Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy nő mit tanuljon önvédelemr...

Egy nő mit tanuljon önvédelemre? Küzdősport? Önvédelmi rendszer? Esetleg harcművészet?

Figyelt kérdés

Azt mondják/ígérik egyes honlapokon, hogy a harcművészetek megmutatják, hogyan tud győzedelmeskedni egy viszonylag gyenge ember (akár nő) egy erősebb, nehezebb ellenféllel szemben. A gyengepontok támadása, a gyorsaság, ügyesség, és az, hogy az ellenfél erejét saját maga ellen fordítjuk akár győzelemhez is vezet. Legalábbis azt ígérik, és nagyon jól is hangzik. De mennyire hihető? Érdemes bármilyet is elkezdeni?


A küzdősportokat szinte már felsőbbrendűnek tartják. Viszont kérdés: mennyivel lehetnek alkalmasabbak ezek a harcművészeteknél, ha az edzéseken boxkesztyűben stb. kell sparringolni, amik nehezítik és lassítják a mozgást (lehet buta kérdés, csak megfordult a fejemben :D ). Egyébként melyiket érdemes elkezdeni?


Az önvédelmi rendszerekből érdemes valamit tanulni? A krav magában már nem igazán hiszek...


Egyébként apukám rendőr, és szerinte egy gyenge törékeny nőnek esélye sincs egy nagy kigyúrt c* ellen, hiszen még a rendőrök is félnek, főleg ha fegyveres az ellenél. Ok, én ezt értem, nem is vártam, hogy leverek majd ilyen helyzetekben bárkit is :D Csak növelni szeretném az esélyeimet, pl. ha valaki hirtelen megfog hátulról (1 támadó), vagy kiveszi a kezemből a táskát, akkor ha utánarohanok, le tudjak neki keverni neki pont akkor pont jó helyre, hogy még csak eszébe se jusson legközelebb tőlem lopni...Szóval a cél az esélynövelés.


Nem igazán vagyok hajlékony, inkább mozgékony :)



2015. aug. 21. 20:47
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és alacsony vagyok, vékony testalkatú.
2015. aug. 21. 20:48
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

igaza van faterodnak.

ami kiegyenlítheti az esélyeket egy nő esetében az a kés.

vagyis a késharc edzés.

a küzdelem meg azért az edzés legfontosabb szakasza küzdősport edzésen,mert mentálisan is felkészít a konfliktusra a stresszre és azzal is szembesít,hogy mi az ami működik a valóságban és mi az ami nem.

harcművész edzéseken nincsen vagy ritka a küzdelem ezért megismeri a részeddé tenni sem tudod.

és igen valóban butaság az írásod az a része,hogy a kesztyű lassítja a mozgást.

ha lassú vagy pofán fognak verni,fájdalom fog érni.

ha már 50x pofán vertek akkor csak el fog érni az agyadig,hogy ha elhúzod a fejed/arrébb lépsz/kesztyűvel levéded akkor mellé fog menni az ütés.

vagyis következményei lesznek a hibáidnak amik rákényszerítenek a fejlődésre.

ahol nincsen küzdelem ott hiányzik a fejlődési kényszer is.

2015. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Értem. És a kalihoz valami kiegészítő edzés? Kali+box? De kellene valami, ami a lábtechnikákat is fejleszti. Ötlet?
2015. aug. 21. 21:06
 4/23 kovpet ***** válasza:

Hát, kést nem javasolnék, csak ha már minden kötél szakad. Alig van megállítóereje, viszont súlyosan (vagy halálosan) sebez. Ez pont nem az, amire az önvédekezőnek szüksége van.


Inkább gázspray kellene neked. Plusz mellé természetesen nem árt a harci tapasztalat, akár fegyveres, akár pusztakezes (vagy is-is). Meg egy kés (végső esetre meg hát gázspray-vel nem tudsz pizzát enni vagy levelet bontani) :)


A krav-magával mi a gondod?


Azt meg ne hidd, hogy van olyan csodamódszer, amit elsajátítva kisujjal legyőzöl egy nálad sokkal nagyobb, elszántabb és tapasztaltabb ellenfelet. Ilyen módszer nem létezik. Esetleg az éles lőfegyver, de annak is vannak nagyon komoly korlátai (pl google: Tueller Drill).

2015. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ohh, de kár :/ És akkor melyik a leghatékonyabb? Tehát legkevesebb idő alatt a legtöbbet melyik hozza ki belőlem? Melyik ad hasznosítható tudást?


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 22. 15:53
 6/23 aikiboxer ***** válasza:
0%

Na jó, tehát.


Az ökölvívást javaslom. Nagyon szép sport, kiváló reflexeket és erőnlétet ad, remek harci készséget alakít ki. A női box feljövőben van, sok csaj boxol, nyugaton még több.


A boxra utána valami szituációs stresszoldós, például Krav Maga vagy Defendo.


Kést felejtsd el. Gondolom nem akarsz női börtönben elrohadni.

2015. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
4-es jól mondja a 6-os pedig hülyeséget ír.. Nem kerül börtönbe az ember olyan könnyen.
2015. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 aikiboxer ***** válasza:
42%

Mortimer eset? Stb.

Mondj egyetlen esetet, amikor valakinek a kés mentette meg az életét.

2015. aug. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8-as cikket nem tudok linkelni mert nem sikerült megtalálnom. De régen volt egy eset mikor betörtek 1 ember házába betört egy ellenségük és elkezdte fojtogatni az illető barátnőjét, csak úgy menekült meg, hogy az illető 1x beleszúrta a kését a támadóba.
2015. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Jó, otthon én is használnám, ha muszáj...de az utcán? Dehogy.
2015. aug. 25. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!