Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművész vs különleges katona?

Harcművész vs különleges katona?

Figyelt kérdés

Elnézést az idióta kérdés feltevésért, de így tudtam legkönyebben leírni.

Tehát egy küzdősportoló ( akár bajnok ), egy igazi harcművész mester, egy shaolin pap mondjuk, egy delta forces, navy sealos vagy swatos ellen. ha az élet úgy hozná, hogy ezeknek az embereknek össze kéne csapni, ki jönne ko nyertesen a küzdelemből.



2016. febr. 12. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Harcművész/küzdősportoló. Shaolinunk az első pillanatban darabokra törné a medencéjét egy rúgással és ennyi volt, küzdősportoló, hát meg relatív. Biztos ő, de egy Boxolónak nehezebb dolga lenne valamivel, viszont egy Thai Boxoló felzabálja reggelire. Mondjuk világbajnok Boxolónak nem lenne nagy munka, hirtelen nem arra gondoltam, hanem átlagra, bocsi. De totál evidens, hogy az, aki gyakorol valamilyen harci stílust. Ja, vagy a katona Barrett M107-tel van? Akkor már más kérdés!
2016. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A katona nyer, mert 2db 7.62-es a fejbe hatékonyabb, mint bármilyen ütés vagy rúgás.


Amennyiben pusztakézzel történik a bunyó, én a deltásra, vagy seal teamesre voksolnék. (A SWATos, nem katona, hanem rendőr, ő nem tanul meg pusztakézzel ölni).


Ezek a speciális képzést kapott katonák, mint a rangerek, vagy desszantosok, felderítők egy különleges alakulatnál rengetegszer kerülnek olyan helyzetbe, hogy nincs módjuk használni a fegyverüket. Késsel vagy pusztakézzel kell elbánniuk a célponttal.

Ezek a katonák többnyire csinálnak valamilyen küzdősportot vagy harcművészetet,( mondhatnám minden különleges katona harcművész, de nem minden harcművész katona) de mindenképpen mesterei a harcnak, mert nekik ez nem a hobbijuk, hanem a hivatásuk. Ezenkívül olyan állóképességük van, amilyen csak nagyon kevés sportolónak. Azt is megkockáztatom, hogy egy ranger (pl.) jobb állóképességgel rendelkezik, mint mayweather vagy más küzdősport bajnok.

Ezek a katonák nem ringben harcolnak, nem kipontozzák az ellenfelüket, nekem volt alkalmam bercsényisekkel, edzeni, akik nem érdekeltek annyira a közelharcban, mint pl. A rangerek. Nekem lassan 2 évtizedes tapasztalatom van a közelharcban. Mégis meg tudott csinálni rajtam a egy szimpla hátsó fojtást, nem azért, mert gyorsabb mint egy bjj mester, hanem mert nem adott mást választást, mivel minden ütése, fogása kőkemény és dinamikus volt, belekényszerített egy olyan szituációba, amiben vert helyzetben voltam. És szerintem ez az óriási különbség. Egy ilyen katona egy GÉP, amíg egy harcművész egy jó kondiban lévő, képzett EMBER.

2016. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"zek a katonák többnyire csinálnak valamilyen küzdősportot vagy harcművészetet,( mondhatnám minden különleges katona harcművész, de nem minden harcművész katona) de mindenképpen mesterei a harcnak, mert nekik ez nem a hobbijuk, hanem a hivatásuk. Ezenkívül olyan állóképességük van, amilyen csak nagyon kevés sportolónak."


Ez azért egy kicsit erős. Egy bokszolónak sem a hobbija a boksz, hanem a hivatása.

2016. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, de talán az, hogy valakinek van 3 meccse egy évben és azokra felkészül, illetve az, hogy valaki 2-3-4 évet kint van afganisztánban, irakban, afrikában és minimum heti 1x ( de a statisztika szerint a usafnál jóval gyakrabban) tűzharcba keveredik kicsit más kategória.
2016. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, én ezt értem. De azért mert van évi 3-4 meccse, attól még megvan a napi 2-3 edzése + edőpmeccsek, stb. Profiknál ez alap.
2016. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
igy van. ezert is lesznek kivalo SPORTOLOK.
2016. febr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki ide bekerül az világszínvonalú teljesítményt nyújt több sportágban is.És ami a legfontosabb nincsenek benne gátlások amik a harcművészekben megvannak.És ezért nyerne a katona.
2016. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem nevezném magamat senem harcművésznek, sem bajnoknak, bár megfordultam jónéhány versenyen, sikerrel.


Az egyik edzőtársam katona, a ZMNE-végezte el, már kétszer volt Afganisztánban. De a helyzet az, hogy elötte meg utána is úgy rúgom szét a seggét, ahogy akarom. egy katonának nem csak a közelharchoz kel értenie, hanem a fegyverekhez, taktikákhoz, járművekhez, stb. Én meg csak bunyóra edzek. Biztos, hogy jobban lő a srác pisztollyal, meg puskával, sőt, azt is tudja, hogy kell megtámadni egy konvojt, meg ilyenek. de pusztakezes harcban nem jobb.

2016. febr. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt most a különleges alakulatok katonáira vonatkozott a kérdés. Egy sima lövész, jó hogy nem ért annyi mindenhez, mint egy speciális kiképzést kapott katona.
2016. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Shaolinunk az első pillanatban darabokra törné a medencéjét egy rúgással és ennyi volt, küzdősportoló, hát meg relatív. Biztos ő, de egy Boxolónak nehezebb dolga lenne valamivel, viszont egy Thai Boxoló felzabálja reggelire. Mondjuk világbajnok Boxolónak nem lenne nagy munka,"


Egy navy Seal vagy egy Delta eseteben ez a kijelentes maximum a science-fiction kategoria. Nagyon elfogult vagy. Nem szemelyeskedesbol irom ezt, de nem hiszem, hogy tudod mik ezek az egysegek.

Nem fogok ugy csonalni mintha elso kezbol tudnam pontosan milyen kepzest kapnak de lehet kutakodni egy kicsit.

Gondolj bele, ha valakivel harcolni kell es egy fontos kuldetes mulik rajta, nem engedhetik meg, hogy valami mezei kepzest kapjanak. Ezek top kepzest kapnak es egy profi kuzdosportolonak vagy harcmuveszbnek se lenne egy percnyi eselye sem. Foleg allokepesseg teren nem.

De szivesen varom az ellenvelemenyeket. ERVEKKEL.

2016. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!