2022. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Este kicsit fájdogált, teljesen jól ébredtem, semmit nem érzek. Nagyon jó terembe járok, és az edző is vigyáz ránk.


Igazából én paráztam be, mert esésekhez nem vagyok hozzászokva. De lényegében ez semmi volt.


Köszi azért, este kicsit ráparáztam :DDD. De holnap megyek újra, alig várom :D

2022. dec. 7. 16:35
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"mert esésekhez nem vagyok hozzászokva."

"Nagyon jó terembe járok, és az edző is vigyáz ránk."

Üdvözlet kérdező. Olvasom, hogy jobban vagy, örülök.

Nem tudom ,hogy milyen küzdősportal foglalkozol. Minden küzdősportban, de más fizikai ,ügyességi és egyéb sportokban is alap, hogy megtanítsanak a "helyes" esésre, annak tompítására. Van ezekre sok féle gyakorlat. Ha pl valaki ökölvívással foglalkozik, azt nem arra tanítják meg mit csináljon ha full! KO van mert akkor úgyis eszméletlenül csattan a földhöz:)Arra tanítják meg, hogy egyensúly vesztéskor, mivel a kézfején Bkesztű van, hogy essen ahhoz, hogy ne törje össze vissza magát.


Lehet az edződdel vissza kellene térni az alapokhoz. A késöbbi súlyos sérülések elkerülése miatt. De te tudod. :)

"Az esésénél fő elv: rugalmasság és gömbölyűség! Nem odazökkeni, hanem fejet behúzva továbbgördülni, mint egy labda."

[link]

2022. dec. 8. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
32%
nem
2022. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én judózom, nálunk nem hallottam még ilyen esetről, de ismertem egy karatés kislányt, aki kapott egy ütést a gerincére, és tolószékes lett szegény
2022. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!