Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mell edzésnél csak a váll...

Mell edzésnél csak a váll terhelődik! Miért?

Figyelt kérdés

Gyakorlatok amiket szoktam:

Fekvenyomás

Fekve nyomás egykezes súlyzóval

Chest-press

Tárogatás egyenes padon.


Hétfőn szoktam Mell/Váll.

Nem tudom miért, de ezek közül bárhogy próbálkozok mindig csak a vállam zsibbad el vagy bedurran és az miatt hagyom abba, mert többet már nem birok nyomni.

1 hete ugyan így edzettem és full bedurrant a mellem, tökéletesen csináltam és nem a vállra ment a terhelés.

Ma meg csak vállra ment. Miért? Valamit rosszul csinálok?

Drugs Bunny-tól halottam hogy kisebb súlyokkal kell dolgozni, mert ha naggyal nyomom akkor az egész testemet igénybe veszi és az összes izmommal nyomom, emelem, tolom, húzom az adott súlyt. Fekvenyomóról is levettem jó pár kilót, 1 hete éreztem is hogy sokkal jobb lett mert csak a mellem dolgozott, most meg fordítva... Segítsem Valaki! A mellem végképp be sem durran nem is érzem hogy elzsibbadt, csak a vállamat.


u.i. : Ugyan ez van ha hátat edzek (kábeles evezés,nyakhoz húzás hátgépen, mellhez húzás) ott is mindig a váll miatt hagyom abba a sorozatokat mert nem birok többet.



#mell edzés #váll terhelődik #váll dolgozik #fekvenyomás váll #nem durran be a mellem #hátedzésnél váll terhelődik #hát edzés váll durran be
2013. márc. 11. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Túl erősen markolsz rá a rúdra így a kezed sokkal aktívabb
2013. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igaz lehet, kösz a választ! Egyéb válasz mástól?
2013. márc. 11. 20:54
 3/7 A kérdező kommentje:
igaz! kipróbáltam a chest press-t és tényleg működik! A fekvenyomás az nem volt jó (mind kettőt úgy nyomtam most hogy alig fogtam, csak a kezembe volt)
2013. márc. 11. 20:57
 4/7 A kérdező kommentje:

habár nem egészen... Első nyomásnál valami jobb volt, de ahogy most csináltam 3 serialt ugyan az.

Ha egyik kezembe tartom a chest press egyik nyomót akkor ha a másik kezemmel megfogom a vállam akkor kő keményen be van feszülve. Sztem nem kéne

2013. márc. 11. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Hátedzésnél? Ráadásul mellhez húzásnál? A váll? Elég érdekes dolgokat mondasz. Illetve ez, hogy a múlt héten fain volt még, most meg már nem. Hát mit csináltál másképp?

Hol és hogyan fogod meg a rudat? Milyen távolságban vannak a kezeid egymástól? Hova viszed le? Milyen gyorsan viszed le? Mennyit ismételsz?

Az elülső delta amúgy részt vesz a különböző felfelé történő nyomógyakorlatoknál, így elképzelhető, hogy a gyengeségéből adódóan hamarabb elfárad, mint a melled (vagy épp a tricepszed, ami mondjuk szintén érdekes)...

2013. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A váll belesegít mindennél ahol csak tud...

Ne izgulj,ha másnap izomlázad van a melledbe akkor fejlődik! :)

Nekem húzódzkodásnàl,mellre/nyak mögé lehúzásnál is érzem a vállam ,de olyan nincs,hogy a vállad kiiktasd!Max. ha 10-15 kg -vel csinálod a gyakorlatot ! :)

2013. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van izomlázam a mellemre, köszi a válaszokat!
2013. márc. 12. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!