Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Manapság miért lett ennyire...

Manapság miért lett ennyire divatos küzdősport a Kick-Box a lányok körében?

Figyelt kérdés
Voltam már több helyen is megnézni kick-box edzéseket, és azt tapasztalom, hogy az edzésen résztvevő emberek 60-70%-a az csaj. Na meg ahogy néztem az edzéseket, szerencsétlen csávók nem fejlődnek így, mert az edző is a csajokkal van elfoglalva, és jóval gyengébbek ezek az edzések, már nem olyan kemény, mint régebben. Miért ekkora divat a kick-box a lányok körében?
2011. jún. 18. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mert 2x annyi kalóriát éget,mint ugyanannyi ideig tartó spinning,aerobik,vagy hasonló.

És mert a sérülések beszedése kb-ban nem olyan vészes.

2011. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát igen ez sajnos tényleg így van, sok kick-boxos haverom, ezért hagyta abba a kick-boxot, és ment át muay thai-ra vagy ökölvívásra. Az a baj az ilyen fiú-lány edzéseken, ahol több a csaj, ott a csajok egy picikét megkeményednek, a srácok pedig elpuhulnak (na meg az edzők sem tudnak ellen állni a csajoknak, ezért velük foglalkozik többet, pláne ha az edző fiatal, 20-30 év körüli), nem jók ezek a vegyes edzések. Tartsanak kick-boxot külön a csajoknak és külön a fiúknak.


Sajnos én is láttam már egy küzdősport edzőterem faliújságján, hogy:


- Aikido

- Wing Tsun

- Zen Bu Kan Kempo

- Ökölvívás

- Shotokan Karate

- Judo


És csupa nagy betűvel kiemelve a plakát közepén,

ALAKFORMÁLÓ NŐI KICK-BOX

2011. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ALAKFORMÁLÓ NŐI KICK-BOX??! Na ez már durva, így a kick-box kezdi elveszíteni a tekintélyét. Ha ez egyre elterjedtebb lesz, és egyre több ilyen jellegű edzés lesz itt nálunk Magyarországon, akkor a magyar K1-nek annyi.
2011. jún. 18. 16:53
 4/18 3rdeye ***** válasza:
arra a sorsra fog jutni amire a wingstun
2011. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na azt ne mond, hogy a Wing Tsun is ilyen! Tényleg ilyen?? Mert akkor ezt is szomorúan hallom. Az oké, hogy a kick-box puhul, de a wing tsun is?? Mi ez a puhulás? Egyébként már a thai box sem annyira kemény, mint régen. Ezek szerint ma már a közel jövőben, a biztonság és a zsírt égető testmozgás és egészséges életmód fontosabb és kiemeltebb szempont lesz egy küzdősport/harcművészet edzésen, mint maga a harc tanulása, gyakorlása. Ez igen szomorú. :(
2011. jún. 18. 17:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de ez az "alakformáló női kickbox" dolog szerintem inkább pozitív változás.

Így ugyanis kiszürhetők azok, akik csak mozogni akarnak, a hagyományos "kickbox" edzés pedig szólhat végre arról, amire kitalálták.

2011. jún. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az lehet és ezt tudom, csak az a baj, hogy a hagyományos kick-box edzéseket váltják le alakformáló női kick-boxra, és így már nem annyira jó.
2011. jún. 19. 08:30
 8/18 anonim ***** válasza:
mert eddig a hagyományos kickbox nem alakformálásról szólt? :D
2011. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sztem már ez is csak a pénzcsinálásról szól mint a norbi update... A tradíciók kb le vannak szrva..
2011. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
jűűűjj, köszi az ötletet skacok, mostantól kick-bokxra fogok járni! Nekem azért tetszik, mert fiús...
2011. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!