Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Akik el szeretnének kezdeni...

Shofia kérdése:

Akik el szeretnének kezdeni gördeszkázni, de senki nem magyarázza el nekik hogy hogy kéne elkezdeni, és miket kéne csinálni, annak milyen gördeszkát ajánlotok, és hogy éne fékezni azon kívül, hogy leteszed a lábad?

Figyelt kérdés
Már megvan a gördeszka, de meg akarok bizonyosodni róla, hogy jó e. Próbálgattam már rajta pár dolgot, merek lefelé gurulni meredeken is, tudok pár trükköt, de nem tudom, melyik a legbiztosabb módja a fékezésnek.

2015. máj. 15. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy fékezel hogy a menetirány szerinti hátsó lábad a deszka végére teszed(tehát a kerék mögé) és a deszka lapjának a végét a földhöz érinted, míg a deszka eleje felemelkedik.
2015. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :D
2015. máj. 16. 17:05
 3/3 Beniy ***** válasza:
Az első nagyjából jól leírta az egyik módot, de én ezt nem szoktam szeretni, több okból: egyrészt a súlypontod ilyenkor hátrafelé dől, tehát valamilyen szinten bizonytalanabban fogsz állni a deszkán, másrészt elkoptatja a lapodat, harmadrészt kevésbé lehet irányítani a deszkát fékezés közben. Én úgy szoktam fékezni, hogy szintén a hátsó lábamat leemelem a deszkáról, úgy mintha hajtani akarnék, de félúton megállok és húzom a földön a talpamat egyre növelve az erőt. :) Ezzel nem kell feltétlenül teljesen megállnod, ha csak le akarsz lassítani arra is alkalmas. :) Illetve ha nem kifejezetten drága cipőben deszkázol, akkor még mindig sokkal olcsóbb egy cipőt venni, mint egy új lapot.
2015. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!