Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MIért nem bírom a diétát?...

MIért nem bírom a diétát? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Edzeni járok,(fitness) és mellette diétázom.

ez azt jelenti, hogy napi 1000Kcalt viszek be. Mindefélét eszem, semmit sem vonok meg magamtól, de nem lépek 1000 felé.

Viszont nap végére, vagy sokszor nap közepén már az ájulás szélén vagyok.

Látom hogy használ a diéta, mert a hsam lentebb ment, és bár alapjáraton nme vagyok kövér, a célom az, hogy lapos hasam legyen nyárra. Azért még van rajta mit dolgozni.

Elvileg az én testemnek egy nap (mozgás nélkül) 1200 kalóriára van szüksége. na én mozgok, és 1000-e eszem, tehát akkor ez elvileg jó módszer ahhoz, hogy zsírt égessek.

Viszont nem bírom. úgy érzem hogy ahooz hogy ne legyek rosszul minimum 1500-öt de lehet 2000 is meg kéne zabálnom. De akkor meg a hasam visszajön percek alatt. Szerintetek mit kéne tennem? (52 kiló vagyok és 165 centi, és 26 éves.)


2012. márc. 22. 09:06
1 2
 1/11 Zakathol ***** válasza:
47%

Mondjuk nem a kalóriákat kéne számolgatni, hanem azt megenni amire a testednek ilyenkor szüksége van...


Diétakor különösen fontos, hogy az a kevés táplálék amit beviszel az jó minőségű legyen. A minőséget értem itt ezalatt, hogy a három makrotápanyagot(fehérje szénhidrát zsír) megfelelő forrásból és arányban tartalmazzon.


Fehérjét sovány szárnyashúsokból, szénhidrátot alacsony glikémiás indexű szénhidrátforrásokból, zsírt pedig túlnyomórészt olajos magvakból.


A megfelelő arány diétakor ~3g/testtömeg fehérje, ~1,5-2g/testtömeg szénhidrát és egy kis marék sótlan földimogyoró vagy ami mégjobb egy-két evőkanál lenmagolaj naponta.

A diéta alatt a fogyás akkor tekinthető megfelelőnek, ha hetente eléri a 0,5kg-ot de nem lépi túl az 1kg-ot.

Ha hetente többet fogysz 1kg-nál akkor nem csak zsírt vesztesz, hanem izmot is, ami olyan mintha semmit se csináltál volna. Ekkor emelni kell a napi szénhidrátbevitelen egy keveset. Ha hetente kevesebbet fogysz 0,5kg-nál akkor pedig túl sok a szénhidrát. A napi mennyiséget csökkenteni kell.


A te esetedben valószínűleg azért kerülget az ájulás, mert abból az 1000kcal-ból nem megfelelő mennyiségben tartalmaz az étrended normális tápanyagokat, így olyan mintha csak napi 500-on lennél, mivel a test a számára haszontalan tápanyagot - aminek ugyanúgy van kalóriaértéke - nem tudja normálisan feldolgozni.

2012. márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert a szervezeted okosabb, mint te, és tudja, hogy az 1000 kalória KEVÉS neki.

Vettem a fáradtságot és beírtam az adataidat ide:

[link]

Súlytartáshoz 1600 kalóriára van szükséged, MOZGÁS NÉLKÜL.

Úgyhogy itt az ideje, hogy újrakalkuláld, ha nem akarsz az utcán vagy ezdésen rosszul lenni, nem akarsz hiánybetegséget és egyéb következményeket.

A módszered "elvileg" sem jó.


Mit kéne tenned? GONDOLKOZZ!!!

Nem vonsz meg magadtól semmi? DE!!! Napi 600 kalóriát, majdnem a felét a szükségesnek.

2012. márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első, érdeklődnék, olvastad-e a kérdező paramétereit a zseniális tanácsaid előtt. Vagy csont nélkül benyaltad hogy neki az 1000 kalória az optimális.

Neked nem szóltak, hogy aki edzeni jár, annak nem kell 1000 kalórián koplalni? És eszedbe sem jutott, hogy az 1200 kalória baromság ilyen paraméterekkel?

2012. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zakathol ***** válasza:

#2-3 Azt ugyan hol olvastad ki a soraimból, hogy én 1000kcal-os étrended tartom optimálisnak?


Azt mondtam hogy az miért szar, majd javasoltam egy normális szálkásító diétát amiben a fogyás mértékét és az étrend szükséges finomhangolását is leírtam, hogy a fogyás megfelelő ütemű maradjon. Mi ezzel a probléma?


De azért visszakérdeznék én is: Értelmes javaslattal esetleg nem tudnál szolgálni a kérdezőnek? Mert látom, hogy egy kalkulátorba bele bírod írni az adatait, de kíváncsi lennék, te milyen diétát állítanál össsze neki.

2012. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Még ha igazad lenne is, hogy napi 1200 kcal-ra van szükséged mozgás nélkül, akkor a mozgással már alatta vagy ennek. Ehhez még a kcal-t is csökkentetted, tehát jóval kevesebbet eszel, mint ami a "működésedhez" kell. A szervezeted tudja ezt, és tiltakozik. 1500 kalória rendszeres mozgással egyáltalán nem sok, biztosíték arra, hogy fokozatosan fogyjál, és ne essél össze.
2012. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan semmit nem konyítok ehhez a kalóriást cucchoz, de az nekem is feltűnik, hogy ha mozgás nélkül kell 1200, de te mozgással viszel be 1000et, akkor ott nem 200 a deficit. Mozgással még többre van szükséged, 1200+x-re, így a bevitt 1000 az 200+x-szel kevesebb, mint amennyi kéne. És ha x csak 300 (fogalmam sincs, mennyi a reális), akkor máris ott vagy, hogy csak kétharmadát eszed annak, ami kell, ami azért kevés.


Na meg az sem mindegy, miből megy az a kalória.

2012. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy az nem diéta ahol semmit nem vonsz meg magadtól, az orvoslexikonos idióta miért válaszolgat? Egy f*szság a kalória számolás, mivel nem csak kalória deficit függvénye a minőségi fogyás hanem hormonális folyamatoké főleg amit az EDZÉS + A KAJA MINŐSÉGE határoz meg, bodybuilderen ajánlom az alapismereteket,
2012. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 °:Amigo:° ***** válasza:

Legalább lennél 16 éves, akkor megbocsájtható lenne a butaságod. De amikor olvastam, hogy 26 vagy, nagyon elcsodálkoztam. :-(((


Megpróbálom úgy írni, hogy még te is megértsd:


Ha valaki sokat sportol (sok kalóriát használ fel) és keveset eszik (kevés kalóriát visz be, mint te) az súlyt veszít izomból.

(ebből lesz a jojo- efekt)

Ha sokat sportolsz és sokat eszel, akkor az anyagcseréd gyors lesz, izomzatos fejlett és könnyen fogsz tudni fogyni ZSÍRBÓL .

A minőség pedig tényleg fontos, mert 1000 kcal -os étkezés is tud nagy inzulincsúcsokat kiváltani (raktározást serkentő hormon) és egy 2000 -es minőségi étkezéssel is lehet fogyni, ha egyenletesen alacsony inzulinszintet tart és megfelelő mennyiségű mozgás van mellette.


Nagyon fontos:


Az alap anyagcsere sebességét az növeli legjobban, ha SOKAT eszel ! Azért (is) kell sokat sportolni, hogy így többet ehess és gyors maradjon az anyagcseréd (!)

2012. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem vagyok hülye, a saját tapasztalataimat, és az olvasottakat vegyítve raktam össze ezt a fajta diétát. Úgy vettem észre, hogy ez jó út a lapos has felé, és már jó úton járok. ráadásul a lábam is formálódik.

Hozzáteszem, hogy alapjáraton nagyon vékony vagyok ,csak a hasam zsíros. De mivel tudom hogy nincs helyi zsírégetés, így kényten vagyok diétázni.

A válaszok közül leginkább azt találtam hasznosnak, hogy amellett, hogy számolom a kalóriákat, válogassam meg hogy miből mennyit viszek be. tehát inkább fehérjét fogyasszak ha lehet. Ezt próbálom betartani , de sajnos anyagilag nem túl könnyű:(

Miután mindannyian kevésnek találtátok az általam kimért kalóriamennyiéset, így szerintem ezt növelni fogom, és megpróbálok sokvány húsokat, és minőségi szénhidrátokat bevinni. A beszólogatós okostojások pedig bekaphatják. :9 Azért kérdezek, mert nem tudom. nyilván. Minden oldal mást ír, mindenki mást mondd, így nem csoda ha naponta mást kell gondolnom. minek válaszolsz egyáltalán ha bunkó vagy, vagy engem gondolsz hülyének? megszánsz? de édes vagy. Köszi.. ne haragudj ,de a Drugs Bunny típusú válaszokat nem bírom elviselni. Ennek ellnée köszönöm neked is a választ.

2012. márc. 23. 08:25
 10/11 A kérdező kommentje:

Eléggé feldühítettem magam így korán reggel.

soha nem sportoltam , most kezdtem el fél éve ezzel foglalkozni intenzívebben.akárhányszor felmerül bennem egy kérdés, mindíg utánajárok. vagy megkérdezem itt, vagy más oldalakon. nincs edzőm, mert nincs rá pénzem.

Folyamatosan abba futok bele, hogy valaki lehülyéz, vagy lenéz azért, mert próbálom elsajátítani a testépítéshez , alakformáláshoz szükséges dolgokat. Baromi dühítő, hogy mindíg van valaki, aki magát annyira okosnak tartja, hogy egyszerűen már Kegy ha válaszra méltat. nem végeztem testnevelési egyetemet, és sosem tájékoztatott senki arról hogy pontosan mi , merre hány méter. kis morzsákból próbálom összeszedni a tudásomat, és a gyakrolatokat.Eléggé elszánt vagyok, és az iylenek csak még inkább arra sarkallnak hogy folytassam. majd lehet egyszer én is lehetek ilyne lenéző barom.

2012. márc. 23. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!