Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ahoz hogy feltudjak ugrani...

Ahoz hogy feltudjak ugrani hátonfekvésből kellene a karom is, de azzal nem tudom kinyomni magam rendesen, milyen gyakorlatokat csináljak hogy erősödjön?

Figyelt kérdés
Szóval, edzésen mostanában gyakoroljuk a hátonfekvésből felugrást. Kicsit zavar hogy a többieknek már tök jól megy, én meg ott töketlenkedek és nem haladok semerre. Egyszerüen nem tudok annyi erőt kifejteni a karomból és a lábamból hogy azzal feltudnék lendülni normálisan és ne a s*ggemet vágjam bele a földbe. Milyen gyakorlatokal lehet jól "robbanékony tricpesz"re edzeni? ( gyorsan nagy erőt kifejteni ) Előre is köszi a válaszokat
2010. jan. 16. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hídból vagy úgy, hogy a kezed a törzsed mellett van?
2010. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a kezem a fülem mellett van, a lábamat pedig felhuzom. Úgy kéne fellöknöm magamat :)
2010. jan. 17. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Robbanékony tricepszre kiváló gyakorlat a tapsolással végzett fekvőtámasz. Tehát amikor kinyomod magad, el is lököd magad a talajtól, a lehető legmagasabbra, és tapsolsz egyet, mielőtt letennéd a tenyered újra. Törekedj arra, hogy a lehető leggyorsabban nyomd ki magad és a lehető legmagasabbra emelkedj! Ahhoz, hogy a gyorserőd igazán jól fejlődjön, nem érdemes sokat csinálni belőle, mert akkor inkább csak az izomtömeg és az állóképesség nő, az erő kevésbé. Csinálj meg mondjuk 10x5-öt, és két sorozat között pihenj úgy 3 percet. Ezzel a tricepszed gyorsereje garantáltan hatékonyan fog fejlődni, de persze ez önmagában még nem elég, gyakorolnod kell magát a felugrás technikáját is, a fekvőzés csak az alaperőt adja meg hozzá.
2010. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
+még ehhez baromi laza váll kell.
2010. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én ezt nyúlga kézzel is megtudtam gimibe :)


Nem kell más mint nagy elökés lábbal felfele :)

2013. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!