Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Valaki segítsen könyörgöm!...

Valaki segítsen könyörgöm! Mit csináljak? (Utcai konfliktus)

Figyelt kérdés

2 napja este mentem haza újpesten a bártommal és a barátnőjével.

Egy 3 fős banda belénk állt a nemesebb fajtából, és kérdezték, hogy van e egy szál cigink, én adtam nekik reménykedve, hogy utána békénhagynak. Az egyik elővette a kését és elkezdte pörgetni a kezében a másik aki meg cigit kért mondta, hogy segítsem már ki őket, mert nem tudnak hazamenni. Mondtam hogy nincs pénz nálam, de nem nagyon érdekelte őket, mondták hogy vegyem elő a tárcámat, én elővettem és odaadtam nekik, mint valami igazi balek, benne volt 15.000 forintom, némi apró meg kb minden iratom. Közben a haverom is csak állt néma kussban, tőle nem is kérdeztek semmit. Elmentek a tárcámmal együtt. Rögtön utána elmentünk a rendőrségre, adnunk kellett személyleírást, és mondták hogy még értesítenek. A tegnapo és a mai napom kb az okmányirodában és a bankban telt el.


Valaki aki ért a hozzá, mondja már el, hogy mit kellett volna csinálnom ? Kb fél éve krav magázom, de teljesen lefagytam és mint egy robot csináltam mindent amit mondtak. Normális hogy ennyire beszri voltam ? Hogyan kellett volna cselekednem ? Van olyan sport vagy tréning ami megtanít arra, hogy ilyen szituációkban ne fagyjak le ?


Egyébként mindhárman 20 év körüliek lehettek, a magam 75kgjával nehezebb voltam mindhármuknál, de nem mertem ellenkezni.



2016. máj. 4. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna cigit adni, és békénhagynak. Az ilyenek csak azokkal kezdenek ki, akik félelemből adnak nekik abban reménykedve, hogy utána tovább állnak. Amúgy elhiheted, nem lett volna bennük annyi bátorság, hogy használják is.
2016. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az első pontnál már veszítettél.

a cigi kérés azt vizsgálja be,hogy mennyire vagy hajlandó engedelmeskedni,átadni a kontrollt.

te átadtad a kontrollt,ebből meg lehet tovább építkezni,mert felbátorodtak.

önvédelmi edzéseken az első pont amit a fejedbe vernek,hogy tartsd meg a helyzet irányítását a legvégsőkig.

verbális szakaszban ez lehetett volna,hogy figyelmen kívül hagyod a kérdését és visszakérdezel más témában.

ezzel mintegy jelezve,hogy észlelted a megszólítást,de nem vagy irányítható.

úgyhogy menj át máshova kravozni,vagy defendózni inkább és kezdj el bokszolni.

a másik,hogy ne tartsd együtt az irataidat meg a pénzed.

legyen irattartód meg pénztárcád,mert most azt is tudják,hogy hol laksz.

2016. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha zűrö helyen élsz, tartsd külön egy kevés pénzt valami nagyontipilus helyen, 2-3000 forintot, amit ilyenkor látszólag oda tudsz nekik adni.


Szerezz be egy gázpisztolyt, azért jobb mint a spray, mert ezek a subancok be fognak sz@@rni a stukker puszta látványától is.



Jó lenne minél hamarabb, (hónap eleje van), meet ahogy előttem is írták, már tudják melyik címre kell pénzért kopogtatni, csak akkor préselj kicsit több vért a f@!szodba és legyél te az aki határozott.

A krav maga edződtől pedig köszönj el, mert fél év alatt pont azt kellett volna belédvernie, hogy ilyen szituációban nem vesszük fel az áldozat szerepet, hanem kiállunk magunkért. Ott voltál a haveroddal együtt és letejeltél 3 suhanc cigánygyereknek. Ezen már ne rágódj, változtatni nem tudsz. Kezdj el boxolni vagy thai boxolni, hogy szokd magát a küzdést, és vegyél egy gumilövedékes vagy gázpisztolyt. Ha nincs rá pénzed, akkor a spray is jó lesz, de ha stukkert húzol elő, akkor egy életre bennük marad, hogy nem jó veled g***izni.

2016. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igazából jó ha van nálad valami apró maroklőfegyver, netán táskába valami boxer/vascső... Nem kell rögtön elővenni de ha már van nálad nem biztos, hogy feltetlen folytatják a játèkot ha a kezedbe veszed
jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!