Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Amerikai Futball vagy Labdarúg...

Amerikai Futball vagy Labdarúgás (foci)?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? Melyik a népszerűbb, az élvezetesebb, keményebb és az izgalmasabb? Valamint kik a jobb sportolók az amcsi focisták vagy a focisták? (erőben, állóképességben, szívósságban, technikai tudásban, csapatjátékban...stb.)
2011. okt. 14. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Amerikai foci:

- keményebb;

- élvezetesebb;

- leginkább csapatjáték, "falak" lényegesek, de kell pár egyéniség is, jó irányító-elkapó párosítás;

- nyers erőben jobbak,


Európai foci:

- népszerűbb /Magyarországon/;

- állóképességben talán jobbak /Európaiak, nem a Magyarok/;


Speciel én nagyon "rákattantam" az NFL-re.

2011. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudnék választani.. 12 évet fociztam, 2 éve amerikai focizom.. Imádom mindkettőt!! :)

20/l

2011. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Egyértelműen az amerikai foci a jobb!

Az amcsi focisták a világ legsokoldalúbb sportolói. Lényegében a gátfutó a súlyemelő, a birkózó, a kézilabdázó és a focista egybegyúrva. Sokan mondják, hogy "nem is olyan kemény mert rajtuk van a védőfelszerelés".

Csak hogy nem véletlenül vannak rajtuk védőfelszerelés, ugyanis amekkorákat ütköznek abba egy C. Ronaldo összetörne rögtön. Az NFL az jó, a liga kiegyenlített, mármint hasonló komoly szintű csapatok vannak egymás ellen. Az amerikai foci egy kemény és férfias sport.


Én nem szeretem a focit, mert a focisták nem komoly sportolók, legalább is szerintem. Ott színészkednek a pályán, sírnak egy kis mez rángatásért és egy kis becsúszásért. Túl sokat képzelnek magukról, azt hiszik kemények pedig nem. Nyálas egy sport, kis buznyákoknak. Nem értem hogy lett a labdarúgás a világ legnépszerűbb sportja.

2011. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Azért a sima focit se becsüld le.. Sokkal nagyobb az ottani állóképesség.. Többet futnak, nincs szünet, egy pillanatnyi megállás minden egyes down után. és nem minden játékosnak kell egyszerre lennie gátfutónak, kézilabdázónak stb.. ezek külön posztok..
2011. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is az amcsi foci a keményebb és a jobb. :)
2011. okt. 14. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Amerikai foci a király! XD
2011. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
79%
Attól függ ki melyiket csinálja jobban:) (egy bölcs válasz adó)
2011. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
95%

Nepszerubb: Europaban a foci, Amerikaban az Amcsifoci

Elvezetesebb/kemenyebb/izgalmasabb: Amcsifoci

Sokan mondjak, h nem is olyan kemeny, mert kb 30mp jatek es utana 1 perc taktika, felkeszules, meresek, erre annyit mondanek, 3 negyedben mar baromi faradt vagy, ja es siman benne van a pakliban a kez/labtores/esetleg agyraszkodas/karosodas.

Az amcsifocistak remek kondival es allokepeseggel kell rendelkezzenek, valamint agresszivnak kell lenni, mert ha nem vagy az te szivod meg.Valamint az amcsifoci sokkal inkabb csapatjatek.

2011. okt. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Az egyetlen egy dolog ami miatt a labdarúgás a népszerűbb az az, hogy egyszerűbb játék. Nincs benne annyi szabály mint a tengerentúli társában. Meg nem kell hozzá kurvva drága védőfelszerelés. Ennyi. Csupán ezen két ok miatt jobb a labdarúgás.

Most elmondanám, hogy miért szeretem az amerikai focit is:

Jómagam azért szerettem meg ezt a sportágat mert mentes mindattól az undorító igazságtalanságtól ami a rendes focit szarrá teszi:


- Az NFL-ben nincsenek a dicső múltra mellüket verő burzsujklubok, akik a pénzügyi fölényükkel a levegőt is elszívják a kisebb csapatok elől, és ezzel akkor fölényre tesznek szert, hogy unalmassá tesznek minden rendű-rangú bajnokságot.(lásd:Real Madrid,Bayern München) Az NFL-ben már évtizedes gyakorlatok vannak amögött, hogy ilyen még véletlenül se történjen meg.

Reggeltől estig lehetne sorolni a különböző szabályrendszereket. (Draft rendszer, fizetési sapka stb.) Itt bármelyik csapat történelmet írhat. Meglehet, hogy hihetetlenül hangzik de itt azért lehet izgulni egy csapatért. Mert igazából azért az ember olyan elvárásokkal ül le a TV elé megnézni egy meccset, hogy legyen nagy küzdelem.

Manapság már nem az a kérdés, hogy ki nyer csak az, hogy például a Barca hány góllal veri meg az aktuális ellenfelét.

Hiszitek vagy sem a szembenálló csapatot itt „ellenfélnek” nevezik.

Nem pedig „statisztának” akik csak arra valók, hogy kipofozzák belőlük a 3 pontot.


- Apropó 3 pont. Mekkora faxság már ez a pontvadászatos rendszer? Nem elég, hogy mondjuk nyer a csapatod, imádkozhatsz még azért is, hogy a másik kapjon ki vagy játszon döntetlent.


- Itt a vesztes leül és kusssssban marad, és nem rinyál a bírókra(lásd:Mourinho) mivel itt azoknak a döntése megkérdőjelezhetetlen. A fociban is megoldható lenne már ez. És most nem a videóbíróra gondolok amivel lelassítanák a játékot. (lásd: Maruzsi László)



Annak ellenére amit leírtam, én továbbra és előnyben részesítem a labdarúgást. De én elhatároztam, hogy már csak a válogatott tornákat érdemes nézni, mert ott mindenki abból gazdálkodik amije van.

Ott még tiszta verseny van.

2012. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
én személy szerint az amerikai focit szeretem jobban. nem nagyon szoktam meccseket nézni, inkább a suli udvaron a haverokkal játszani. DE ha mondjuk egy őstehetség vagy fociból, akkor sokkal élvezhetőbb mint úgy ha olyan szar vagy mint pl én
2012. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!