Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek ez mennyire jó?

Szerintetek ez mennyire jó?

Figyelt kérdés

[link]

Erről az oldalról szoktam boxot tanulni és elég jól megy. Utcán is már egypárszor hasznát vettem. Nem értem, hogy egyes emberek( mint pl. neutronlovag nevű illető) miért mondják azt, hogy "nem lehet netről ütéseket, rúgásokat tanulni".? Akkor ezt a videót sem rakták volna fel:

[link]

És az előző videóban benne is van, hogy OKTATÓ sorozat. Szóval szerintem simán meglehet tanulni ezeket az ütési, rúgási technikákat netről.


2011. szept. 10. 21:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ezeket a videókat kétféle ember nézi. Az egyik én vagyok, aki szeret bunyózni, és tanulok is küzdősportot. Ezeket a videókat azért nézem mert érdekel, és esetlegesen elleshetek trükköket.

És van az az idióta, aki azt hiszi, hogy edző, és partnerek nélkül, ezeket utánozva majd nagy bokszoló lesz.

Ez legalább annyira szánalmas, mint a karatefilmek hatására otthon nevelkedő kis tanítványok. :D

Nem fogok ezen vitázni, mert ez épeszű embernél nem vita tárgya.


Repülőt vezetni is meg lehet tanulni autodidakta módon, csak ha egyszer esetleg használni kell a tudásod, abból nagy szar lehet. (nem félrészeg cigók ellen kell lemérni a tudásod. Tapasztalt utcai harcosok több éve tanuló harcművészeket is emglephetnek, legyőzhetnek. De te egyedül biztos sokkal okosabb vagy. Gratulálok.

2011. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Elmondanám kedves barátok, hogy lehetsz akárhány danos aikido, jujutsu-s, karacus nagymester, mert az ilyen harcművészeti technikák semmit sem érnek utcára. Mint mondtam, ezeknek a videóknak köszönhetően sikerült már nem egyszer megvédtem magam az utcán.
2011. szept. 11. 08:40
 3/22 anonim ***** válasza:

Pont, hogy egy harcművészet az, amivel az utcán is hatékonyan megvéded magad. Ez ugyanis erre való, ölésre, életveszélyes technikákra tanít, igazi küzdelemre. A boksz, és thai-boksz csak küzdősportok, szabályokkal, védőfelszereléssel, stb...


örülök, hogy egyszer-kétszer már megvédted magad, de ne bízd el magad a hamis önbizalommal. Egyszer úgyis lesz valaki ügyesebb, egyszer úgyis lesz valakinél kés...


Amúgy nemtudom hogy van ez, hogy neked már többször kellett használni a "tudásod". Én hiába járok csomószor éjjel elég szar környékeken, még valahogy soha nem fajult verekedésig a dolog. Szerintem ez jelent valamit.

2011. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Te barom!

Először is: ha valamit el akarsz sajátítani,ahhoz instruktor kell.Szerinted hülyeségből,vagy azért,mert túl sok idejük van, végeznek a mesterek/edzők edzői tanfolyamot???Te netről NEM tudsz helyesen megtanulni ütni/rúgni,mivel nem látod(mert nincs hozzá képzettséged) mgadon,mennyire rosszul is csinálod!Ez is csak mai felfogás,hogy nem kell nekem edző,majd magam is megoldom netről/könyvből.Hát pont nem!Menj edzőterembe,majd meglátod,mennyi hibád is van,és azok,akik edzőtől(és társsal) tanulnak,hogy elgyepálnak majd!

És a harcművészeteket ne ócsárold,hogy ez meg az nem ér semmit,én pl. kyo-zom,és lehet,ha találkoznánk,nem kéne sok,hogy a netes boxtudásoddal együtt beleépítselek a betonba!

A harci művészeteket alapvetően gyilkolásra,az ellenfél harcképtelenné tételére fejléeszetették ki,és nem voltak szabályok,védőfelszerelések,az már a versenyküzdelem,a másik része,mára az a harcművészeteknek is egy külön krémje.Szóval tapasztalatlanul,laikusként semmit ne szólj le,mert lehet meglepődnél,ha egy jujitsu-t vagy karatét tanuló,képzettebb emberkével kéne bunyóznod,letörné a képzeletbeli szárnyaid,úgy gondolom;)

2011. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Azért nem bízom a harcművészetekben, mert pont hogy azok vannak tele szabállyal.( ha láttatok már valaha karacus, meg egyéb ilyen "köntösös-bűvészkedéses rá lépéssel lendületből való ütéseket, meg hogy hogyan kell kicsavarni a kezéből a kést mozdulatokat) hát pont hogy azok nem érnek semmit utcára. Itt van pl. ez:

http://www.youtube.com/watch?v=I9H-AZ_zfpA&feature=share

Egyszer már láttam karacus edzést és ott a gyerek azért nem lett karate bajnok, mert rendesen erőből utcai stílusosan megütötte az ellenfelét.--> ebből is látszik, hogy bűvészkedéses hülyeség. Előző: a videóban látottak alapján kötve hiszem, hogy te megtudnád csinálni a bűvészkedéses mutatványaidat. :D

2011. szept. 11. 18:03
 6/22 anonim ***** válasza:
Miért van olyan érzésem , hogy az eltanult ütésektől rugásoktól hülyére nevetném magamat , ahogyan csinálod . Az ilyen videók/könyvek/blablablak nem azoknak van kitalálva akik innen akarják megtanulni a harc művészetet , hanem ez 1. kedv csináló ,hogy eljárj egy instructor órájára 2. amit már írtam is egy másik topicban azoknak akik már nagyban csinálják és finomítani akarják a technikáikat hogy sokkal pontosabbak legyenek mivel . "pontosság,gyorsaság,erő" ez a 3 as sorrend . Persze bele biggyeszteném az elmét is talán legelőre ,de mivel alapvetőleg csak ütésekről meg rugásokról beszélünk ezért itt még lehet automatán tolni .
2011. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

20:27-es válaszló: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

ezt tudom a figyelmedbe ajánlani( a 4. oldalon a legelső válaszolót;)

Csak, hogy kicsit leszóljam a pizsamás harcművészet-nek nevezett bűvészkedést.

2011. szept. 12. 15:42
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem értem az a kérdésed hogy miért állítjuk azt hogy nem lehet videókból meg egyebekből megtanilni verekedni , mostmeg belinkelsz nekem egy olyan választ hogy hülyeség a küzdő sport , mert ugyis lelőnek, leütnek , megkéselnek , elütnek . Akkor tulajdonképpen most miről beszélünk . Nem értem .
2011. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt akartam mondani/mutatni ezzel a videóval, hogy a harcművészet/küzdősport nem sokat ér utcára, mint azt a válaszoló is leírta. Szóval azért a videókból látottakat is meg lehet tanulni egy bizonyos szintig.( szerintem:)
2011. szept. 12. 19:04
 10/22 VenuM válasza:
csapattársammal, úgy szétgyepálnánk az arcát (1v1) hogy azt se tudná melyik kerületbe lakik. Szóval az utcai bunyó azok ellen a legjobb akik nem harcképzettek. amúgy meg ha egy éppen egy kocsmába van az illető akkor nem azt fogja hasznosítani ha ittas amit tanult hanem ő is fog egy korsót, ez ösztön. Ha valaki meg késsel támad vagy hasonló elkezdessz ordibálni, felkelted a figyelmet. Lőfegyver ellen viszont már tényleg nem tudsz mit csinálni mivel nem vagy Chuck Norris. Amúgy a lényegre kitérve: lehet hogy el tudsz sajátítani pár rúgást vagy ütést vagy faszombánja mit de közel se leszel olyan mint aki rendes edzőhöz jár (arról nem is beszélve hogy feszegetik a fájdalomküszöbét az embernek)
2011. szept. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!