Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Shaolin kung-fuból északi...

Shaolin kung-fuból északi vagy déli stílust érdemesebb csinálni?

Figyelt kérdés

Szeretenék tanulni shaolin kung-fut de melyiket lenne hasznosabb csinálni az északi vagy a déli változatot?

Melyikre mik a jellemzők?



2012. júl. 16. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Könyörgöm,nézd meg Wikipédián,részletesen le van írva.A déli inkább rövid,brutális támadásokra koncentrál,az északi elegánsabb,több rúgással.Azt válaszd amelyiket komolyan tudod venni,mert a fejlődés sokáig fog tartani.
2012. júl. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A déli kézközpontú,az északi meg rúgás központú.Ez minden kung fu stílusnál így van.Ha önvédelem miatt jársz akkor mindenképpen délit.Utcán rúgni nem okos dolog.Az északiban pedig magas rúgások vannak.
2012. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bokszolok én 2 éve, ütésekkel azért tisztába vagyok. Mindig is tetszett nekem a shaolin kung-fu, szeretnék rúgni is megtanulni amúgy.

Lehet, hogy akkor a boksz mellé északi shaolint fogok csinálni, hogy a rúgásokat is elsajátítsam.

Két dolgot szeretnék még kérdezni. Az egyik, hogy : Hol lehet északi shaolint tanulni? A másik pedig, hogy az északi shaolinba is vannak azért ütéstechnikák vagy inkább nagyon a rúgás dominál?

2012. júl. 17. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem hátrakötött kézzel harcolnak,tehát éppúgy vannak benne ütéstechnikák,mint a déliben. De egyébként nézz meg mondjuk egy déli és egy északi formagyakorlatot a youtube-on.
2012. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tanultam mindkettőt déli az jobban megfogott.
2012. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!