Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Edzés előtt melyik jobb a...

Edzés előtt melyik jobb a nyers tojás vagy a kisütött?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 16:32
1 2
 11/16 anonim válasza:
96%

Néhány dolgot tennék csak helyre.


HYPO:


Hiszitek, vagy sem, minden vendéglátó helyen, menzán, üzemi konyhán, és (előírás szerint) az utolsó lepukkant kricsmiben is. Felhasználás előtt a tojást HYPO-s vízben kell megmosni.

Ne tessék már azt gondolni, hogy a domestos vagy a flóraszept, attól mert illatosított, vagy mert az állaga, csomagolása, vagy az ára más, mást is tartalmaz.


Azonban mást is mondhatok, ha valaki nem akar hypot használni, használhat 20% os ecetet is, csak azt nagyobb töménységben kell alkalmazni, valamint nem mindenki bírja az ecet szagát.


(hypo-t megiszod töményen-> meghalsz, ecetet 20%-os-t megiszod töményen, meghalsz)


Miért is félsz a hypotól annyira? Azt mondod csak WC-t szoktuk felmosni vele? Baromi nagy tévedés!


- Elmész strandra, ipari hypót öntenek a vízbe, hogy ne kapj fertőzést.

- Étteremben ezzel mossák meg a tojást amit feltálalnak.

- Tovább megyek, az ivóvízbe (különösen a kisebb vízművekben, nagyobbakban klórozót használnak) a vízművekben hypót öntenek a tisztított vízbe fertőtlenítés céljából. Mellesleg a klórozó is hypót állít elő. Gyermekkorod óta ezt iszod. A szüleid is ezt itták, sőt már a nagyszüleid is. Mitől félsz?


Tudok mondani neked 10 sokkal károsabb anyagot, amit boldogan használsz magadon naponta többször, és mérgezed magad.


A roppant elmész tudományos okfejtésre, mi szerint a tojás káros nyersen...


Csak pár apró dolog. Nem kell mindent elhinni testépítő szereket forgalmazó cégek kiadványainak/honlapjainak, stb.. Nekik az az érdekük, hogy ne az olcsón bárhol elérhető dolgot vedd, hanem az ő baromi drága terméküket. Ez üzlet, semmi más. Részben ezért rossz az internet. Olvasnak egy félig igaz dolgot, vagy egy igaz dolgot amit túlzóan felnagyít egy érdekszféra, és kis idő múlva a köztudatban van.



A tojásban található fehérjék 98% emészthető állapotban van!

AVIDIN: Az avidin valóban képes az EGYIK!!! B vitamin megkötésére, valamint a biotin megkötésére, és teszi mindezt a tojásban, és nem a szervezetben. A tojásban azonban sokkal sokkal több vitamin és hasznos anyag van.


Abban az esetben, ha te a B vitamin szükségletedet csak és kizárólag tojásból nyernéd (ami helyzetet baromi nehezen lehetne előállítani) akkor sem alakulna ki vitaminhiányod. A b vitamin csak egy vitamin, az avidin nem képes maradéktalanul megkötni mindet.


Tehát felejtsük el azokat a baromságokat, hogy hő hatására 40-70%-al emészthetőbbé válik a tojásban lévő fehérje... Az viszont igaz, hogy tartós, és magas hőmérséklet hatására csökken a fehérjetartalom


Sütés, főzés, párolás. Ennek hozadéka a tápanyag, fehérje, vitamin és ásványi anyag veszteség. Nem mondom hogy ne főzzünk, de nem kell ész nélkül mindent szénné sütni.


Akit a tojásról az igazság jobban érdekel mint az interneten, vagy a Testépítőlapok hasábjain található kétes anyagok állítanak, javaslom mélyedjen el a sejtbiológiában, és alaposan nézze meg a tojás összetételét, ezt vesse össze az ember sejtjeinek összetételével. Nem fog többé kétsége lenni.


Szalmonella és társai:


Nyers tojásnál valós veszély. Ezért is a hypot mondtam, és nem a pur mosogatószert, vagy a szappant. A hypo olcsó minden boltban megtalálható, nem tartalmaz plusz vivőanyagot. Akit zavar a szaga, miután leöblítette a tojást kis citromlével átöblíti és tökéletesen eltávolította a tojást.

Azonban meg kell jegyezni, a tojást hypos, vagy mosószeres vízben néhány percnél tovább áztatni, állni hagyni nem szabad.


Amennyiben 3 szabályt betartasz nem kapsz szalmonellát.


1. Friss tojás

2. Alaposan meg kell mosni, és fertőtleníteni a külsejét

3. Azonnal elfogyasztani, nem tárolható


Végül személyes tapasztalat.


2 éven keresztül fogyasztottam nyers tojást az edzések napján, és az edzések után. A fentebb írt turmixot.

Az edzésnapokon 4 tojás.


Soha nem volt vitaminhiányom, sőt sem beteg, sem levert nem voltam soha.

Soha nem kaptam tőle szalmonellát.

Látványosan segítette a fejlődésem.


Nem kell nekem hinni, de attól, hogy valamit leírnak egy alapvetően kereskedelmi célú újságban,honlapon még közel sem biztos, hogy az úgy is van....


Gondolkozzatok mielőtt valaminek bedőltök, csak mert hangzatos, és jól hangzik.

Csodaszerek, melyek gyorsabb, nagyobb szebb, jobb dolgokat ígérnek rövid idő alatt márpedig nincsenek!!!!


Amennyiben valami ajánlatot olvastok, hallotok, láttok, és abban szerepel az "akár" szó. "A piros pici ugráló alkalmazásával AKÁR 50%-al is szebb lehet a körömágyán a gomba"


Gondolkozzatok el rajta, akár 50% miért nem mondja azt hogy biztosan 10%, lehet még annyit sem tud?

Az emberek hiszékenyek, a marketing pedig kíméletlenül kihasználja ezt.

2011. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 dirtboy ***** válasza:

én már csak azt nem értem hogy írtad hogy nem kell mindet elhinni,de akkor ezt te honnan tudod mindet?

te magad vizsgáltad,kísérletezted ki laborban meg embereken vagy honnan az információ amit itt megosztottál velünk?


ne érts félre nem veszekedni akarok mert ahhoz semmi kedvem,és nem is szokásom csak érdekelne hogy miért kéne ezt nekünk elhinni,honnan tudod ezt ilyen biztosan?

2011. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

A 13:34-es vagyok!


Kedves kérdező!


Amit a hypóról leírtak előttem, hogy hol,mire használják az köztudott tény!

Én mégis azt tanácsolom neked, hogy felejtsd el!

Nem azért mert félni kell tőle, vagy ne lenne nála károsabb, veszélyesebb anyag, hanem azért mert felesleges!


A tojás héjja mikropórusokon keresztül "lélegzik".

Az emberi bőr működéséhez todnám hasonlítani.

Ezért én a helyedben kétszer is meggondolnám ,hogy mibe áztatom azt a tojást, mert képes belekerülni a vegyszer!


Ebből a "lélegzésből" adódik, hogy bizony a szalmonella és egyéb baktériumok nem csak a tojás héjján, de a belselyében is jelen vannak!

így egy mosással nem tudod 100%-osan kiszűrni a szalmonellát akármivel is mosod!


Az, hogy a tojás friss vagy nem, nincs jelentőséggel a szalmonellára! Ha a baromfitelep ahonnan származik szalmonella fertőzött, akkor nagy valószinűséggel a friss tojás is megfertőződik mire összeszedik, kiválogatják, pecsételik, dobozolják, és kikerül a telepről!


Összegezve:


Az, hogy nyersen eszed vagy sütve mindegy! A tápanyagértéke, és emészthetősége ugyanaz! Használat előtt bő, meleg, folyó víznél dörzsöld le a héjját, és eheted nyersen! Ha viszont teljesen ki akarod zárni a szalmonellát akkor meg kell sütnöd!

2011. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

dirtboy!


A válaszomban írtam, hogy:


"Nem kell nekem hinni.."


Valamint azt is írtam, hogy aki biztosat akar tudni, az mélyedjen el a sejtbiológiában.


Azt is írtam, hogy mik a saját tapasztalataim, amelyek 2 éves időintervallumot foglalnak magukban.


De továbbra is azt állítom, nem kell nekem hinni, de ha már hisz bárki is az első állításnak ami az útjába kerül, vegye a fáradtságot és nézzen utána még legalább 3 állításnak abban a témában. Vajon egybecsengenek-e.


Én anno vettem a fáradtságot, és alaposan elmerültem a témában, mert szkeptikusan fogadtam néhány tényként kezelt dolgot.


Tessék megfigyelni, mennyire változik az évek múlásával a történelem, és mennyire változnak a köztudatba beépített frázisok.

2011. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 konc robert válasza:
27%
ajánlom neked,hogy edzés előtt protein hejett inkább próbáld meg a fehérjét,igaz proteinre is szükséged van,de edzés előtt a fehérje úgymond feléleszti a szervezetet, edzés után pedig szénhidrátot.
2012. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zakathol ***** válasza:
89%
Mert a protein meg a fehérje nem ugyanaz mi?! Te idióta...
2012. febr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!