Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a japán ju...

Mi a különbség a japán ju jitsu, és a sambo között?

Figyelt kérdés
Nekem a videókból úgy tűnik,hogy semmi.

2015. nov. 12. 12:28
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:

1. A jujitsu spirituálisabb,szellemi tradícionális japán szellemiséget is tartalmaz,de a sambó egy színtiszta harc.

2. A sambo egy keverék stílus,több közelharci stílus keveréke. Sokkal összetettebb dolog.


[link]

2015. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%

A japán jujutsu az teljesen más, mint az orosz sambo.


A sambo - mint ahogyan az előttem író válaszoló is írta - többféle harci stílusból jött létre. Többnyire az orosz, örmény, kazah és más népi birkózásokat keverték össze a judoval, az ökölvívással és a savateval.


A tradicionális(!) japán jujutsu irányzatokban például nagyon kevés - vagy egyáltalán nincs - rúgás van. Ütni is inkább tenyérrel ütnek. A földreviteleken, dobásokon, rögzítéseken és lefegyverezésen van a hangsúly. A földharc az változó, valamelyik irányzatban van, de valahol nincs is.


Ami közös a két stílusban, hogy mindkettő tartalmaz álló harcot, test-test elleni harcot és földharcot is.


A különbség annyi, hogy a sambo állóharc része egy jó és kemény kickbox-szal felér. Míg a jujutsu irányzatok állóharc technikái igen szegényesek és nagyon-nagyon felületesek, mondhatni elégtelenek vagy épphogy elégségesek.


A jujutsu olyasmi, mint az aikido, lágyabb. Sok meditáció, formagyakorlat és páros gyakorlat jellemzi, kevés sparinggal (de van olyan iskola/dojo ahol sparring sincsen).


A sambo viszont totál full contact. Kemény, mint az MMA.

2015. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
A Kelemen ryu is van olyan kemény,mint a sambo,nem?
2015. nov. 12. 15:27
 4/54 aikiboxer ***** válasza:

A két stílus másodunokatestvér.


Közös ősük a japán budo pusztakezes technikái, amelyből Jigoro Kano kiválogatta a full contact gyakorolható technikákat és ebből lett a judo; a szambo pedig a judo és helyi orosz stb. fejlesztések/hagyományok szerelemgyereke. "Orosz judo". Nagyon jó stílus.


A ju jitsu pedig azzal az igénnyel lép fel, hogy ő a hagyományos japán budo pusztakezes stílusa, de igazából ez is egy modern küzdősport/harcművészet ma már. A Kelemen ryu meg amit eddig láttam belőle az egy karate elemeket magába foglaló ju jitsu.


Hát hogy melyik a keményebb azt nehéz megmondani – a birkózás típusú stílusok (például a szambó is) nagyon kemények. :)

2015. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:

Én tanultam Kelemen-ryu jujitsut, magától az alapítótól Kelemen Istvántól. Gyakorlatilag semmi köze sincsen a japán jujutsuhoz. Karate + judo, aztán kalap-kabát. Állóharcban iszonyat gyenge, nincs is állóharc-sparring az edzéseken. Földharc-sparring az van, de sajnos olyan is, gagyi. Egy 2 danos fekete öves kelemen-ryust lazán lekopogtat grapplingban egy kék öves brazil jiu-jitsus, sőt akár egy ügyesebb/tehetségesebb fehér öves is. A földrevitelek, gáncsolások nem olyan rosszak benne, de nem jobbak, mint egy judo vagy birkózó edzésen lévők.


Ami pedig a lefegyverező technikákat illeti (pl: kés ás bot kicsavarás kézből). Hááát, nos.. XDDD


https://www.youtube.com/watch?v=PAwBvCxMAy8


Egy reális utcai harcban, egy valódi agresszív támadó ellen ezek a bűvészkedő praktikák, enyhén szólva nem működnek. Maga Kelem úr sem tudná végrehajtani ezeket, 9 dan, ide vagy oda....

2015. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:

"A ju jitsu pedig azzal az igénnyel lép fel, hogy ő a hagyományos japán budo pusztakezes stílusa, de igazából ez is egy modern küzdősport/harcművészet ma már."


Igen ez így többnyire igaz. Manapság a MODERN jujutsu alatt a "karate+judo"-t értjük. DE azért még vannak autentikus japán jujutsuk.

Pl:

Hakko-ryu

Hontai Yoshin-ryu (Takagi Ryu)

Kashima Shin-ryu

Kito-ryu

Kukishin-ryu

Kyushin Ryu

Sekiguchi Shinshin-ryu

Shindo' Yoshin-ryu

Sosuishitsu-ryu

Takenouchi-ryu

Tatsumi-ryu

Tenjin Shinyo-ryu

Yagyu Shingan Ryu

Yoshin Ryu

2015. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó válaszoló kommentjében egy olyan infot sem sikerült találnom ami megállná a helyét, így feltételezem az sem igaz, hogy Kelemen Istvántól tanult. Kezdjük ott, hogy Kelemen 10. danos nem 9. Az edzésein rendszeres az ütés rúgás sparring, sok dojoja húzta is a száját, hogy ez ju jitsu nem thai box. A kelemen ryuval nem tudsz mellé fogni, egy rossz sambo instruktorral annál inkább. Bár nem a kelemen ryut csinálom, ismerem a stílust. Az utcai alkalmazhatóságai kiválló, nagy hirtelen nem is tudnék nagy hirtelen szélesebb repertoárú stílust mondani itthon, aminek elfogadható színvonalú az oktatása. De inkább nézz le egy edzésre és győződj meg magad, itt bárki mondhat bármi hülyeséget, mint azt az előttem szóló prezentálta is :)
2015. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
*utolsó válszoló helyett 5. kommentelő, elnézést :)
2015. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:

"Amit az utolsó válaszoló kommentjében egy olyan infot sem sikerült találnom ami megállná a helyét, így feltételezem az sem igaz, hogy Kelemen Istvántól tanult. Kezdjük ott, hogy Kelemen 10. danos nem 9. Az edzésein rendszeres az ütés rúgás sparring, sok dojoja húzta is a száját, hogy ez ju jitsu nem thai box. A kelemen ryuval nem tudsz mellé fogni, egy rossz sambo instruktorral annál inkább. Bár nem a kelemen ryut csinálom, ismerem a stílust. Az utcai alkalmazhatóságai kiválló, nagy hirtelen nem is tudnék nagy hirtelen szélesebb repertoárú stílust mondani itthon, aminek elfogadható színvonalú az oktatása. De inkább nézz le egy edzésre és győződj meg magad, itt bárki mondhat bármi hülyeséget, mint azt az előttem szóló prezentálta is :)"


Lám-lám egy agymosott kelemenes. De jót tudok az ilyeneken röhögni. Nem nincs, állóharc sparring. Én úgy mentem oda, hogy már volt 4 év muay thai tapasztalatom. 2-3 danosokat sorra rugdostam fel. Bátyámnak 1 danja van ebből a stílusból, nem tud sem állóbunyózni és földharcolni sem igazán. Arról nem is beszélve, hogy maga a rendszer is egy bazi nagy csalás. Kelemen István, aki immár 10 danos (de minek?!), negyed annyit nem tud jujutsuzni, mint egy olyan japán mester akinek 5-6 danja van.

Ráadásul egy német jujutsu rendszer alapján vannak a vizsgák is (ááá nem koppintás, dehogy is....). 3 danig lehet viszgázni, ennek ellenére rengeteg 4-5-6 danos mester van már kis hazánkban. Ők mire is kapták a fokozataikat? Ja... befizették 10+ évekig a havi díjakat becsületesen + elmentek a drága edzőtáborokba (kell ám a seggnyalás oda is, hajaj de még hogy). A dan-vizsgák pedig nevetségesen egyszerűek, láttam a bátyám felkészítő edzéseit dan vizsgára. NO COMMENT.


Kelemen papa ugyanakkora kamugép, mint a magyar huszár wing tsun félistenünk a Máday, csak annyi, hogy az ő edzései olcsóbbak. Alapvetően maga a Kelemen jófej, lelkiismeretesen is edz, komolyan gondolja amit csinál. Csak az egész rendszere ettől még egy kalap bélsár. Másfél évet edzettem nála, én ezeket tapasztaltam. Lehet azóta valami fejlődés/javulás történt ott is, ezt már nem tudom. Mert kb. 6-7 évvel ezelőtt edzettem nála. És akkor bizony, az edzéseken nem volt állóharc-sparring!

2015. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi volt 6-7 éve. Azt tudom, hogy Kelemen a TEK közelharc kiképzője. Meg lehet nézni, hogy TEK gálán mit szoktak alkotni a símaszkos tekesek a küzdelmi számokban. Privátban elküldenéd a bátyád nevét ? Ha danos Kelemennél biztosan ismerem.
2015. nov. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!