Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan kell fékezni (megállni)...

Hogyan kell fékezni (megállni) az egysoros görkorival?

Figyelt kérdés
Van rajta hátul fék, de az csak nagyon-nagyon minimális sebességnél hatásos. Néztem videókat a neten (bár nagyon kevés van), de ott sem mutatják meg, hogyan is lehet megállni. 2 napja tanulgatom. Már csak megállni nem tudok. Kérlek segítsetek...
2011. ápr. 24. 12:21
 1/7 anonim válasza:

Fokozatosan kell lassítani, és amikor már minimális a gyorsaságod, akkor megemeled a talpad elejét, és húzod a hátsó féket.


Vagy gyorsan elfordítod az egyik irányba a lábad, de ez veszélyes, szóval inkább az első. :)

2011. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Eddig nekem az a módszer volt a leghatásosabb, hogy a jobb lábam befordítom a bal lábam mögé keresztbe, és úgy húzom a földön.
2011. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha begyorsulok (ami még mindig kis sebesség, de kezdőként, már száguldásnak tűnik), akkor nem tudok lelassítani (főleg lejtőnek lefelé), mert nem tudom hogy kell. A hátul keresztbeteszem az egyik lábam módszerrel pedig elesek :( Szóval akkor úgy tűnik, hogy jól csinálom, csak még sokat kell gyakorolni?

Ha valaki tud valami spéci módszert, akkor nagyon megköszönném, ha megírná.

Az eddigi válaszolóknak is nagyon köszönöm :)

2011. ápr. 24. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:

többféle technika is van


keress rá youtube-on


az alap a T-stop és a hóeke


a T stopnál az egyik lábadon állsz, a másikat keresztbe mögérakod

a hóeke olyan mint a sielőknél, a siléc lenne a lábadon, akkor a élek egymás felé mutatnak, ergo a sarkaid kijebb vannak, és combizomból félezel

lejtőn pedig szalalommal tudsz lassítani

ezen kivül lehet fordulattal, hokifékkel, stb


nézegess oktató videókat

2011. ápr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezeket a videókat még nem is láttam. Rájöttem, hogy hatalmasakat fogok esni. Még nem 100 %-os a stabil állásom sem. Így meg tudom majd tanulni a fékezést? Mert elég biztos állásra van szükség hozzá (a videók szerint).
2011. ápr. 25. 18:35
 7/7 anonim válasza:
Szerintem is az a legjobb amikor keresztbe rakod a lábad,de természetesen mindenkinek máshogy jó,szerintem gyakorolj sokat és ne add fel!!
2014. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!