Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Eddig boxoltam most szeretnék...

Eddig boxoltam most szeretnék váltani K1-re vagy ketrec harcra, a lábamat eddig elhanyagoltam és elég merev szerintetek még le tudom annyira nyújtani magam h pl. menjen a spárga? Ez lehetséges volna? és ha igen mennyi idő szerintetek? 22/F

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy év alatt faja lábat tudsz 'faragni' magadnak.


De a K1 vagy ketrecharc mezőnyt akkor fogod tudni végigverni, ha kézzel jobb vagy mint ők. Rúgni úgy sem fogsz úgy mint azok akik már évek óta rúgnak, de nem kell félni annyira úgy sem jók lábbal mint TE lehetsz kézzel. A boxolók általában ledarálják a lábhasználókat, mert általában a rúgók nem értenek jól a rúgáshoz (szerencsédre).


Szimplán jó harcmodort kell kidolgoznod rúgók ellen, és vinni fogod szépen a dolgot. Viszont ketrecben lerántásokra kell felkészülnöd, a karfiolfülűek meg megfojtják az ökölvívókat, gondolom erről már hallottál! Ezzel vigyázz és erre készülj első sorban, szerintem és ne akarj olyan lábat mint a többieknek, azzal csak beállnál a sorba.

2012. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

persze.

hogy mennyi idő alatt meg attól függ,hogy mennyi munkát teszel bele.

és inkább savate edzésre nézz le.

1.ott rendesen meg tanítanak rúgni.

2.cipős az edzés,nem kell megszoknod,hogy leszakad a talpad a mezítlábazástól.

cipőben stabilabb az egyensúly,hamarabb megtanulhatsz rúgni.

3.jó átmenet az ökölvívás és a K1 között.

2012. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"2.cipős az edzés,nem kell megszoknod,hogy leszakad a talpad a mezítlábazástól.

cipőben stabilabb az egyensúly,hamarabb megtanulhatsz rúgni."

Én nem a savate -t javasolnám emiatt, hiszen K1 -ben és MMA -ban is mezitláb küzdesz, úgy érdemes megtanulni rúgni, ahogy használni is fogod.

De egyébként szerintem is meg lehet tanulni.

Ha komolyan veszed, akkor egy év alatt is elég jól meg lehet ezeket tanulni.

2012. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aikiboxer ***** válasza:
Attól függ, milyenek az ízületeid. Ha engem kérdezel, teljesen fölösleges spárgával szétcs*szni a térdedet.
2012. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
Hát, most hogy nézem ezt a K1-et itt az Eurosporton, azért a küzdelmek 90%-ban kézzel dőlnek el. Karatén is ezt tanították anno.
2012. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben fölösleges spárgával roncsolni magunkat :D

A legtöbb spárgára képes küzdősportoló rúgása fej magasságban.. hát ahhoz képest, hogy a láb erősebb mint a karok, nem vetekedik egy ökölvívó ütésével. Valami megint nem stimmel, ugye?

2012. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha mindennap legalább kétszer 30 percet nyújtasz akkor 1-2 hónap
2012. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!